Skocz do zawartości

Problem z ferdkiem AF7318UCI


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem abonentem C+ i korzystam z ferdka AF 7318 UCI.Karta C+ pracuje w wbudowanym uniwersalnym module.Jest to mój drugi odbiornik tej serji.Problem polega na tym,że podczas ogłądania kanałów kodowanych C+ robi się(przynajmiej raz na godzinę)klatka stop na ok.2sekundy i znika w tym czasie głos.Problemu nie ma na kanałach FTA.Myślałem na początku,że to usterka fabryczna i wymieniłem w sklepie na nowy,a nowy działa tak samo.Pisałem do experta z fergusona,a on mi odpisał,że w oryginalnych terminalach C+ też jest klatka stop i nie jest to wada ferdka.Tylko że ja miałem Pioneera i żądnej klatki stop nie było.Chyba,że była ulewa.Sprawdzałem ferdka na innych czaszach z nowszymi konwerterami i problem pozostaje.Sygnał z satelity mam 99%(bo więcej nie pokazuje)w serwisie ferdka problemu nie widzą.Może ktoś mi coś doradzi w tej sprawie,bo nie chce mi się kupować modułu cam.Pozdrówka dla maniaków sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym fergusonie może się to niestety zdarzać. Bez znaczenia czy soft jest oryginalny. Jedyne, być może bo nie sprawdzałem, wyjście to wgranie nowego softu ze strony http://www.ferguson.pl Niedawno ferguson dodał na tej stronie softy specjalnie pod Cyfrę+. Można np. na nich podejrzeć datę uprawnień do odbioru. Softy mają fajną grafikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sobie wyobrażasz że ma soft edukacyjny skoro

w serwisie ferdka problemu nie widzą
:)

 

@ircios

Jakbyś chciał wgrywać to oprogramowanie pod Cyfrę to radzę uważać a zwłaszcza nie wyłączać tunera nawet jak skończy wgrywać a na wyświetlaczu będą jeszcze cztery ósemki a nie kreski :) Bo trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Cyfra+ ma na swojej stronie listę kompatybilnych tunerów :) Ten problem jest nie do obejścia, ale chyba zależy też od karty lub po prostu od egzemplarza albo... szczęścia. Ja wolę sobie popstrykać niż oglądać. Ale przed chwilą oglądałem półtorej godziny film i ferdynand nie zaciął się ani razu :) Nawet najnowszy soft nic @irciosowi nie dał - mimo że jest pod Cyfrę+ A przynajmniej był bo ten opis zdaje się że znikną ze strony fergusona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest roznie.Potrafi 3 godziny sie nie zaciac,ale i 5-6 razy na godzine tez potrafi.To zalezy tez od pogody,warstwy chmur,samego miejsca zamieszkania,pozycji satelity w danym momencie.u mnie np po 6 rano na pare minut zanika sygnal z astry.Ja tam nie widze problemu,bo jest bardzo sztuczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

To najprawdopodobniej jest błąd generowany przez moduł CI CP. Możesz to sprawdzić na planszy która się pojawia z tym błędem. Może pomoże zmiana slotu CI w tunerze. Jaki masz wgrany soft? Jeżeli edukacyjny w którym jest provider 71001 to też może być winne. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież wszędzie było pisane i nawet sam producent ferdków przyznał, że mogą być problemy ferdka z modułem CI CP. dlatego pracują nad softem, który ma poprawić działanie ferdków z CP. trzeba uzbroić się w cierpliwość. ale i tak twierdze, że fedki są do du...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj dokładnie co pisze na stronie fergusona, bo ja właśnie przeczytałem,że mogą byc problemy z modułem CP.ja miałem ferdka 7318UCI.odbierałem na nim C+.i miałem z nim problem :cry: .możesz przeczytać wyżej na samym początku.niestety żadne porady a nawet wymiana na inny model ferdka tej serji nic niedało, więc pozbyłem się tego dziadostwa. teraz mam, ''jak pisałem wcześniej'' GOLDENINTERSTAR 9000 CI PVR PREMIUM i nie mam do tego sprzętu żadnych zastrzeżeń.w dodatku pracuje w nim moduł CP i REALITY CAM dla C+.dwie platformy w jednym.moduł CP wogule się nie wiesza ani nic.śmiga jak trza. pozdrawiam i miłej walki z wypasionym tunkiem FERGUSON AF 7318 UCI :wink::wink::wink::wink::wink::wink::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...