Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu po kilku dniach walki udalo mi się złapać platforme TVP.

Mimo że wszystkie pozostałe kanały odbierałem normalnie to tych z Astry na 10862 H nie było w\ogóle.

Ciekawe jest to że zmniejszając częstotliwość w dół od 10862, tuner łapał tą wiązkę TVP ale na częstotliwości 10845-10854 lecz mimo zaprogramowania kanały nie odbierały

Problem tkwił w niedokładnym ustawieniu czaszy i konwertera.

Zestaw musi być bardzo dokładnie ustawiony bo mimo używania czujnika miałem problemy z jego regulacją na czaszy 80cm

 

Co do odbioru kanałów platformy TVP to wszystko jest bardzo dobrze, a w szczególności kanał TVP HD gdzie bije na głowę jakością i szybkością działania POLSAT HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem właśnie tego tunera. Chciałbym miec na nim pakiet MiniMax i pytanie do was czy po miesiącu od zakupu który jest gratis (tuner bez umowy) jest możliwość podpisania umowy na ten właśnie pakiet?? Jak ogólnie oceniacie ten tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to paczka tvp po zmianie fec na tym dekoderze nie działa

przeszukałem częstotliwosci od 10830 do 10880 i nic nie chwyciłem wcześniej dało rade przy zmianie na 10859 i znalazłem czy ktoś już wie jak rozwiązać problem. A dodam jeszcze że mam N i tam mi sygnał wyświetla na astrze 98 do 99 % czasza 80 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jak już wcześniej pisałem po odpowiedzi z icok(18 wrzesień) w sprawie możliwości wymiany dekodera Samsung DSB-H370G na Echostar wysłałem im pytanie jak i gdzie to wykonać otrzymałem dzisiaj taką oto odpowiedź:

Szanowny Panie

 

Uprzejmie informuję, że problemy z odbiorem kanałów HD zostały zaobserwowane wyłącznie na dekoderach Samsung. Na dekoderach Echostar tego problemu nie stwierdzono.

Dokłada data wypuszczenia nowego oprogramowania dla dekoderów Samsung HD nie jest w chwili obecnej jeszcze znana, choć powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Jeżeli jest Pan zainteresowany wymianą, proszę o maila zwrotnego wraz z aktualnym adresem korespondencyjnym oraz numerem telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paczki TVP to dalej ją łapie lecz musze odczekać dłuższą chwilę aby zaskoczył któryś kanał. Potem gdy przełączam pomiędzy nimi wszystko jest ok, ale gdy już zmienie na kanał z poza paczki i wrócę do niej to znowu ten problem powraca mimo że sygnał mam o pare % mocniejszy niż poprzednio.

 

Ciekwaością jest że Samsung pokazuje zamiast planowanego FEC 8/9 to 12/13 na tych kanałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem, jak się sprawdza domowy Samsung na mojej antence. Antena 90 plus zez z singlów i zero problemów z odbiorem FTA TVP. Co do FEC też widnieje taka nietypowa wartość. Jeżeli ktoś ma problem z odbiorem to raczej jest to wina instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...