Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja domowa SAT / DVB-T ! Pomocy !


nikara
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Nie jestem fachowcem w tej branży ale chcę się doradzić żeby nie zrobić gafy albo już zrobiłem.

 

Tak w skrócie co chcę zrobić:

Posiadam w domu instalację rozprowadzoną na przewodzie koncentrycznym jest centralny punkt gdzie schodzą przewody z dachu i 6 punktów odbioru TV/SAT "Pomieszczenia".

 

Jak zrobić żeby w każdym pokoju działa tuner SAT i TV naziemna Cyfrowa DVB-T.

 

Posiadany sprzęt:

Na dachu 1 x talerz Cyfrowy Polsat z konwerterem na 2 tunery z multirumem ( to działa na dziś ok ) fachowiec doradził mi żebym zamienił konwerter na model: IDLP-401QLT i do tego dokupił Multiswitch Satmatrix MS-5/6 który będę mógł podać sygnał na 6 punktów ! Wszystko kupiłem i nie hula 

 

Opiszę jak chciałbym żeby to działa:

 

Pomieszczenie 1:

TV z podłączonym tunerem głównym Cyfrowego Polsatu i do tego podłączyć nie zależnie DVB-T

Pomieszczenie 2:

TV z podłączonym tunerem Cyfrowego Polsatu „multirum” i do tego podłączyć nie zależnie DVB-T

Pomieszczenie 3:

TV z podłączonym tunerem ariva TT HD PVR z Platformą NC+ i do tego podłączyć nie zależnie DVB-T

Pomieszczenie 4:

TV z podłączonym tunerem ariva TT HD PVR „oglądamy tylko to co jest dostępne bez abonamentu i do tego podłączyć nie zależnie DVB-T

Pomieszczenie 5:

TV z DVB-T

 

To co zrobiłem na dziś i nie działa

Konwerter IDLP-401QLT podłączyłem z wejściami Multiswitch Satmatrix MS-5/6

V/L z Multiswitch IN Vert. V-Low

V/H z Multiswitch IN Vert. 22 KHz V-High

H/L z Multiswitch IN Hor. H-Low

H/H z Multiswitch IN Hor. 22 KHz H-High

Czy do wejścia In terr. 40-862 Mhz podłączam antenę DVB-T ?

 

- Multiswitch Satmatrix MS-5/6 ma Receiver – outputs 1-6 wyjść jakie mam zamontować na tych wyjściach gniazda czy zakończenia żeby dzielić sygnały SAT – DVB-T który chcę podpinać do Tv i Tunera .

 

Moje ostatnie pytanie jest czy to wszystko w tej konfiguracji będzie działało poprawnie na jednym Konwerterze IDLP-401QLT .

 

Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Teoretycznie zrobiłeś dobrze i instalator doradził poprawnie, do In terr. wchodzisz naziemną.

 

Kolejno:

- na antenie IDLP-401QLT

- z niego 4 przewody - trzeba uważać, żeby nie pomieszać VL, VH, HL i HH - jak rozumiem tego przypilnowałeś

- In terr. - dajesz tu naziemną

- do wyjść zasilonego multiswitcha podpinasz przewody do poszczególnych pokoi, na każdym z przewodów będziesz miał zmiksowaną satelitę + DVB-T (zakładając, że nie przestawiłeś anteny satelitarnej przy wymianie konwertera - jej ustawienie wymaga precyzji oraz że antena DVB-T działa i jest na niej sygnał)

- gniazda na końcu w zasadzie dowolne końcowe RTV-SAT, np. Signal lub jakaś inna popularna marka, generalnie unikać najtańszych bo najtańszość w instalacji zbiorczej zawsze kończy się źle...

Przykładowe gniazdo

2332.jpg

Na obrazku Signal - trzy wyjścia: satelita (u góry), TV (po lewej) i Radio (po prawej). Jeśli nie wpinasz anteny radiowej do całości, to pewnie namierzysz gniazda SAT + TV bez zbędnej radiówki ;)

 

Uwaga techniczna:

- Ariva TT HD PVR teoretycznie powinna mieć podłączana dwa niezależne przewody, a jak rozumiem do każdego pokoju masz podciągnięty po jeden. To oznacza, że do Arivy podłączysz jeden przewód, drugą głowicę możesz zasilić przez przelotkę, ale możliwości odbiornika będą lekko ograniczone (jednoczesne oglądanie i nagrywanie tylko na transponderach z tego samego pasma i polaryzacji).

 

Jeśli podpiąłeś poprawnie konwerter i punkty (na razie bez naziemnej), a na końcu nie masz sygnału z satelity, to coś jest nie tak - do sprawdzenia przewody idące do poszczególnych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam .

Podrzucam moje rozwiązanie : LINK

Mam nadzieje, że będzie przydatne bo podjąłeś słuszną decyzje.

Też nie montuje anten zawodowo, ale parę wniosków mam.

Po pierwsze mogłem to zrobić już wcześniej ;) i mieć spokój.

Po drugie nie trzeba wszystkiego robić i kupować od razu !

Koszt sprzętu to jakieś 1000zł, kable, wtyczki, przesyłki, wszystko.

Po trzecie antena polsatowska to troche słabo. LINK

Dodatkowo ja miałem jeszcze taki problem, że sygnał telewizji naziemnej nie może być za silny.

Do telewizorów musiałem dawać wzmacniacze żeby było OK a multiswitch nie chciał widzieć takiego sygnału.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...