Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z złapaniem sygnału na Monoblocku


marekjr
 Udostępnij

Pytanie

Czesc,

kupilem nową czaszę 80 cm i monoblock twin konwerter

1: 1004273a.th.jpg

 

2: 1004274.th.jpg

 

3:1004275j.th.jpg

 

Teraz mam problem z ustawieniem anteny by odbierała sygnał.

 

Mam dwa tunery jeden analogowy ( Strong SRT 220) na dole , a drugi cyfrowy ( SKYMASTER DX 22) na górze.

 

Tak wygląda schemat podłączenie( standard):

satr.th.png

 

 

W menu tunera ustawiłem na HB ( LNB1) i Astrę ( LNB2):

HotBird

 

1004303o.th.jpg

 

 

Astra

1004308qd.th.jpg

 

Próowałem pół dnia dziś złapać jakiś sygnał , cokoliwek , niestety zero pasek sygnały ( jego jakość i moc ) ani drneły.

Moje współrzedne :

54° 02' N

19° 02' E

 

Ustawiłem Elewacje 28 stopni

 

Co robię zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moje propozycje:

1. Konfiguracja LNB jest OK. Możesz jeszcze odwrotnie przypisać porty DiSEqC w tunerze, tzn. dla HB daj LNB2, dla Astry daj LNB1. Robiłeś to?

2. Kable, które użyłeś na zewnątrz, jak bardzo są stare i skąd one pochodzą? Nie wiem, tak odczytuję ze zdjęć, że parę dobrych lat już mają ;)

3. Podczas ustawiania anteny, do konwertera podepnij tylko jeden kabel i nim połącz jeden tuner (cyfrowy). Sygnału szukaj na satelicie Hot Bird.

4. Sądzę, że gałęzie mogą robić jakiś problem. Może spróbuj łapać sygnał "z ręki" w innym miejscu, gdzie panuje większa widoczność na niebo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie dziwny jest poziom sygnału 0%, tak jakby konwerter w ogóle nie był podłączony. Ale może w tym odbiorniku jest to normalne - nie znam go.

Przepnij do anteny stary konwerter (sprawny jest prawda?) i na nim ustaw antenę. Mi się to wskazanie 0% nie podoba. Nawet jak antena jest źle ustawiona to tam powinno coś być (ileśtam procent).

PS. Bardzo dobrze udokumentowany i opisany problem, wzorowe podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem ten odbiornik, ale u Mnie taki problem nie występował, ten odbiornik ma dość poważną wadę, źle wskazuje sygnał, więc najlepiej użyć jakiegoś miernika, bo wskazania odbiornika różnią się od wskazania miernika. Najlepiej zacznij od ustawiania pojedynczego konwertera będzie Ci dużo łatwiej niż od razu ustawiać monblocka, w tym odbiorniku dość łatwo jest złapać Ho Birda, używałem go kilka lat i nie sprawiał Mi żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

zamówiłem znajomego mojego wujka, był dzis z profesjonalnym sprzętem do znajdywania sygnau.

 

Antena jest ustawiona.

 

Odbiera mi Hotbirda ( sygnał ok. 90%) ale nie moge ustawić syngalu Astry, pasek sygnału ani drgnie przy Astrze.

 

Tak to wygląda:

 

1004313j.th.jpg

 

1004315.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź w menu ustawienia dla konwertera a konkretnie wersję diseqC, być może tam nie trzeba nic zmieniać ale wybrać kolejne numery LNB i wyszukiwać kanały bo przy ustawieniu przykładowo diseqC 1.0 masz możliwość wybrania LNB 1, 2, 3, 4 przy 1.1 aż 16 możliwości. Więc myślę że jeśli antena poprawnie jest ustawiona i sprawny jest konwerter monoblock lub oba konwertery i przełącznik diseqC (dla zeza) to tylko wystarczy poprawnie ustawić menu w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze wymień kable na nowe oraz kup gumowę osłonę wtyku F (ok.2zł/szt.)

Po drugie ten znajomy powinien ustawić też astrę (łącznie z ustawieniem parametrów), po prostu poszedł na łatwiznę.

Po trzecie montując konwerter mogłeś doprowadzić do zwarcia i tym samym uszkodzić go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli planowałeś ustawienie główne na 13°E (Hot Bird) a zez na 19°E (Astra) to konwerter powinien być zamontowany w antenie tak jak jest obecnie.

Po zasłonięciu ręką której trąbki konwertera zanika Ci sygnał z Hot Birda?

Nie sądzę abyś popełnił taki błąd, ale warto wyeliminować tą (teoretycznie możliwą) przyczynę, mianowicie - być może trafiłeś zezem w 13°E a ustawienie główne wypada na 7°E. Dlatego jedna pozycja działa a drugiej nie można uruchomić.

Patrząc na fot 1 lub 3 zasłonięcie lewej trąbki powinno powodować zanik sygnału z Hot Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Głownie mi zalezy na kanałach z ASTRY.

Gosc od ustawiania anten , przybyl z profesjonalnym sprzetem do ustawiania anten i ustawił antenę.

Na tunerze ustawił HB a z Astrą sobie nie poradził, wg niego sygnał Astry był( sprawdził to tym swoim urząedzeniem do sprawdzania sygnału , to bylo te drozsze za 1tyszł ,a nie takie za 20żł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wymieniłem Monoblock na nowego , zainstalowałem go na swoje miejsce i dalej ten sam problem ,mam.

 

Mianowicie nie ma wcale sygnaly Astry , HB jest tak jak bylo poprzednio, ale Astry ani slądu.

Kombinowalem z ustawieniami LNB na wszystkie mozliwe sposoby i dalej nic.

 

Dodam moze jeszcze ze Konweter Monoblock jest tak zainstalowany:

 

W obejmie jest tubka konwertera z napisem 13 stopni

 

druga czesc konwertera wystaję poza obejmę.

 

A Antenę ustawiał gość z profesjonalnym sprzętem ( nie takim zwykłym za 20 zl)

 

Czego moge jeszcze sprobować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego nie zwracaj uwagi tak bardzo na rodzaj sprzetu uzytego do ustawienia.Dobry boze nie pomoze jak masz zle ustawiona antene lub zle ustawienia w dekoderze.Sprawdz tak jak doradzal ktos powyzej z ktorego "oczka"odbierasz hb.Jak masz ustawiona antene na hb to nie ma bata astra tez musi byc.A dlaczego masz hb na lnb2 [w ustawieniach]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja równiez mam zeza jak w podpisie na dole.Ogolnie zasada jest taka przy konfigurowaniu dekodera .Jezeli antena jest ustawiona na hb to dla hb przyjmujesz wszystkie jedynki czyli lnb 1 diseqc 1 i itd.Na astre zezujaca przyjmujesz wszystkie dwojki czyli lnb 2 diseqc 2 itd.U ciebie moze byc zez na hb czyli dla hb masz te przyslowiowe dwojki.Dlatego zeby sprawdzic czy tak jest powinienes sprawdzic ktore oczko ci odbiera sygnal hb.Jezeli te ktore jest w obejmie anteny to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze karton to może za mało, wiec postawiłem zrobić coś jeszcze:

 

1004347.th.jpg

 

Przy załsonięciu tego konwertera który jest na zdjęciu, HB jest.

Ale jak zasłoniłem tą puszką tego wystającego konwertera to wtedy HB znikac całkiem

Teraz to chyba wątpliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz już nie ma wątpliwości. Tak jak pisałem. Masz źle ustawioną antenę 7°E + 13°E. (7°E ustawienie główne, 13°E zez) Na tym zasłoniętym (foto) powinien działać HB, u Ciebie HB jest na odsłoniętym (foto) tam gdzie powinna działać Astra.

Musisz obrócić antenę w lewo (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara).

Wyłącz też DiSEqC 1.2, to powinno być włączone tylko jak używasz obrotnicy.

(Oczywiście DiSEqC 1.0 musisz mieć odpowiednio skonfigurowane.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawołałem fachowca od ustawiania anten( tego samego co wczesniej) ustawiłał antene przy pomocy urządzenia Maxpeak.

Złapaliśmy sygnał HB bez problemu z Astrą bylo gorzej ale sie udało.

Z tym ze tak , ja jako pechowy czlowiek , mam non stop pod górkę.

 

Jak Astra jest ustawiona to pochodzi z 1 minutę i się wyłącza Astra , HB nadal jest.

 

Jak wyłączę z kontaktu tunera to Astra dalej jest , ale znowu znika.

Ja juz tego nie kumam.Doradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj obrócić LNB w uchwycie o jakieś kilka stopni. Raz w jedną stronę, a jak nadal będzie źle, to w drugą. Za każdym razem sprawdź co dzieje się na ekranie TV. Ewentualnie nadal konieczna jest lekka korekta anteny - góra-dół, prawo-lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Porady w sprawie skosu monoblocka i delikatnej korekty położenia czaszy jak najbardziej słuszne, ale... dla osób, które ustawiały wszystko i dalej będą to robić metodą prób i błędów, bez przyrządu. A ja tu widzę, że urządzenie MaxPeak było w akcji. Może warto szybko zawołać innego fachowca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam.tylko przywrocenie do ustawien fabrycznych tunera pomoze-z tego co widze na foto to chyba comsat lub cos podobnego-jesli tak to TYLKO POWROT DO USTAWIEN FABRYCZNYCH zalatwi ten problem i potem recznie trzeba wszystko wbijac!!! taki jest urok tych tunerow-10 lat zakladam anteny to mozna powiedziec ze zeby na tym zjadlem-hehehe-jakby co to gg 10773046-mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...