Skocz do zawartości
  • 0

Jaka wybrać antene Sat ?


Algedi
 Udostępnij

Pytanie

To mój pierwszy post na Forum dlatego

Kłaniam się Wszystkim :smile:

 

Potrzebuje wybrać antenę SAT do małego domku.

Jest dobry układ żeby antena była od strony południowej i generalnie nic ja nie będzie zasłaniać. Będą podpięte 2 tunery TWIN HD.

 

Jak ważna rolę odgrywa tutaj antena ? Czy wystarczy za ok 70 Corab 900 czy warto dopłacać do Triax TD115 ?

A może inna firma Televeles, Mabo, Fanaval ... ?

Na innym forum testowano anteny i nieźle wypadła MABO i to paraboliczna (lepiej od takiej samej wielkości offsetowych).

 

Czy firma ma tu duże znaczenie ?

Co byście polecili ?

Antena głównie na HotBirda + dodatkowo Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Użytkuję 2 anteny: Corab 900 i Triax TD88. Obie mogę polecić, ale wg mnie Triax jest za drogi w stosunku do tego co oferuje.

Za grafitowego Coraba dałem tylko 70 parę złotych na Hollex.pl. Mam go 5 lat i ani śladu rdzy. Ma solidne mocowanie, wysięgnik umożliwiający montaż klasycznego uchwytu do zeza. Nigdy też nie miałem problemów z odbiorem nawet podczas opadów śniegu i deszczu.

Triax też jest dobry, ale prawie 2x droższy. Można go ustawić praktycznie bez użycia narzędzi, ale jego mocowanie jak na moje oko jest delikatne. Zeza zamontujesz na specjalnym uchwycie do tej anteny - miska patrzy na 16E, a HotBird i Astrę masz z zeza...

A co do rozmiaru, to ja bym montował 90cm, żeby mieć zapas sygnału na złą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena Corab 900 ma tą jedną istotną wadę, że nie oznaczeń kąta elewacji na zawieszeniu anteny co utrudnia prawidłowe ustawienie, Ja akurat mam obie anteny, antena Corab 900 w kolorze białym zaczęła Mi rdzewieć po 10 miesiącach. Teraz użytkuję Triaxa TD78 również w kolorze białym. Wielkich różnic między tymi antenami nie ma, jednak antena Triax wydaję się stabilniejsza i łatwiejsza do zamontowania no i ma składany wysięgnik podtrzymujący konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też miałem kiedyś białego Coraba 900 i też właśnie rdzewiała - szczególnie mocowanie i w miejscach styku wysięgnika z czaszą. O dziwo, nie ma tego na grafitowym Corabie, którego mam już 5 lat. Wydaje mi się, że ten grafitowy jest malowany inną farbą, taką porowatą w dotyku, a ten biały był gładki. Nigdzie jednak nie znalazłem informacji o faktycznych różnicach w używanych farbach.

 

A co do tego braku podziałki na kącie elewacji, to faktycznie - może to utrudniać ustawienie anteny zwłaszcza początkującemu. Że tak powiem: nie wiadomo od czego wtedy zacząć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Brak podziałki to chyba nie problem, przeważnie ona jest "na oko" i precyzyjnie za jej pomocą anteny się nie ustawi.

 

Mój biały Corab, chyba 1,5 roku - śrubki mocujące czaszę już wymienione (tamte zardzewiały) oraz trzeba było trochę odmalować przy mocowaniu (zdarta farba przy regulacji). Nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję. Wszystkim za podpowiedzi :D

 

Z ustawieniem anteny nie powinienem mieć problemu. Miałem już kiedyś Cyfrę i antenę 60 cm montowana na balkonie - także łatwy dostęp.

Łapałem na tej 60 nawet kanały HD, gdy pogoda nie przeszkadzała.

 

Najbardziej myślałem o tym Corabie ale te rdzewiejące śrubki... qrcze jak będę wychodził na balkon to będę je widział, to trochę chyba będzie nie fajnie :(

Może zdecyduje się na grafitowy :)

 

A ma ktoś może Fanvala ? Jak się zachowuje przy dużych wiatrach ? Mój balkon jest właśnie na takie narażony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Użytkuję 2 anteny: Corab 900 i Triax TD88. Obie mogę polecić, ale wg mnie Triax jest za drogi w stosunku do tego co oferuje.

Za grafitowego Coraba dałem tylko 70 parę złotych na Hollex.pl. Mam go 5 lat i ani śladu rdzy. Ma solidne mocowanie, wysięgnik umożliwiający montaż klasycznego uchwytu do zeza. Nigdy też nie miałem problemów z odbiorem nawet podczas opadów śniegu i deszczu.

Triax też jest dobry, ale prawie 2x droższy. Można go ustawić praktycznie bez użycia narzędzi, ale jego mocowanie jak na moje oko jest delikatne. Zeza zamontujesz na specjalnym uchwycie do tej anteny - miska patrzy na 16E, a HotBird i Astrę masz z zeza...

A co do rozmiaru, to ja bym montował 90cm, żeby mieć zapas sygnału na złą pogodę.

 

 

Potwierdzam to co kolega pisze - corab to dobra antena z dobrym i stabilnym mocawaniem. Triax natomiast jest za drogi i posiada mało stabilne mocowanie.Dlatego sam osobiście pozbyłem się triaxa i zmieniłem go na corabia.Jakośc sygnału podobna a w jednej z trzech anten po zmianie na corabia polepszyła się. Jedni z plusów triaxa wymieniają składane ramię trzymające konwerter ,natomiast ja tego potwierdzić nie mogę bo jak był mocny wiatr to potrafił podnieść do góry te ramię z konwerterem powodując brak odbioru, dlatego wolę klasyczne rozwiązanie oferowane przez corabia.

Druga sprawa to fajansiarskie śruby bodajże aluminiowe motylkowe w antenie triax.Wolę klasyczne w corabiu.Czuję pewniej się z antenami corabia.

 

Potwierdzam grafitowy corab jest malowany farbą i w dotyku jest porowaty

Corab 80 ma podziałkę

 

Nie wiem jak to się dzieje,ale jakość blachy z której są wykonane anteny oferowane przez n telewizję są dużo gorszej jakości od tych z cyfrowego polsatu.Ta blacha w antenach enki jest dużo cieńsza i w dotyku widać różnicę.?

A podobno producentem jednej i drugiej jest corab?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dziękuję. Wszystkim za podpowiedzi :D

 

Z ustawieniem anteny nie powinienem mieć problemu. Miałem już kiedyś Cyfrę i antenę 60 cm montowana na balkonie - także łatwy dostęp.

Łapałem na tej 60 nawet kanały HD, gdy pogoda nie przeszkadzała.

 

Najbardziej myślałem o tym Corabie ale te rdzewiejące śrubki... qrcze jak będę wychodził na balkon to będę je widział, to trochę chyba będzie nie fajnie :(

Może zdecyduje się na grafitowy :)

 

A ma ktoś może Fanvala ? Jak się zachowuje przy dużych wiatrach ? Mój balkon jest właśnie na takie narażony :(

Ja mam antenę Famaval 80cm od 2 lat w kolorze białym, mocowanie jest metalowe, niestety śruby mocujące talerz mam już zardzewiałe więc szykuje się wymiana, natomiast antena jest w stanie nienaruszonym przez rdze, posiada podziałkę. Przy silnych wiatrach antena delikatnie rusza się ale obraz jest stabilny, po ostatniej zimie delikatnie cała antena opadła ale po ponownym ustawieniu i skręceniu trzyma się stabilnie, używam na niej monoblock, mam delikatnie skręcony w lewo patrząc na antenę i wszystko działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam u siostry zamontowaną także taką antenę

7998b5abfb.jpg

ale sprawuje się gorzej niż antena corabia mimo to ,że jest minimalnie większa od corabia 80 bo posiada rozmiar 85. Same mocawanie też jest mniej stabilne od corabia a szczegolnie te ramię,gdzie znajduje się konwerter.Ten plastik w który wkłada się o ramię wedłu mojej oceny jest mało stabilny.Uchwyt konwertera jakością także nie zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój pięcioletni Corab 900. Rdza tylko troszkę na jarzmach, przeszła przez styk z zardzewiałym masztem, który w kwietniu '10 odmalowałem.

Na czaszy widać delikatnie takie pionowe smugi, jakby zacieki od wody, ale nie dało się to umyć wodą z płynem do mycia naczyń. :)

 

1006374.th.jpg

1006375l.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się pod temat. Mam zamiar wymienić antenę 80cm Coraba (uszkodzony uchwyt konwentera przez lód z dachu)na coś nowego i teraz mam pytanie, którą wybrać antenę pod monoblocka po telewizję N:

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... 0sp-grafit

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... 5lh-grafit czy nie będzie za duża pod monoblocka?

Czy kupić Coraba ASC-800M?

Zależy mi na solidnym uchwycie itd. bo antena jest założona w miejscu dla mnie później o utrudnionym dostępie (tzn. żebym nie musiał jej co pół roku ustawiać znowu).Czy lepiej wywalić Monoblocka i założyć np. Inverto black Ultra single? Ile się da wycisnąć jakośći na monoblocku i 80cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy kupić Coraba ASC-800M?

Zależy mi na solidnym uchwycie itd. bo antena jest założona w miejscu dla mnie później o utrudnionym dostępie (tzn. żebym nie musiał jej co pół roku ustawiać znowu).

ja bym powiedział - Corab 90 Al plus jeden albo dwa single (twiny) w zezie zamiast monobloka. Stabilna antena plus możliwość dokładnego ustawienia singli (twinów) na max jakości - czyli, jak dla mnie optimum - choć trochę trzeba się pomęczyć :D

A, i czarny kabel antenowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Podepnę się pod temat. Mam zamiar wymienić antenę 80cm Coraba (uszkodzony uchwyt konwentera przez lód z dachu)na coś nowego i teraz mam pytanie, którą wybrać antenę pod monoblocka po telewizję N:

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... 0sp-grafit

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... 5lh-grafit czy nie będzie za duża pod monoblocka?

Czy kupić Coraba ASC-800M?

Zależy mi na solidnym uchwycie itd. bo antena jest założona w miejscu dla mnie później o utrudnionym dostępie (tzn. żebym nie musiał jej co pół roku ustawiać znowu).Czy lepiej wywalić Monoblocka i założyć np. Inverto black Ultra single? Ile się da wycisnąć jakośći na monoblocku i 80cm?

Drugą,bo jest większa a do tego zez zamiast monobloka.A dlaczego to poszukaj na forum bo nie ma sensu powielać podobne tematy.Co do triaxa to jest dobra ale droższa prawie dwukrotnie.Duzy jej plus to ruchome ramię bardzo przydatnie gdy antena jest wysoko zamocowana i rownoległa do sciany np.na balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obecnie na antenie o średnicy 60 cm mam podłączony jeden konwerter Quad z 4 wejściami - 3 są wykorzystane - jest to podstawowy CP, Full CP i Full N (HD) i przy złej pogodzie są nieraz problemy z sygnałem, jakiej satelity będę potrzebował, ale jeśli zmienię te 3 odbiorniki na inne:

1. CP podstawowy

2. CP familijny

3. Cyfra+ Kompakt + Pakiet Canal+Sport

4. TNK SD

 

WSZYSTKO SD

 

Wykorzystam wtedy 4 wejścia w jednym konwerterze Quad, jaka zatem średnica, aby działało bez zakłóceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będę u znajomego modernizował instalację SAT obecnie ma jakąś starą antene całą w rdzy. Uparł się na na 90 Coraba ale aluminiową jak z trwałością tzn. chodzi mi o podatność na odkształcenia podczas większego wiatru itd. Generalnie wypersfadować mu i założyć 90 stalową która będzie trwalsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...