Skocz do zawartości
  • 0

Wybór tunera


gazelung
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Przymierzam się do zakupu tuner, w związku z czym proszę was, doświadczonych w tych sprawach o pomoc.

Od dekodera oczekuję:

Musi odbierać Astrę i HB i powinien płynnie, bez mojej wiedzy między nimi przełączać.

Musi obsługiwać przełączniki LNB 5/2 DiSEqC SPU 52-00 AXING

Powinien odbierać obraz w HD (mam tutaj na myśli kanały FTA z Astry w HD)

Musi złącze Euro, HDMI

Mile widziane wyjście audio (komponent), ew. chciałem zapytać czy dam radę wyprowadzić Audio z kabla SCART. Teoretycznie to możliwe, praktycznie nie wiem

Musi współpracować z TNK.

Tuner musi być w miarę stabilny, jednocześnie posiadając możliwość jak najlepszego przystosowania go do indywidualnych potrzeb. Mam tu na myśli modyfikację funkcji, wyglądą, z jak najmniejszą stratą stabilności.

Nie musi posiadać intuicyjnego menu, wolałbym ciekawy wygląd menu, ale to sprawa 2 kategorii.

 

! No i najważniejsza sprawa - cena nie powinna przekraczać 300zł. Wiem, że za tą cenę nie dostanę wszystkich w/w funkcji, więc z niektórych trzeba będzie zrezygnować.

 

Zastanawiałem się już nad Fergusonem Ariva 120 Combo. Spełnia on większość moich zachcianek, jednak komentarze i opinie jakie o nim czytałem nie mówią o nim niczego dobrego. Szczególnie zniechęciłem się do niego gdy słyszałem że często się resetuje i brak mu synchronizacji obrazu z dźwiękiem.

 

Co polecicie? Za wszelką radę z góry dziękuję, każdą propozycję rozpatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli niczego innego nie znajdę to zakupię arive 120. Mogę zrezygnować z HD jeżeli nic się nie znajdzie. Jednak nie wiem czy będzie to miało sens, kiedy ariva 120 jest w HD. Gdyby nie ta stabilność...

Do osób które posiadają tego Fergusona, proszę także o wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się do w/w tematu.

 

Zastanawiam się nad zmianą tunera na coś lepszego - jego zastosowaniem ma być DXowanie i zabawa z obrotnicą.

 

Obecnie używam tunerów z sygnatury, niestety GI-S 980 nie ma blind scan'a, a 7100CXE obsługi [beep], DVB-S2 i MPEG4, z satelitami też jest zabawa. Enigma to też nie do końca jest to - brak blind scan'a, powolność i niestabilność. Fergusony to już jest totalna porażka, nadają się do pokoju dla dzieci i tam też są.

 

Realnie chodzi o coś co spełnia wymagania:

 

- DVB-S2/MPEG4 czyli HD i HDMI

- blind scan

- ethernet/LAN i klient [beep]/[beep]

- porządne GUI tj. możliwość filtrowania kanałów na całej orbicie oraz modyfikacji list satelitów

- stabilność i szybkość działania

- ilość slotów CI/CX czy "edukacja" nieistotna

- sprzęt niskobudżetowy tj. może być np. używany z Allegro

 

Ideałem (tak sądzę) mógłby być bezpośredni następca 7100CXE, ideałem byłby też mój GI-S 980 gdyby tylko miał blind scan.

 

Tak po specyfikacjach patrząc to wpadło mi w oko:

 

- Globo x403p

- OpenBox S9 i im podobne

 

aczkolwiek nie wiem tak naprawdę, czego się po nich spodziewać.

 

I co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"bezawaryjne sprzęty" hehehe możne i tak ale nie wszystkie, to po co w ciągu roku setki softów wypuszczają? bo ciągle nie mogą zrobić raz dobry soft ciągle musisz czekać na poprawki bo to tamto.. nie jest ok...ferguson to jedyna firma co nie wypuszcza softy do max 3 tylko z powyżej 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatni dobry Ferguson, jaki miałem to FX7600 - rewelacja w SD.

 

Co do budżetu - myślałem o czymś używanym w okolicach 300zł.

 

Co do nBox'a - to nie spełnia on wymagań, bo nie ma blindscan'a (chyba że coś się zmieniło). Na nagrywaniu mi kompletnie nie zależy, od tego mam GI-S 980HD na chwilę obecną i gdyby tylko miał blindscan, to nie musiałbym szukać dalej. Niestety też nie ma.

 

Jeszcze jest jeden typ - Golden Unibox 9060/9080, który mi wpadł w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podpinam się pod temat...

No nie już nawet na 10E piątkowe feedy puszczają w 4:2:2 ...

 

Ja się już zastanawiam nad nowym tunerem który będzie śmigał na 4:2:2

Przy okazji... jaki tuner polecacie? (taki do 900zł.)

 

a nasz nie czyta takiego przekazu? Byłem przekonany że czyta.

Znak zapytania czy polska liga jest warta takiej inwestycji.

Ferguson Ariva 100E nie czyta tego przekazu (obraz jest zakratkowany).

Tu nie chodzi tylko o polską ligę bo w 4:2:2 jest ostatnio sporo transmisji sportowych live (np. ostatnio był przekaz na 42*E z ligi tureckiej Süper Lig... Besiktas - Galatasaray SK)

 

Ja się już zastanawiam nad nowym tunerem który będzie śmigał na 4:2:2

Przy okazji... jaki tuner polecacie? (taki do 900zł.)

Poszukaj coś z Azboxów ja mam Premium Plusa możesz wybrać też Elita dołożysz trochę do tej kwoty ale warto.

 

Przepraszam ale inne ciekawe ligi też są 4:2:2 ja kupiłem go dla różnych przekazów nie tylko naszej kopaniny.

Muszę powiedzieć że ten tuner jest bardzo ciekawy :shock: oczywiście jak bym się zdecydował to tylko na raty (teraz praktycznie we wszystkich sklepach jest sprzedasz ratalna)

 

OPIS AzBox Premium HD Plus, WiFi

AzBox Premium HD Plus podobnie jak AzBox Premium HD jest zbudowany w oparciu o nowoczesny procesor SMP Sigma 8634LF. Dzięki odpowiednio dostosowanemu oprogramowaniu (wykorzystanie wielowątkowości) szybka praca, zaawansowana grafika ekranowa, obsługa obrazu do rozdzielczości 1080p (1920x1080 bez przeplotu), odtwarzanie licznych formatów multimedialnych.

 

Fabrycznie wbudowane dwie głowice umożliwiają odbiór kanałów satelitarnych DVB-S i DVB-S2 zarówno w MPEG-2 jak i MPEG-4, SD i HD. Dołożyć można głowicę DVB-T (także odbiór MPEG-4 - przygotowane do polskiego DVB-T) lub DVB-C.

 

Dostępny jeden czytnik kart (po pobraniu odpowiedniej wtyczki pracuje jako uniwersalny - obsługa karty Cyfry+, Telewizji na Kartę, pakietów erotycznych). Oprócz tego dwa gniazda Common Interface.

 

Wyposażony w wyświetlacz VFD.

 

Odbiornik łączy w sobie:

 

* Tuner Satelitarny HD

* Odtwarzacz multimedialny HD

* Cyfrowe Video

* Serwer NAS

 

Wersja HD PREMIUM PLUS posiada możliwość instalacji dysku 3,5 lub 2,5 calowego na złączu SATA bez limitów oraz zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej WiFi w standardzie b/g.

Urządzenie pozawala nam cieszyć się w pełni opcją PVR i TimeShifting-u, ściągania plików z internetu,gromadzenia zasobów (zdjęcia, filmy, muzyki) bez podłączania dodatkowych urządzeń oraz na szybką łączność bezprzewodową do 54Mbps z siecią lokalną i internetem.

 

Dzięki zastosowaniu systemu LINUX i złącz USB możemy podpiąć:

 

* dowolny napęd optyczny**

* przenośne dyski, pamięci

* czytniki kart

* Hub USB

* klawiaturę**

 

Ciekawostką jest również możliwość odtwarzania plików nagranych przy pomocy cyfrowych kamer HD bez użycia jakichkolwiek narzędzi, czy konwerterów. Kilka nowych Innowacji :

 

* GoGo List – to system bezpłatnych aktualizacji listy kanałów radiowych i telewizyjnych wprost z Internetu (cała operacja trwa kilka sekund). Pobierać listy możemy niemalże z całego globu, poukładane kategoriami, usługodawcami, satelitami itd. (na bazie SatcoDX).

* Aktualizacja oprogramowania wprost z Internetu – koniec szukania po forach, uploadach czy stronie producenta najnowszego programowania. Po prostu wchodzimy w ustawienia i naciskamy EDEN klawisz który inicjuje pobieranie i instalowanie oprogramowania. W razie braku Internetu zawsze UPDATE możemy przeprowadzić przez PenDriva , procedura jest również łatwa jak przez Internet, i ogranicza się do umieszczenia PenDriva z Oprogramowaniem w porcie USB i uruchomienia odbiornika.

* Czytnik wiadomości RSS – możemy w prosty i szybki sposób przeglądać najnowsze informacje sportowe, ze świata (np. Gazeta.pl) jaki nawet notowania giełdowe.

* YouTube – serwis znany już prawie każdemu, opensat zaoferował nam w pełni działający dodatek. Możemy przeglądać filmy, wyszukiwać po kategoriach, znajomych itd.

* TimeShifting – czyli możliwości zatrzymywania i przewijania w dowolną stronę aktualnie oglądanego programu.

* Przeglądarka WWW i obsługa E-Mail- kolejne 2 rozwiązania dotąd raczej nie znane tunerom satelitarnym, przy użyciu przeglądarki możemy poruszać się po prostych stronach internetowych. Opcja E-mail zostanie dodana z aktualizacjami

* Odtwarzacz Multimedialny

* Kontenery Audio: AAC, M4A, MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA), WAV, WMA, FLAC, Ogg

* Kodeki: AAC; AAC +; Dolby Digital, WMA, WMA Pro, MP1, MP2, MP3, LPCM, FLAC, Vorbis Audio Passthrough: DTS; Dolby Digital

* Kontenery Video: MPEG1/2/4 (M1V, M2V, M4V); MPEG1/2 PS (M2P, MPG); MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS), VOB, AVI, ASF, WMV, IFO, ISO (Backuped DVD's); Matroska (MKV), MOV (H.264), MP4, RMP4

* Kodek: XVID SD/HD; DIVX; MPEG-1; MPEG-2: MP@HL; MPEG-4.2: ASP@L5, 720p, 1-point GMC; WMV9: MP@HL; H.264: BP@L3; H.264: MP@L4.0; H.264: HP@L4.0; H.264: HP@L4.1; VC-1: MP@HL; VC-1: AP@L3 Photos: JPEG; BMP (GIwill be soon avaliable)

* Napisy: SRT; SMI, SUB; SSA; TXT

 

AZBOX HD PREMIUM PLUS jest dostarczany w standardzie z dwiema głowicami DVB-S2 i posiada możliwość instalacji DVB-T lub DVB-C, w przyszłości również DVB-T2/C2.

 

najtaniej to wyjdzie karta dvb-s2 do PC

Można coś więcej na temat tej karty dvb-s2 do PC?

np. jaka cena i przez jaki kabel się go łączy?

Oczywiście musi śmigać na tunku Ferguson Ariva 100E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledze karol8903 pisał o tunerze satelitarnym do użycia w komputerze, montowanym wewnątrz jego obudowy do złącz PCI lub PCIE, ew zewnętrzny podpinany do peceta przez USB. Fergusony czy inny stacjonarny tuner nie jest przy czymś takim do niczego potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...