Skocz do zawartości

Uchwyt ZEZ MultiBlock - Triax TD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zamierzam kupic uchwyt do montażu 4 konwerterów LNB w układzie zeza do anteny TRIAX z serii TD, gdzie chce wykorzystac montaż tylko 3 konwerterow i jeden pominąć. Zamierzam ustawic LNB centralny na 19.2 E a reszta to 2 zezy na 13 E i 28.2-5 E.

 

Zdjecie uchwytu

300725fr_td_multi_block_01.jpg,100

 

1. Czy mozna tutaj ustawic konwerter centralny ?, jak widze na zdjeciu, pewnie nie bardzo :(.

2. Jesli nie mozna, ktory LNB wybrac jako centralny w moim przypadku?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na zdjęciu to chyba jest to ten sam uchwyt/szyna który mam ja. Z daleka od tego, to nic nie jest warte. Problem w tym, że Triax nie ma okrągłej rury i nie można zastosować zwykłych rurkowych zezów i trzeba kombinować. Jeśli nie masz innego wyjścia to kup ale jak masz coś innego na oku to chyba nie będzie to gorsze od tej szyny. Nie można na tym ustawić centralnie konwertera. Chciałem na tym ustawić zez 4W + 5E + 16E bez powodzenia bo regulacja w poziomie to tylko -1 +1 (konwerter 16E musiałby wisieć nad szyną). Jeśli robisz zez typu Hot Bird + Astra + Sirius to da radę ale jak coś odległego o dużo innym kącie elewacji to będziesz miał problem.

Jeśli chcesz odbierać Hot Bird, Astrę 1 i Astrę 2 to po lewej stronie (patrząc zza anteny) montujesz Hot Bird i Astrę 1 a po prawej Astrę 2. Jak złapiesz już sygnał to ewentualnie lekkie poprawki w celu dostrojenia. Jeśli jednego uchwytu do konwertera nie będziesz używał to możesz go nie zakładać bo cały zestaw trzeba złożyć samodzielnie. W torebce wszystko będzie w częściach do złożenia.

Hot Bird i Astra 1 będą działać, mam wątpliwości co do odbioru wszystkich kanałów z 28,5E (oczywiście bez Astry 2D), te z najsłabszym sygnałem (nie wiem jak te wiązki słabe się nazywają) mogą nie chodzić ale nie jest powiedziane, że ich nie będzie.

 

Może przemawia przeze mnie duża złość bo po Triaksie spodziewałem się czegoś porządnego i mocno się rozczarowałem. Jak widzisz w podpisie w ogóle zdjąłem tę szynę i na antenie jest tylko jeden konwerter. Chciałem zrobić na tej szynie zeza z Telstara 15W na Hispasata 30W. Oczywiście nie udało mi się ale nie próbowałem w inny sposób dlatego nie wiem czy jest to w ogóle możliwe bo kąty elewacji tych dwóch satelitów mocno się różnią i odległość, może nie bardzo, ale znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jarek999 za opinie.

 

Zainteresowal mnie ten uchwyt bo wyglada rzeczowo ( wszystko konwertery na jednej szynie ).

Ale z centralnym konwerterem to juz problem, szkoda.

Napewno go nie kupie bo nie chce wszystkich satelit odbierac z zeza, liczylem ze chociaz centralny bedzie mozna porzadnie ustawic.

W takim razie, zmuszony jestem zainstalowac uchwyty innego typu.

 

Naprawde szkoda, bo mialem sobie zmienic antenke na TRIAX TD-100 + ten uchwyt, ladnie mi to wygladalo, pozdrowionka :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca przy większości ustawień centralny prawie zawsze ustawia się na Astrę lub HB. To co za różnica czy centralnie czy minimalnie z boku? To silne satelity. Z tego co czytam w sieci to Triax-y to jedne z lepszych anten. Dużego wyboru nie ma. Albo Triax 115 zezujący albo 90 centralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że przy ustawieniach Hot Bird lub Astra jak będzie trochę z boku to nie przeszkadza bo to silne satelity. Problem jest w tym, że nie da się tej szyny wyregulować tak jak się chce. Wcześniej już napisałem, że zezy typu HB + Astra to bez problemu można zakładać ale przy większych zezach, co gorsza większych różnicach w kącie elewacji między satelitami na które chce się zezować to na tej szynie może być problem. Nie wszystko to co ustawić można na zwykłym rurkowym zezie ustawisz na tej szynie. Sprawdziłem w praktyce. Zobaczyłem w Sat Kurierze reklamę Triaksa i naciąłem się na fajny wygląd a funkcjonalność tej szyny jest mocno ograniczona.

Poza tym nie krytykuję samej anteny i jej jakości, tylko szynę jaką Triax wyprodukował. Chociaż jak będę wybierał antenę w przyszłości nie kupie takiej z prostokątną rurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi lepsze wrażenie ale ja i tak pozostanę wierny najlepszym i najbardziej sprawdzonym sposobom, które nie powodują w żaden sposób ograniczeń, a każda szyna takie ograniczenia ma - większe, mniejsze ale ma. Jak trzeba podnieść konwerter po lewej stronie to po prawej się obniża a przy zwykłych uchwytach to robisz co chcesz i nie ma to wpływu na inne konwertery. Nie twierdzę, by nie kupować szyn ale wcześniej trzeba się dobrze zastanowić co będzie się chciało oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi lepsze wrażenie ale ja i tak pozostanę wierny najlepszym i najbardziej sprawdzonym sposobom, które nie powodują w żaden sposób ograniczeń, a każda szyna takie ograniczenia ma - większe, mniejsze ale ma. Przy zwykłych uchwytach to robisz co chcesz i nie ma to wpływu na inne konwertery.

 

Moze cos wymysla aby lepiej to wspolgralo ze wszystkimi konwerterami.

Mysle, ze warto sie zastanowic nad lepszym dopracowaniem tego produktu, chetnych na kupno takiej szyny jest wielu :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bo nie można założyć zwykłego, najprostszego, najtańszego i najlepszego moim zdaniem uchwytu rurkowego do zezów. Jak już pisałem wcześniej dla mnie to najlepszy sposób na mocowanie zezów bo nie ma prawie żadnych ograniczeń jeśli chodzi o regulację. Może już są w sprzedaży uchwyty rurkowe do anten z prostokątną rurą ale ja się z czymś takim nie spotkałem. Dla mnie wszelkiego rodzaju szyny i gotowe uchwyty na kilka satelitów odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki jarek999 za odpowiedz.

Dochodze do mysli, podobnie tak jak Ty zreszta, iz najprostrze zezy sa najlepsze.

 

Mam pewne pomysly konstrukcyjne w mojej glowie jak zbudowac uchwyt zeza na 3 konwertery z ustawieniami w pionie i poziomie ( napisalem na 3 bo taki chce miec u mnie na antenie ).

Ale w domu ciezko jest do realizacji tego planu :).

 

Utworzylem watek o zezu uniwerslanym, zobaczymy jak inni sobie go chwala lub neguja.

 

Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...