Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.13B5 dla Ariva


jacabad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj wgrałem nową wersję oprogramowania. Jak na razie to skanowanie satelit Astra i HodBirt przebiega sprawnie i bezproblemowo nie zacina się . Zdaje mi się że zmiana kanałów jest dość szybka. Spróbowałem też jak nagrywa. Ustawiłem jak na razie na próbę cztery programy TVP 1 kodowaną z TNK, dalej TV Trwam, następnie TV Białystok z naziemnej telewizji i TVN. Wszystko nagrało się super z tym tylko że w czasie nagrywania TV Białystok na wyświetlaczu był napis ostatniego nagrywanego programu co może zmylić że jest nagrywany inny program z naziemnej telewizji. Ale wszystko działa super. Jak na razie nic się nie zawiesza , odbiornik się nie wyłącza po ponownym skanowaniu ani też dodaniu innych programów. Tak więc polecam to oprogramowanie. :brawo::jupi::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie po krótkim teście wszystko śmiga super , już się nie zacina po przeskanowaniu satelity jak to miało miejsce w poprzednim sofcie gdzie trzeba było wyłączyć dekoder i włączyć z powrotem. Obraz i dźwięk też super chyba że po dłuższym teście coś znajdę , czyżby programiści Ferguson w końcu po tak długim oczekiwaniu na stabilne oprogramowanie się spisali zobaczymy. Wypisujecie swoje uwagi co do nowego softu może ktoś coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal nie poprawiono błędu dotyczącego wybierania kanału z innej satelity. Po wybraniu innej satelity i zaakceptowaniu ostatniego używanego kanału nic się nie dzieje.

 

Odnoszę jeszcze wrażenie, że w okienku wybierania kanału czcionka została przesunięta w prawą stronę, tak że czwarte 0 zachodzi na prawą ramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na szybko kilka rzeczy. Soft wydaje zamulać przy zmianie kanałów, tak jak poprzedni. Większych zmian nie widzę.

W menu EDIT pojawił się wskaźnik BER, jednak nie ma on zupełnie nic wspólnego z rzeczywistością. Byłby z tego dobry generator liczb losowych, naprawdę nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja używam od dziś ten tuner(kupiony z nowym softem) przez ok godzinę testu błędy jakie zauważyłem

1-pierw pojawia się obraz po 5- 10sek dopiero głos (nie jest to regułą )

2-pojawia się że jest zakodowane po ok 15sek dopiero ładuje program

3-regulacja ant naziemnej DVBT Power po wejściu w tą zakładkę tuner zawiesza się (nie jest to regułą zdarzyło się 5 razy )pomaga dopiero odłączenie sieci

 

zaczyna mnie już wkurzać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do robert197648 czy tuner od razu był z nowym softem, czy wgrywany dopiero przy zakupie spróbuj zrobić ustawienia fabryczne i jeszcze raz wszystko poustawiaj mam Arive 200 Combo i nie miałem takich problemów jak ty, jaka platformę cyfrową masz u mnie na Cyfra+ i splitterku bezprzewodowym wszystko super smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem posiadaczem Ariva 100.Ten soft jak i poprzednie posiada kilka bolączek a mianowicie:

-rozjechany głos jak w poprzednich wersjach

-wolniejsze przełanczanie kanałów

-podczas zmiany kolejności kanałów jego numer zostaje taki jaki wyszukał tuner i klawiszami numercznymi problem wyboru tzn tvn turbo pierwotnie miał nr 9 i po przesunięcie na 4 pozycje na liście zostaje nr 9

-obraz gorszej jakosci niz na poprzednim sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam kolejne tematy o nowych softach i... ręce opadają. Kto pisze to oprogramowanie i w jakim celu Ferguson je upublicznia? Kiedyś zrobili taki manewr (słuszny) z publikowaniem softów testowych a teraz "pompują" bubel za bublem bez żadnej kontroli! To jest śmieszne i niepoważne w stosunku do klientów (ale klient dla Fergusona to chyba jakiś "marny dodatek"). Osobiście (jak już kiedyś wspominałem) wybrałem jeden z poprzednich softów testowych i od początku roku niczego już nie aktualizuję - mam spokój! Dźwięk i obraz są dobrze synchronizowane, timery nagrywają się w 100%, nagrywanie "z ręki" działa idealnie, soft nigdy się nie zawiesił, listy kanałów funkcjonują znakomicie - czego chcieć więcej? Tego oczekiwałem od Arivy 200 i znalazłem w jednej z wersji softu testowego (który oczywiście udało się Fergusonowi popsuć przy najbliższej oficjalnej wersji...) Osoba, która nie jest wyjątkowo "czepialska" i złośliwa nie znajdzie w tym sofcie problemów. Niestety jak to mówią.. lepsze jest wrogiem dobrego. Dobra jest też taka definicja "nowego oprogramowania" - stare błędy zostały usunięte, pojawiły się nowe. Odnoszę wrażenie, że ciągłę poprawianie tego softu nie ma sensu i tylko napisanie go od początku (od zera) i to przez nową ekipę odniosłoby oczekiwany skutek. W przewinym razie użytkownicy nowych wersji są skazani na zakładanie nowych tematów z kolejną liczbą i literą "poprawionej wersji" w tytule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko śmiga znakomicie z Cyfrą+ Optimum+HD i nie rozumiem dlaczego takie opisy , że dźwięk przesunięty lub obraz gorszy ja nie mam tych problemów , dlatego jak piszecie o jakiś usterkach oprogramowania opisujcie dokładnie każdy problem w jaki sposób sie objawia na jakich kanałach występuje itp. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że kilku osoba odbiera to nie koniecznie wszystkim musi,ja jasno opisałem że mam arive 120,większość osób co pisze że im dobrze śmiga mają arive 200 może na waszych działa ok???Ja mam TNK SD i dzieje się to na wszystkich kanałach z oferty na FTA raczej normalnie działa.

 

P.s Pisałem juz do Fergusona i odpisali że wiedzą o problemie i pracują nad rozwiązaniem więc chyba problem jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...