Skocz do zawartości

Prośba o radę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad anteną do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Obecnie mam antenę siatkową, nie znam nazwy producenta, modelu, nie wiem, może wygląd okaże się choć trochę pomocny, antena wygląda tak:

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... AQ&dur=616

 

Odległość od nadajnika w linii prostej około 45 km, dwa telewizory. Antena ma wzmacniacz, nie mam pojęcia, czy ma symetryzator. Dom jest położony dość wysoko. Gdzieś ktoś napisał, że siatkowe sprawdzają się do 10 km od nadajnika, a ktoś inny, że na siatkowej ze wzmacniaczem odbiera naziemną cyfrową z odległości 70 km. Jak to w końcu jest? Czy ta antena, którą posiadam, może okazać się wystarczająca, czy lepiej poszukać innej?

 

Z góry dziękuję za rady. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś napisał, że siatkowe sprawdzają się do 10 km od nadajnika...

Bzdura. Wiele czynników decyduje: odległość, moc nadajników, jaki teren, gdzie i w jakim kierunku zainstalowana antena...

Najlepsza rada - nie martw się na zapas - spróbuj podłączyć do tunera dvb-t i sprawdź co złapie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! :D A jak to jest z tym symetryzatorem i wzmacniaczem? Podobno symetryzator jest konieczny, ale nie mam pojęcia, czy jest w mojej antenie. :/

Tak się zastanawiam. A jeśli najpierw kupię nowy telewizor do jednego pomieszczenia, żeby tam odbierać telewizję cyfrową, a do starego jeszcze nie kupię dekodera, to będzie działać? Czy jedna antena może jednocześnie ściągać sygnał analogowy i sygnał cyfrowy?

A poza tym jak już będę szukać na nowym telewizorze oraz na starym z dekoderem kanałów cyfrowych, to póki analogowa nie jest wyłączona, to będzie wiadomo, czy to co znajdę to tv cyfrowa, czy analogowa? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A jeśli najpierw kupię nowy telewizor do jednego pomieszczenia, żeby tam odbierać telewizję cyfrową, a do starego jeszcze nie kupię dekodera, to będzie działać? Czy jedna antena może jednocześnie ściągać sygnał analogowy i sygnał cyfrowy?

A poza tym jak już będę szukać na nowym telewizorze oraz na starym z dekoderem kanałów cyfrowych, to póki analogowa nie jest wyłączona, to będzie wiadomo, czy to co znajdę to tv cyfrowa, czy analogowa? :wink:

Generalnie jedna antena ściąga wszystko co się da, nawet zakłócenia od przejeżdżającego samochodu :lol: Choć może być i tak, że pewne kanały "ściąga" słabiej - zależy od anteny.

 

A poza tym jak już będę szukać na nowym telewizorze oraz na starym z dekoderem kanałów cyfrowych, to póki analogowa nie jest wyłączona, to będzie wiadomo, czy to co znajdę to tv cyfrowa, czy analogowa? :wink

"Na oko" zobaczysz różnicę 8) Poza tym w telewizorze prawdopodobnie będziesz miał opcję "analogowe"/"cyfrowe" a dekoder to juz tylko cyfrowe potrafi odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! :D A jak to jest z tym symetryzatorem i wzmacniaczem? Podobno symetryzator jest konieczny, ale nie mam pojęcia, czy jest w mojej antenie. :/

 

Jeśli w mieszkaniu na końcu kabla masz zasilacz, tzn. że masz w antenie wzmacniacz. Symetryzator to płytka która umożliwia podłączenie anteny z wyjściem symetrycznym o impedancji 300Ω do niesymetrycznego gniazda antenowego o impedancji 75Ω, do niego nie potrzebny jest zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...