Skocz do zawartości

Dekoder cyfrowego polsatu bez umowy


msk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo polsat tak ma. Nawet w prepaidzie muszą wszystko wiedzieć kto kupuje. Nie wiem do czego to ma służyć kontroli przepływu ich sprzętu ( a w sumie już nie ich )?

Nie podoba mi się to że pobierają dane osobowe od osób które sprzęt kupują na wyłączność. To tak jakbyś kupował Telewizor i ktoś chciał dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Prepaidowym DVB-T wcale nie jest wymagana kserokopia dowodu osobistego, więc miło by było nie pisać głupot. ;)

 

Założyciel wątku zadał pytanie, które totalnie jest niezrozumiałe i można tylko zgadywać co zrobił pytający. Pomieszanie z poplątaniem, więc nie podejmuję się odpowiadania. Ogólnie wątek do kasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze "swojadroga"...

Pójdę więc na około, TWOJĄ drogą i opowiem całą historię, co mógłbym sobie darować....

 

Wszedłem na stronę cyfrowego polsatu i zamówiłem dekoder do naziemnej telewizji DVB-T, model T HD-210, na własność, za opłatą 99zł - bez umowy.

Następnego dnia, czyli wczoraj, zadzwoniła pewna Pani, która chciała ode mnie dane osobowe typu PESEL i numer dowodu osobistego.

Podałem jej te dane, złożyła zamówienie. Poinformowała mnie, że kurier będzie się ze mną kontaktował i przyjedzie na mój adres zameldowania dostarczyć ów dekoder.

Poinformowała mnie również, że owemu kurierowi, mam dać kserokopię dowodu osobistego z dwóch stron. Zapytałem w jakim celu - nie potrafiła mi odpowiedzieć.

 

Stąd moje pytanie: po co Cyfrowemu Polsatowi kserokopia mojego dowodu osobistego, jeśli kupuję dekoder DVB-T NA WŁASNOŚĆ - bez umowy?

 

Użytkownik "magiczny" ma rację... To tak jakbym kupował telewizor, a sprzedawca chciałby ode mnie dowód osobisty...

 

Nie zapomnę jednak na kserokopii dowodu osobistego napomnieć, że NIE ZGADZAM się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Cyfrowy Polsat, ani na potrzeby Cyfrowego Polsatu, ani na potrzeby marketingowe, ani na żadne inne.

 

Czy tera wyraziłem się wystarczająco jasno? :)

A mogłem sobie oszczędzić tego wywodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane są pobierane do Rejestracji Użytkownika w celu aktywacji kanałów kodowanych (Pakietu Ekstra) i wygenerowania numeru konta na które użytkownik może dokonywać ewentualnych wpłat za kanały kodowane po okresie bezplatnym. Kserokopii dokumentów wtedy nie ma. Zapraszam do APS-u. Tam na pewno nie będą kserować dowodu osobistego tylko poproszą o dowód osobisty w celu rejestracji użytkownika. Dodatkowo zarejestrowani użytkownicy w razie awarii dekodera mają wymianę dekodera a nie wysyłkę do serwisu centralnego CPT.

 

O braku zgody na przetwarzanie danych należało pamiętać przy składaniu zamówienia. Kurier tylko przywozi sprzęt i przekazuje dokumenty klientowi i zabiera dokumenty zwrotne podpisane przez klienta. Niedopuszczalne są skreślenia w tych dokumentach.

 

Na marginesie wspomnę już tylko, że na tym forum istnieje już wątek związany z TV naziemną i ofertą Cyfrowego Polsatu w związku z tym: viewtopic.php?f=7&t=25773

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytumaczeniem na to, że chcieli kserokopię dowodu osobistego jest fakt kupna na odległość. Chcą wiedzieć na kogo wypisali, czy nie zostały podane dane przypadkowej osoby. swojadroga dokładnie to wytłumaczył Kupując ten dekoder w APS z rejestracją potrzebny jest dowód osobisty co daje gwarancję na zasadzie wymiany sztuka za sztukę w okresie 24 m-cy. Nie trzeba też wyrażać zgody na przetwarzanie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...