Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można bowiem z powodzeniem założyć, że każde gospodarstwo domowe w Polsce wyposażone jest w odpowiedni sprzęt do korzystania z przekazu TVP i PR.

można założyć z powodzeniem że posiadasz sprzęt do gwałtu i też by ciebie należało skazać - za posiadanie. Nóż też posiadasz i można ciebie skazać za posiadanie niebezpiecznego narzędzia.

Tak gwoli ścisłości - nie każdy co posiada telewizor lub inny sprzęt rtv - używa go do oglądania lub słuchania stacji telewizji lub radia publicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/75301/tvp-seri ... lsatu.html

 

O czym my mówimy ? albo się jest telewizją publiczną ,albo komercyjną .Właściwie już chyba wszystko powiedziano na ten temat ,gdyby to chcieć bardziej dobitnie opisać trzeba by zamieścić słowa powszechnie uważane za wulgarne ,a to chyba nie jest dobre miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bowiem z powodzeniem założyć, że każde gospodarstwo domowe w Polsce wyposażone jest w odpowiedni sprzęt do korzystania z przekazu TVP i PR.

można założyć z powodzeniem że posiadasz sprzęt do gwałtu i też by ciebie należało skazać - za posiadanie. Nóż też posiadasz i można ciebie skazać za posiadanie niebezpiecznego narzędzia.

Tak gwoli ścisłości - nie każdy co posiada telewizor lub inny sprzęt rtv - używa go do oglądania lub słuchania stacji telewizji lub radia publicznego.

 

Bardzo dobrze to kolega napisał,tak samo jak z tym dopisaniem do pradu ze jak masz prad to i masz tv GŁUPOTA,to i tak jak kolega wyrzej nap...jak masz nóż w domu to i jesteś mordercą. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIK:TVP może nie poradzić sobie z utrzymaniem płynności finansowej

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/niktvp-m ... omosc.html

 

Peszek tvp :brawo:

 

 

Po 2 abonament był przymusowy za TVP Publiczną czyli państwową a jak wiem dobrze i to jest prawnie zapisane , skarb państwa jest tylko udziałowcem odkąd TVP stała się spółką akcyjną i ma kilkunastu udziałowców ( mogą nam lody zrobić :lol2: ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aniu, ustawa o radiofonii i telewizji wymaga sporych modyfikacji, więc dzisiejsza wykładnia w sumie nie ma tak naprawdę większego znaczenia.

 

Zatem nawet jeśli SN wniesie zastrzeżenia do wykładni ustawy w dzisiejszej formie, to będzie to stan prawnie nietrwały.

 

Wszystko przed nami, bo jeśli TVP i PR mają pozostać mediami publicznymi, to będzie to wymagało coraz to bardziej energicznych działań ze strony władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jak dla mnie nic prostszego, wystarczy bowiem przypisać abonament nie do telewizora, tylko do człowieka, czyli w tym wypadku pełnoletniego obywatela RP, który uzyskuje przychody.

 

Niemniej, to wymaga poważnych zmian w ustawie.

Sprowadzasz problem do tego,że abonament należy przypisać do człowieka pełnoletniego,/choć tak na marginesie pełnoletność nie jest jedynym wyznacznikiem ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny/,więc jest to generalnie oparcie się na domniemaniu,że każdy obywatel III RP posiada odbiornik tv lub radiowy i musi płacić abonament.Gdyby iść tym tokiem myślenia,to doprowadziłoby do wynaturzenia prawa,bo aktualnie obowiązuje zasada prawna,która mówi o domniemaniu niewinności oskarżonego,aż do momentu prawomocnego skazania.I żaden ustawodawca nie odważy się tej zasady złamać,bo wtedy mielibyśmy powrót do stosowania prawa w/g uznania sprawującego władzę.Nie sprowadzaj więc tego problemu do założenia,że każdy kto ma nóż,toporek,łuk itd.jest potencjalnym mordercą i należy go z tego powodu izolować od społeczeństwa.To określone instytucje zajmujące realizowaniem tego ułomnego przepisu prawnego muszą udowodnić określonemu obywatelowi,że podpada pod rygory tego przepisu,a to jest na obecnym etapie nie wykonalne,bo nikt z Poczty Polskiej,czy KRRiT nie ma żadnych podstaw prawnych do wejścia do prywatnego mieszkania i sprawdzić czy ktoś ma dany odbiornik czy nie.A żaden organ kompetentny do wydania nakazu upoważniającego do wejścia do mieszkania w celu jego przeszukania zapewne nie wyda go pracownikom tychże instytucji,a policja w tak [beep]erelnej sprawie nie wystąpi z wnioskiem o wydanie takiego nakazu,bo się ośmieszy!!Chyba,że pan premier Tusk wniesie do sejmu projekt ustawy upoważniającej przedstawicieli tychże instytucji do rewizji naszych mieszkań kiedy tylko zechcą,a sejm to uchwali.A wtedy Polska stanie się państwem totalitarnym opartym na terroryżmie władzy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIK:TVP może nie poradzić sobie z utrzymaniem płynności finansowej

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/niktvp-m ... omosc.html

 

Peszek tvp :brawo:

 

 

Po 2 abonament był przymusowy za TVP Publiczną czyli państwową a jak wiem dobrze i to jest prawnie zapisane , skarb państwa jest tylko udziałowcem odkąd TVP stała się spółką akcyjną i ma kilkunastu udziałowców ( mogą nam lody zrobić :lol2: ) .

Masz rację,bo TVP jest tylko z nazwy telewizją polską publiczną,bo naprawdę jest spółką akcyjną,/a więc działa na podstawie przepisów kodeksu handlowego/,w której skarb państwa ma udziały, a ponadto tzw.tv publiczna nie podpisywała z osobami fizycznymi żadnych umów na świadczenie usługi medialnej,czyli przesyłanie sygnału telewizyjnego,czy radio publiczne radiowego,a jeżeli przesyłają te sygnały bez umów i niezakodowane,to znaczy,że godzą się na ich darmowy odbiór.To obywatele Polski decydują sami,co chcą oglądać i słuchać i żadna władza o jakimkolwiek zabarwieniu politycznym nie ma prawa im narzucać swojej woli i przymuszać do płacenia tego bandyckiego haraczu.Niech zakodują swe programy,a społeczeństwo samo zweryfikuje czy ich chce słuchać,czy oglądać.Tylko,że oni nie mają odwagi poddać się tej weryfikacji,bo wiedzą jaki ich czeka los,czyli plajta!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@MESZEK, wybacz, ale cały Twój tok rozumowania jest zupełnie nieprawidłowy, jako że obciążenia płynące z tytułu opłat abonamentu RTV, to de facto jedynie jeszcze jeden podatek, który każdy uzyskujący przychody, dorosły obywatel RP powinien regularnie regulować.

 

Domniemanie, że można tym podatkiem obciążyć właściwie wszystkich uzyskujących przychody obywateli jest jak najbardziej słuszne, ponieważ ci, którzy nie korzystają z dobrodziejstwa istnienia darmowego przekazu TVP i PR, stanowią absolutny margines i jeśli rzeczywiście żyją, mając w pogardzie telewizję, czy radio, a takie postawy, choć dość rzadkie, są jednak odnotowywane, to z pewnością będą potrafili udokumentować swój odrębny sposób życia.

 

A jeśli nie, to będą musieli płacić tak jak inni.

 

Nie mieszaj kolego prawa karnego do naszych rozważań, bo to absolutnie inna dziedzina i jej zasady kompletnie nie przystają do przepisów regulujących finanse państwa.

 

Nie ma szans uniknąć podatków i wszelkie na ten temat rozmowy są zupełnie pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytanie,jakie obowiązujące obecnie w Polsce prawo nakazuje obywatelowi udowadniać,czy udokumentowywać,że prowadzi odrębny sposób życia,czyli prościej,nie słucha radia i nie ogląda telewizji?!Ja wiem jedno,to organy państwa mają obywatelowi udowodnić,nie łamiąc przy tym przepisów prawa,że on to to prawo łamie.Nie wystarczy podejrzenie,potrzebne są dowody,czy w prawie karnym,czy innym,że ktoś ustalone normy prawne narusza!To o czym piszesz /udowadnianie/ obowiązuje tylko w postępowaniach cywilnych,a tzw.abonament podpada pod jurysdykcję prawa administracyjnego.I jaki przepis abonament radiowo-telewizyjny określa i traktuje jako podatek,bo przecież,że jest to de facto podatek,to musi wynikać z ustawy,czyż nie?!Widzę,że skłaniasz się ku tzw.zamordyzmowi,czyli że obywatel ma obowiązek przestrzegać surowo przepisów prawnych,a władza ma je przestrzegać i stosować w/g swojego uznania,jak jej pasuje.A słyszałeś kolego! o takim pojęciu jak "martwe prawo"?A jest go w Polsce sporo,oj sporo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Możesz nazywać to sobie jak tylko chcesz, ale w Polsce nie ma tradycji demokratycznych, ponieważ historycznie rzecz ujmując od 1772 roku niemal nieustannie, z małą przerwą w latach 1918 - 1926 i mocno rzecz naciągając również 1989 - 2012, mieliśmy nie co innego, jak właśnie wspomniany przez Ciebie "zamordyzm".

 

Kiedy więc pokolenia Polaków miały nauczyć się zdrowego współistnienia, skoro przecież od zawsze panuje w Polakach przekonanie, że wszystkie ustanowione przepisy prawa istnieją tylko po to, by ich biedaków pognębić?

 

Niestety 22 lata tego bałaganu, jaki mamy teraz, również niczego dobrego w naszych Rodakach nie wykształciły, a nawet powiem że przeciwnie, bo wspomniany "zamordyzm" charakteryzował się silną władzą wykonawczą, jako że tyrani nie zwykli, by im ktoś dmuchał w kaszę, natomiast obecny stan odprężenia, zadziałał tak, że znaczna część społeczeństwa władzę i jej postanowienia, zaczęła zwyczajnie lekceważyć, co wydaje się dość poważną patologią i rzeczą w demokracjach mało spotykaną.

 

Powracając do nieszczęsnego zobowiązania finansowego, jakim jest bez wątpienia Abonament RTV, to ostatnia przed przekształceniami ustrojowymi władza, ustanowiła przepisy, które umożliwiły szerokim rzeszom obywateli naszego znękanego kraju, lawirować w temacie płacenia, czy niepłacenia wspomnianego abonamentu, ponieważ przypisała owo zobowiązanie na sztywno do konkretnego sprzętu, czyli do odbiornika telewizyjnego i radiowego, wprowadzono bowiem obowiązek rejestracji tego sprzętu od razu po zakupie w oddziałach Poczty Polskiej, czego nasi sprytni Rodacy po prostu w większości nie czynili.

 

Skoro więc nie czynili tego wtedy, kiedy były zastępy milicji, zomo, ormo i wszelakich służb, które czuwały nad "ładem i porządkiem publicznym", to tym bardziej teraz tego nie robią, a i swoim dzieciom, czy wnukom przekazali tą naukę. :)

 

Skoro jednak tak bardzo podoba się większości z nas demokracja, to może dostosujmy standardy obywatelskie do niej, a nie oną demokrację do już istniejących i patologicznych standardów?

 

Jakoś Niemcowi, Francuzowi, Anglikowi itd., nawet do głowy nie przyjdzie, że można jakichś ustanowionych zobowiązań nie płacić, choć na usprawiedliwienie Polaków trzeba dodać, że u nas jest dość mętna znaczna liczba przepisów prawnych, a i władza wykonawcza cierpi na dziwną niemoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro więc nie czynili tego wtedy, kiedy były zastępy milicji, zomo, ormo i wszelakich służb, które czuwały nad "ładem i porządkiem publicznym", to tym bardziej teraz tego nie robią, a i swoim dzieciom, czy wnukom przekazali tą naukę. :)

 

.

Normalnie się uśmiałem Kolego . W czasach tych nie było czegoś takiego jak abonament tylko jednorazowa opłata od TV tzw. podatek od luksusu ( sam wiem bo płaciłem taki za czarno biały Tv ) a abonament wprowadzono po upadku komuny w latach 90 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Druki miały nazwę "książeczka radiofoniczna", a ich periodyczne zapełnianie i wnoszenie opłat z tytułu abonamentu RTV obowiązuje jak sięgnę pamięcią od lat 60-tych ubiegłego stulecia, więc wychodzi na to, że należysz do grupy unikających płacenia już od zarania, albo masz okrutnie dziurawą pamięć.

 

edit:

 

Tu fragment orzeczenia TK:

 

"[...] Jedynie na marginesie Trybunał Konstytucyjny przypomina, że opłaty „za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych” zostały ustawowo usankcjonowane mocą art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 2 grudnia 1960 r. o Komitecie do Spraw Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja” (Dz. U. Nr 54, poz. 307), dodanego do niej z dniem 1 marca 1985 r., a ich wysokość była kształtowana przez ten tzw. Radiokomitet w porozumieniu z Ministrem do Spraw Cen i ogłaszana w wielokrotnie zmienianym zarządzeniu przewodniczącego Radiokomitetu z dnia 31 października 1985 r. w sprawie opłat za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych (M.P. Nr 41, poz. 264, ze zm.). Następnie problematykę „opłat abonamentowych” regulowały art. 48−51 ustawy o RTV, uchylone przez obowiązującą ustawę abonamentową. [...]".

 

Całość tutaj: http://www.prawnik-online.eu/porady-pra ... 2-3-a-2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam widze kolega tez pisal żeby były drastyczne kroki podjete do sciagania abo...czyli jakby KRRIT zaczoł rostszeliwac ludzi za to ze nie placi to tez by ci to odpowiadało?(wiem glupio nap...ale jak sie o tym tvp czyta to sie [beep]ć chce)ludzie nie dziwmy sie ze mowa tu o drastycznych krokach,jak taki pasibrzuch,nie pójdzie na prywatke za 170zl dniowke,i nie bedzie nosił pustaków czy malty robił,za granice jezdzil za chlebem by wyżywić rodzine,trzymają sie tego wszystkimi siłami.A przecież w naszym głupim kraju wsio jest możliwe.Koledze nikt nie broni płacić abo....może nawet płacić i po 100zł za miecha.Ja mam od dawna tnk i nie ogladam tvp bo mam discovery i tvn turbo mi wystarcza,wiec za co mam placic komuś za friko kase,jak wiemy ze teraz w gebe za darmo sie niedostanie.Jak podpisuje abo....z telefonią komórkową to dostaje tel...za 1zł i minuty czy smsy,Jak z platformą tv to dostaje konkretne kanały i dekoder za pare zł.A tu nie mam nic.Zakodować jak koledzy piszą i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powracając do nieszczęsnego zobowiązania finansowego, jakim jest bez wątpienia Abonament RTV, to ostatnia przed przekształceniami ustrojowymi władza, ustanowiła przepisy, które umożliwiły szerokim rzeszom obywateli naszego znękanego kraju, lawirować w temacie płacenia, czy niepłacenia wspomnianego abonamentu, ponieważ przypisała owo zobowiązanie na sztywno do konkretnego sprzętu, czyli do odbiornika telewizyjnego i radiowego, wprowadzono bowiem obowiązek rejestracji tego sprzętu od razu po zakupie w oddziałach Poczty Polskiej, czego nasi sprytni Rodacy po prostu w większości nie czynili.

 

.

 

Niosący Światło - to ja się zapytam Ciebie w sposób przekorny.

Płacisz podatek do urzędu skarbowego nie wykorzystując żadnych ulg tj. odliczenie kosztów dojazdu, faktury za remont, odliczenia za oddaną krew itp. ?

Bo tak sumiennie nawołujesz do płacenia abonament - czyżbyś pracował w TVP w szerokim tego słowa znaczeniu ?

Jeśli jest możliwość skorzystania z niedoskonałości i ułomności prawa to trzeba to wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że korzystam z przynależnych mi ulg i odliczeń, ale odbywa się to w granicach prawa, a nie w drodze uniku, czy slalomu pomiędzy przepisami, bo bardziej cenię sobie święty spokój, niż myślenie, czy pracownicy skarbówki wezwą mnie do przedstawienia wszelkich dokumentów z ostatnich 5 lat.

 

Poza tym istnieje jeszcze takie coś, jak elementarna uczciwość, więc jeśli nawet fizycznie nikt nie pilnuje rejestracji odbiorników telewizyjnych i radiowych, to wypadałoby to jednak robić, chyba że nie chcecie by telewizja publiczna była obecna na polskim rynku, i że wystarczy Wam czysta komercja z tym wszystkim co ona z sobą niesie.

 

TVP z powodu "błędów" księgowych ma dziś olbrzymie kłopoty finansowe i nie wiadomo jak się to dla niej zakończy, więc jest kilka scenariuszy, które mogą TVP reanimować, a jednym z nich, choć najmniej prawdopodobnym jest, że do kasy tej instytucji wpłyną chociaż sumy z tytułu należnego jej abonamentu RTV.

 

Różne dziwne rzeczy działy się w naszej Ojczyźnie, więc likwidacja telewizji publicznej wcale by mnie nie zdziwiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, można odbijać piłeczkę, więc niech TVP zacznie być uczciwa w stosunku do nas klientów.

 

Jeśli mam płacić to niech dadzą możliwość oglądania wszystkich kanałów TVP za darmo w ramach tzw. "abonamentu". Drogą satelitarną i naziemną cyfrową.

 

Dla mnie tzw. "szczytem" jest udostępnienie w mux 4 mobilnym - płatnym ( tym od Polsatu ) kanały TVP Seriale. W dobie cyfryzacji naziemnej telewizji ten kanał powinien być w mux 3 za darmo jak i wszystkie kanały TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli więc z czystym sumieniem korzystasz z przynależnych ci odliczeń i ulg to chyba nie uchybia względem prawa ta osoba która np. jest bezrobotnia -nie musi płacić abonamentu,równiez emeryci po 75 latach zycia tez nie muszą. Wystarczy więc zameldować takiego emeryta na pobyt czasowy w swoim domu i mozna tego "haraczu"jak to nazwał nasz premier a co do którego uczciwości myślę nie masz wątpliwości NIE PłACIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@krzych897, mam wyrobiony pogląd na temat Pana premiera, ale pozwól, że pozostanie on moim prywatnym poglądem.

 

Mogę natomiast powiedzieć, że w sprawie płacenia abonamentu RTV, wygłosił szereg nieprzemyślanych wypowiedzi, które namieszały ludziom w głowach i portfelu, a fakty są takie, że rzeczywistość przerosła jego wyobrażenia na ten temat.

 

Abonament płacić trzeba, bo jeśli nie będziemy tego robili, to zajdą dwie ewentualności i albo:

 

- TVP pójdzie w kompletną już komercję

 

albo:

 

- pójdzie w zapomnienie.

 

Co najgorsze, jeśli Polskie Radio nie będzie zasilane wpływami z abonamentu, to zwyczajnie padnie, bo jego wydolność finansowa jest gorzej niż zła.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@ania28, naprawdę nie rozumiesz, przecież to dziecinnie proste?

 

Z jednej strony zwalnia się ponad pół tysiąca osób, a z drugiej przyjmuje się kilka rozpoznawalnych "gadających głów" z komercyjnej stacji, która ma lekkie kłopoty finansowe.

 

I co w tym niezwykłego?

 

Co do cennika za reklamy, to Euro 2012 jest tu niezwykłą okazją do zarobienia kilku dodatkowych złotówek.

 

Tego też nie rozumiesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - Polskie Radio cierpi tylko dlatego ponieważ jest podwieszone pod ten cały abonament ,pamiętam czasy kiedy tylko PR II ,potem III były w stereo ,wtedy radio to było coś- kultowe programy "Wieczór z płytą kompaktową ,romantycy muzyki rozrywkowej - Tomasza Beksińskiego i Tomasza Szachowskiego ,fanatycy elektronicznego rocka - Jerzego Kordowicza ,teraz tylko program II PR trzyma jakiś poziom prezentując muzykę poważną .Bądźmy szczerzy czy osoba pomiędzy 30-50 rokiem życia chcą posłuchać normalnej muzyki znajdzie coś w ofercie Polskiego Radia ? .Nie .Wybiera stacje komercyjne .Czy jest sen utrzymywać radio tylko po to żeby posłuchać wiadomości lub prognozy pogody dla rybaków ?.Przecież Polskie Radio kompletnie się nie rozwija - powiem więcej nawet się cofa w rozwoju .Tu abonament nic nie pomoże trzeba się opamiętać i zmienić sposób myślenia .W tej całej ustawie abonamentowej powinien się znaleźć wyraźny zapis ile pieniędzy z tych 18,50zł jest przeznaczone na Polskie Radio. Radio wreszcie powinno się zreorganizować jeżeli pewne programy mają mała liczbę słuchaczy to nie widzę powodu sztucznego utrzymywania tego stanu rzeczy

 

"twed77" ma dużo racji - bardzo niegodziwe jest wzmacnianie konkurencji programami TVP i to już na samym początku rozwoju dvb-t .Przecież TVP najbardziej powinno zależeć na tym ,aby NTC była alternatywą dla prywatnych platform satelitarnych ,chyba że jest to działanie zamierzone aby utrącić projekt NTC już na starcie .Również niegodziwe a nawet cyniczne jest reklamowanie programów komercyjnych np. TVP Sport na antenach abonamentowych ,jeżeli TVP chce to robić powinna wykupić czas antenowy na innych programach komercyjnych i tam zamieszczać swoje reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP i KRRiT są same sobie winne. Brak konsekwencji w działaniu.

W naziemnej cyfrowej powinny być wszystkie kanały TVP bezpłatnie.

Kanały TVP są wszystkie na Hotbirdzie - udostępnione każdej cyfrowej platformie. Przy udostępnianiu sygnału dla platform cyfrowych dołączyć kodowanie Conax ( najbardziej popularne ). Taki warunek udostępnienia dla prywatnych platform. Dać ludziom płacącym tzw. "abonament" kartę kodową Conax dla kanałów TVP.

Czy to takie trudne do zrobienia. Wydaje mi się że nie. Wcale by to drogo nie wyszło.

Farfał chciał stworzyć platformę TVP ale nie spodobało się to prywatnym nadawcom i pod wpływem lobby jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że winna jest KRRiT, która od 20 już lat swego istnienia nie potrafi wytworzyć przepisów, które skutecznie rozwiązywałyby kwestię wpływów z tytułu abonamentu RTV.

 

Prawo powinno być klarowne i zrozumiałe dla wszystkich, tak dla samych płatników abonamentu RTV, jak i dla instytucji, które winny go sumiennie egzekwować.

 

Cóż za głupi pomysł, żeby całą procedurę zrzucać na Pocztę Polską, która nie dysponuje żadnymi instrumentami represji (!), więc wszyscy dłużnicy zwyczajnie ją lekceważą i zresztą mówiąc między nami zupełnie słusznie.

 

KRRiT powinna ustalić zasady i gdy zajdzie taka potrzeba powołać do życia instytucję, która zajmowała się będzie kontrolą, analogicznie jak ma to miejsce w Anglii, gdzie za niepłacenie za dostęp do bezpłatnej oferty BBC, płaci się 1000 funtów kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...