Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To najsprawiedliwsze, bo ten kto zarabia więcej automatycznie płaci wyższe podatki

Żartujesz, tak?

Przecież nie ma tutaj o jakimś nieliniowym podatku, ale równym dla wszystkich.

Podatek dochodowy istniał od zawsze i jakoś nie protestowałeś :)

Poza tym bogaci mają alternatywę w postaci rajów podatkowych i na pewno z niej skorzystają

Znowu żartujesz...

10 zł więcej miesięcznie i będę uciekać, tak?

Dobry żart :)

Poza tym mnie cały czas chodzi o to, aby pieniądze na TV wygospodarować z obecnej kasy państwowej.

Rudy pewnie podniesie POdatek VAT do 25%, więc przy tej okazji pieniądze na telewizje się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska ma dużo pilniejsze potrzeby niż znajdowanie pieniędzy na telewizję. A kolega radek89 ma rację. Najbogatsi i tak płacą podatki w rajach podatkowych. Żeby do was trafiło wystarczy podać przykłady Polsatu i TVN-u. Ci pierwsi płacą na Cyprze,ci drudzy w Luksemburgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najsprawiedliwsze, bo ten kto zarabia więcej automatycznie płaci wyższe podatki

Żartujesz, tak?

Przecież nie ma tutaj o jakimś nieliniowym podatku, ale równym dla wszystkich.

Podatek dochodowy istniał od zawsze i jakoś nie protestowałeś :)

Poza tym bogaci mają alternatywę w postaci rajów podatkowych i na pewno z niej skorzystają

Znowu żartujesz...

10 zł więcej miesięcznie i będę uciekać, tak?

Dobry żart :)

Poza tym mnie cały czas chodzi o to, aby pieniądze na TV wygospodarować z obecnej kasy państwowej.

Rudy pewnie podniesie POdatek VAT do 25%, więc przy tej okazji pieniądze na telewizje się znajdą.

 

1. A niby jak miałem zaprotestować. Nie istniał zawsze tylko od XX w. świat się nie zaczął od tego wieku. [beep]o prawda w USA nie było Income Taxes i jakoś żyli nawet lepiej niż w UE. To że wszędzie nie znaczy ze u nas musi być. Wiek XX to wiek podatków dochodowych , XXI podatków pośrednich.

2. Nie nie żartuje oni nie będą tylko już są w rajach podatkowych więc ich to nie dotknie. Najuboższych dotknie , a ja nie zamierzam dotować kolejnej instytucji państwowej której nie potrafią zarządzać. Poza tym abonament jest 20 zł a nie 10 .

3. A mnie nie bo państwo nie ma swoich pieniędzy tylko ludzi pracujących płacących podatki.

4. Podniesie żeby urwać jeszcze coś dla siebie{napewno nie na kulturę czy misję w TV} zanim państwo zbankrutuje jak i cała UE.

 

Polska ma dużo pilniejsze potrzeby niż znajdowanie pieniędzy na telewizję. A kolega radek89 ma rację. Najbogatsi i tak płacą podatki w rajach podatkowych. Żeby do was trafiło wystarczy podać przykłady Polsatu i TVN-u. Ci pierwsi płacą na Cyprze,ci drudzy w Luksemburgu.

 

Nie tylko najbogatsi tylko wszyscy których stać na adwokata który te pieniądze wytransferuje za granicę . Średnio i mało zarabiający też by to robili ale jest to przy ich dochodach nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba i się co napisał wislok - też bym wolała (i zapewne tylko nie ja) aby US i inne instytucje ścigały złodziei ,oszustów ,i innych malwersantów ,którzy przyczynili się do milionowych strat, niż organizować krucjatę przeciwko niepłacącym abonamentu .Gdyby telewizję zasilił tymi pieniędzmi to by pewnie starczyło na najbliższe 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze Urząd Skarbowy musiał by wszcząć w takim razie postępowanie przeciw sobie samemu. To ze ktoś korzysta z rajów podatkowych nie znaczy ze niszczy gospodarkę czy "przyczyniają się do milionowych strat" {czyich ?} tylko ze nie daje się "dymać" rządowi , biedni jak napisałem też by to robili ale jest to przy ich dochodach nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to miałam na myśli .Jest masa spraw np.z wyłudzaniem zwrotu podatków na podstawie fikcyjnych faktur ,wiele z nich umorzono nie wiadomo dlaczego .Inna sprawa odpowiedzialność urzędów za błędne decyzje w przypadku ewentualnych odszkodowań odpowiedzialność ponosi skarb państwa zasilany z podatków wszystkich - ale to akurat temat na inną dyskusję

Powiedzcie mi jedno .Jak to jest . Weźmy taki przykład Słowacja ,państwo mniejsze od Polski ,nie ma bogactw naturalnych,nie jest bogate ,a zrezygnowano z abonamentu .Wprowadzono tam NTC II generacji w chwili obecnej jest więcej programów niż w Polsce ,zresztą na II generację NTC zdecydowali się też nasi sąsiedzi Rosja,Czechy,Ukraina...a nawet afrykańskie państwo Ghana tylko nie Polska ,cyfryzacja jeszcze nawet nie jest w połowie,a już jest przestarzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pomysł na ściąganie abonamentu jest prosty: dodać go do "pitu", tzn. każdy do podatku, który musi zapłacić miałby dodawany abonament, czyli te chyba mniej, niż 200 złotych rocznie i po problemie :D! Wszyscy płacą i nie marudzą, a z finansowaniem "Polskiego Radia" i "TVP" nie ma już kłopotu :D .

 

Od dłuższego czasu się zastanawiam czy nie napisać maila z tym pomysłem do "KRRiT" i chyba w końcu to zrobię :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym systemie też przecież nie płacimy za oglądanie "TVP", tylko za posiadanie telewizora.

 

Przy moim pomyśle nie byłoby po prostu już sytuacji, że większość abonamentu nie płaci, a egzekucją zajmowałby się chyba najbardziej doświadczony i wyposażony w narzędzia do tego urząd, czyli "skarbówka" :D .

 

Przy takim rozwiązaniu (kiedy ściągalność abonamentu byłaby w zasadzie 100%) można by też już bez głosu sprzeciwu myślę zmusić "TVP" do zejścia z rynku komercyjnego, a z tego cieszyłyby się na pewno BARDZO stacje komercyjne, więc i one powinny mój pomysł popierać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pomysł na ściąganie abonamentu jest prosty: dodać go do "pitu", tzn. każdy do podatku, który musi zapłacić miałby dodawany abonament, czyli te chyba mniej, niż 200 złotych rocznie i po problemie :D! Wszyscy płacą i nie marudzą, a z finansowaniem "Polskiego Radia" i "TVP" nie ma już kłopotu :D .

 

Od dłuższego czasu się zastanawiam czy nie napisać maila z tym pomysłem do "KRRiT" i chyba w końcu to zrobię :D .

 

Muszę Cię zmartwić. Taki pomysł już był w tzw. "projekcie twórców". Nazywało się to Opłata Audiowizualna. Pomysł przepadł (jak chyba i cały projekt ustawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE ! Dajcie spokój z tym prądem to są tylko rozważania hipotetyczne .Kiedyś był taki pomysł aby abonament ściągać właśnie w taki sposób czyli : jest prąd jest telewizor

W tej kwestii wypowiedział się Rzecznik Praw Obywatelskich ,że JEST TO NIEZGODNE Z PRAWEM więc zaniechano tego pomysłu i nikt już do niego nie wraca

 

Niestety masz nieaktualne informacje. 3 dni temu p.Dworak wystąpił w PR3 i nadal przedstawiał pomysł powiązania płatności abonamentu z rachunkiem za prąd. Postraszył jeszcze wpisem do krajowego rejestru długów.

 

http://www.polskieradio.pl/42/276/Artyk ... -abonament

 

Stąd ta dyskusja na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Taki pomysł już był w tzw. "projekcie twórców". Nazywało się to Opłata Audiowizualna. Pomysł przepadł (jak chyba i cały projekt ustawy).

 

Ok, ale ten projekt chyba nie upadł akurat przez ten pomysł (nie pamiętam jak to było z tym "projektem twórców"), więc gdyby zgłosić tylko jego, jako osobną nowelizację, to może miałby jednak szansę (na pewno jest to sensowniejsze rozwiązanie, niż ten prąd, który promuje Pan Dworak), a gdyby jeszcze "TVN24" go popierał, to już w ogóle obecny Rząd nie miałby wyjścia (a może do "TVN24" właśnie lepiej w tej sprawie napisać :D???) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko pomysły ,a nie wszystkie należy traktować poważnie zwłaszcza jeżeli są niezgodne z prawem .Jeżeli by traktować serio wszystko co się usłyszy w radio,telewizji lub przeczyta w gazecie to już by człowiek dawno zwariował

 

Frazes ten pomysł też jest kaleki choćby z jednego powodu ,bezrobotni nie rozliczają się ze skarbówką więc co wpiszą w zeznanie podatkowe ? Dalej twierdzę ,że najlepsze jest finansowanie TVP z budżetu - to uczciwy sposób telewizja publiczna - pieniądze publiczne ,nie trzeba kombinować rejestrując telewizor na babcię ,dziadka ,nie trzeba opłacać PP za obsługę abonamentu ,nie będzie trzeba straszyć sankcjami za niepłacenie ..itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma TVN 24 wspólnego z abonamentem ,jeżeli się nie mylę to TVN poskarżyła się do Komisji Europejskiej na sposób finansowania mediów publicznych z abonamentu ,więc niby dlaczego by mieli forsować jakiekolwiek pomysły ? .Przecież dla stacji komercyjnych z ekonomicznego punktu widzenia korzystne jest zlikwidowanie abonamentu .Pamiętacie jaki był krzyk Waltera,Solorza, jak TVP miała zamiar przerywać programy reklamami

 

Bezrobotny i bez KDR nie dostanie żadnego kredytu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdzę ,że najlepsze jest finansowanie TVP z budżetu - to uczciwy sposób telewizja publiczna - pieniądze publiczne ,nie trzeba kombinować rejestrując telewizor na babcię ,dziadka ,nie trzeba opłacać PP za obsługę abonamentu ,nie będzie trzeba straszyć sankcjami za niepłacenie ..itp

 

Może to być zakwalifikowane jako niedozwolona pomoc publiczna. UE tego zabrania. Chyba, że uda się wykazać, ze cały abonament idzie na tzw. misję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdzę ,że najlepsze jest finansowanie TVP z budżetu - to uczciwy sposób telewizja publiczna - pieniądze publiczne ,nie trzeba kombinować rejestrując telewizor na babcię ,dziadka ,nie trzeba opłacać PP za obsługę abonamentu ,nie będzie trzeba straszyć sankcjami za niepłacenie ..itp

 

Tak, ale chyba niewiele krajów (demokratycznych) stosuje taki model finansowania mediów publicznych (nawet w Anglii jest chyba coś na kształt abonamentu i to chyba dużo wyższego, niż ten u nas)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
(...)

Od dłuższego czasu się zastanawiam czy nie napisać maila z tym pomysłem do "KRRiT" i chyba w końcu to zrobię .

 

I zrób, właśnie KRRiT prowadzi konsultacje ze społeczeństwem i można wysyłać uwagi pod adres: konsultacje [at] krrit.gov.pl.

 

... i z pewnością będzie to pożyteczniejsze, niż przepychanki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma TVN 24 wspólnego z abonamentem ,jeżeli się nie mylę to TVN poskarżyła się do Komisji Europejskiej na sposób finansowania mediów publicznych z abonamentu ,więc niby dlaczego by mieli forsować jakiekolwiek pomysły ? .Przecież dla stacji komercyjnych z ekonomicznego punktu widzenia korzystne jest zlikwidowanie abonamentu .Pamiętacie jaki był krzyk Waltera,Solorza, jak TVP miała zamiar przerywać programy reklamami

 

Temu, że "TVN" i "Polsat" sprzeciwiały się przerywaniu reklamami programów "TVP" akurat według mnie nie ma się co dziwić, bo w takim układzie już niewiele "tortu reklamowego" zostałoby dla nich, natomiast jeśli ściągalność abonamentu byłaby w zasadzie 100% i "TVP" zeszłaby w ogóle z rynku reklamy, to byłoby to myślę spełnienie marzeń stacji komercyjnych i nawet by zapłacili, żeby tak właśnie się stało :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacy chyba jednak nie Słowacy tak finansują swoją telewizję ,a Słowacja jest przecież członkiem UE i na dodatek przyjęła euro jako środek płatniczy

To właśnie abonament może być potraktowany jako niedozwolona pomoc publiczna ,gdyż Komisja Europejska zażądała wyjaśnień od rządu polskiego

 

czy system nie demokratyczny ? bardziej uczciwy niż obecny .Zwróćcie uwagę jeszcze na jedno .Nikt nie zagwarantuje ,że za 4 lata nie zmieni się ekipa rządząca .Media są nazywane jako czwarta władza ,wtedy zacznie się obsadzanie stanowisk "swoimi ludźmi" i rozliczanie poprzedniej ekipy w czym oczywiście aktywnie będzie brała udział telewizja pokazując konferencje prasowe ,wystąpienia i inne materiały .Pamiętacie jak za dużo było Pis w telewizji to nawoływali do niepłacenia abonamentu ,obiecywali jego zniesienie itp .Teraz ci ludzie są u władzy i dosięgła ich amnezja.Niestety telewizja jest niewolnikiem rządzących ,raczej należy dążyć do uniezależnienia TVP od wszelkich sponsorów,lobbystów itp .Zagwarantować to może system pieniędzy przekazywanych ustawowo bez oglądania się na płacących bądź niepłacących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes chyba nie ma takiej stacji ,która by zrezygnowała z reklam ? ,skoro można zarobić .Nie wiem jak jest gdzie indziej ,ale mam tnk sd jest TVP Sport i Kino Polska niby stacje komercyjne za oglądanie których trzeba zapłacić a emitują reklamy i to nie mało

 

Z drugiej strony nawet gdyby ściągalność abonamentu była 100 % to są za małe pieniądze na TVP chyba, że abonament zdrożałby o 100 - 200 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ania28, i kto to niby miałby zdecydować i finansować, ALF z Melmaka, razem z niezżartymi kotami?

 

Wolne żarty, bo dopóki obecna ekipa ma większość parlamentarną, to nie może być mowy o jakimś uniezależnieniu mediów publicznych.

 

Lepiej zatem, aby ich w ogóle nie było, niż maja stanowić wieczną kość niezgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...