Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ z kartą CAM w telewizorach Samsung


p00hat3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NC+ to lipa.

We wrześniu ubiegłego roku zmieniłem dostawcę telewizji z N na Cyfrę, tylko dla tego że wyłożyłem duże pieniądze na zakup telewizorów samsung z serii 8000 do których pasowały karty CAM z Cyfry. Wczoraj dzwoniłem na infolinię NC+ i dowiedziałem się, że w przypadku migracji karty te będą już niepotrzebne i będę musiał wybrać sobie któreś z rozwiązań (zapożyczonych z N).

NC+ zrobiło sobie dobrze moim kosztem bo teraz w miejsce dekodera wpinanego z tyłu telewizora muszę postawić szafki na których muszę zamontować dekodery. Z utęsknieniem czekam na rozwiązanie problemu z dostępnością kart CAM w NC+ albo na to aż Cyfrowy Polsat wprowadzi takie karty na tych zasadach co dotychczas Cyfra. W innym wątku na forum czytałem, że multiroom będzie już też eNkowy.

Może macie jakoś ten problem rozwiązany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji, jakie są kolportowane, w tym takze na forum, wynika, że abonenci Cyfry mogą przy migracji pozostać przy własnym sprzęcie, a więc i z kartą Cameleon (ja akurat jestem w takiej samej sytuacji : TV Samsung D7000, moduł Aston 2.26, karta Cameleon). Co innego multiroom, jeżeli go ktoś do tej pory nie miał, to "nowy" doostanie wraz z nowymi dekoderami. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak śmiech!!!

Jak również posiadam TV z miejscem CAM. Obraz dużo lepszy aniżeli z dekodera. Nawet jeżeli parują kartę z dekoderem to niech sparują kartę z modułem i sprzedają tak samo jak dekodery!!!

Przecież obraz bezpośrednio w TV jest jak żyleta. Miałem wiele dekoderów i super kable HDMI i nigdy nie widziałem tak dobrego obrazu w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. W Polsacie działało fajnie tyle że było jako prepaid a i liste kanałów było trzeba uaktualniać ręcznie. Natomiast to co zrobili teraz to woła o pomste do nieba. Uwstecznili się. Na dodatek otrzymałem informację, że moja umowa kończy się we wrześniu 2013 i jak się skończy to będę musiał oddać jeden moduł a 2 pozostałe które kupowałem na własność od Cyfry mogę sobie wsadzić... Chodzi o to że osoby w mojej sytuacji gdzie mają działający MR na dekoderach typu CAM jedyne co mogą zrobić to przeczekać aż NC+ zmądrzeje albo poczekać na rozwiązanie działające na tych samych zasadach z Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak jak piszesz. Jeśli byles w C+ i był multiroom pozostanie nadal. Podpisalem aneks. Mam ich dekoder Pace i karte cameloen, drugi cameleonik działa na prywatnym dekoderze. Nowy multiroom jest parowany gdy bierze się ich nowe dekodery. Jeśli chce się mieć stare rozwiązanie, to działa nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z utęsknieniem na wypowiedzenie umowy (wieloletni już prawie były abonent C+) i spadam do Polsatu. Sportu nie oglądam, więc bólu mieć ja osobiście nie będę. Dlaczego to piszę? Bowiem moduły CAM w CP są dostępne na abonament lecz tylko w APSach. Nie można zamówić modułu przez Infolinię ani stronę www CP.

No i oczywiście moduł CAM tylko do umowy głównej, nie do multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reniew - dzwoniłem do nich wczoraj poinformował mnie konsultant, że jak mam 3 modułu CAM i się zmigruję to będę zmuszony przejść na rozwiązane MR rodem z N

 

a... i jeszcze jedno. pytałem co się stało z kanałem HISTORY HD - otóż będzie dostępny dla wszystkich za 6 zł miesięcznie, a w najwyższym pakiecie będzie wliczony, generalnie zamienili go na jakieś TVP Historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak ogólnie działa nc+ (cyfra) na TV samsungach, mam taki model TV z tunerem satelitarnym i mam kartę cyfry. Główne pytania to czy kanały szybko się przełączają, czy można używać splitera w module? Bo pada mi tuner i szukam jakiegoś ciekawego i zastanawiam się teraz nad tym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ :

1. TV LG z tunerem sat + zakupiony moduł Aston 2.6 + karta Cameleon

2. Splitter kablowy (nie WiFi)

3. Działa dobrze, obraz na TV nieporównywalnie lepszy od obrazu z tunera, możliwość pobrania listy kanałów wg C+ lub ustawienia samemu, EPG działa znośnie, dosyć szybko przełącza kanały TV.

4. Plus największy - jeden pilot na 3 urządzenia - TV + moduł CAM + Bluray Samsung (bo działa po Simplinku).

 

Nie planuję zamiany modułu na tuner osobny, więc w moim przypadku tylko CP jak nie dogadam się z nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem moduł Aston 2.6 + karta Cameleon w TV SAMSUNG. Chodzi dość dobrze choć mogło troszkę szybciej przełączać kanały. Jakość obrazu bardzo dobra. Oczywiście są zalety ale są też wady takiego rozwiązania. Zaleta to jedno urządzenie mniej, dobra jakość. Wady to dość wolne przełączanie kanałów, czasochłonne stworzenie własnej listy kanałów, no chyba że ktoś chce z nc+ to wtedy rewelacja. Denerwujące jest że w TV samsung jak przełącza się kanał to nie pokazuje się info o audycji, żeby ją zobaczyć należy nacisnąć info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zamontowałem moduł Aston 2.6 + karta Cameleon w TV SAMSUNG. Chodzi dość dobrze choć mogło troszkę szybciej przełączać kanały. Jakość obrazu bardzo dobra. Oczywiście są zalety ale są też wady takiego rozwiązania. Zaleta to jedno urządzenie mniej, dobra jakość. Wady to dość wolne przełączanie kanałów, czasochłonne stworzenie własnej listy kanałów, no chyba że ktoś chce z nc+ to wtedy rewelacja. Denerwujące jest że w TV samsung jak przełącza się kanał to nie pokazuje się info o audycji, żeby ją zobaczyć należy nacisnąć info.

 

Małe pytanko: jak jest średni czas przełączania kanałów w Twoim Samsung'u + CAM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z jakim modułem kupiłeś? Czy raczej piszesz o wejściu na moduł Cam.? Tak czy owak potrzebna jest karta po Cyfrze. Na dzień dzisiejszy nie ma opcji dostania samej takiej karty . Jeśli dysponujesz taką kartą i odpowiednim modułem, to spliter jeszcze będzie dxiałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak macie racje. Patrzałem na wyposażenie dodatkowe TV Samsung i gratis do telewizora dodają samo gniazdo , kieszeń , a moduł należy sobie dokupić. I teraz pytanie do was - jaki moduł CAM do TV Samsung zakupić aby współpracował ze splitterem przewodowym starszego typu PIC ?

Moduł AlphaCrypt Classic / Panaccess - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...