Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o czym piszemy ? Póki co, 11 niczego nie pokazuje poza rozmazanym obrazem. Co tu chwalić. Zobacz jak sama strona zbudowana. Młodzież na praktykach w technikum na przerwie robiła.

Jak dopłacisz 20 pln za PPV od meczu, to szybko zdanie zmienisz.

Póki co, nie ma czym się podniecać. Jak pisali przedmówcy ,,podwórkowy kanał,, i nie bardzo się kwapią to poprawić.

Pewnie sama NC+ musi zobaczyć co to za jedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym piszemy ? Póki co, 11 niczego nie pokazuje poza rozmazanym obrazem. Co tu chwalić. Zobacz jak sama strona zbudowana. Młodzież na praktykach w technikum na przerwie robiła.

 

A czego się spodziewać po "nowej telewizji premium" stworzonej na kolanie dwa miesiące temu, która jednak zdobyła jakimś cudem kilka praw do topowych lig i teraz streamuje na necie ich mecze chyba przez modem z serwera umieszczonego w piwnicy wnosząc po tym opisie jakości tych transmisji??? Przecież takie jaja chyba tylko w Polsce są możliwe! :brawo:

 

A tak w ogóle jak ten cały cyrk ma się od obowiązującego w Polsce prawa koncesyjnego, telekomunikacyjnego, KRRiT itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szansa, żeby przetarg na prawa do angielskiej został rozstrzygnięty do grudnia br.?

Mała ale jest, musiałbym któryś z nadawców zapłacíć wymaganą sumę bez rozpoczęcia całej procedury przetargowej, realny termin to Marzec/Kwiecień. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ta 11 bedzie miała mocnego asa w rękawie w negocjacjach-La liga.Nie oszukujmy sie francuska i włoska to nie były topowe ligi w C+(może włoska była lepiej ceniona) ale tak naprawdę poza nielicznymi fanami, te ligi nie były jakoś mocno"oblegane" w TV.

Osobiście były to mecze trzeciego albo i czwartego wyboru.Premier League,La Liga i dopiero jak wymienione ligi nie grały to szukałem coś z serie A lub ligue 1.

Nie chcę tu w żaden sposób urazić fanów ligue1 i serieA..tak po prostu ja to widzę.A Eleven musi jeszcze sporo popracować ..ciekawi mnie jak ,a przede wszystkim,kiedy? zaczną pokazywać jakies programy studyjne,które nie wiem czy nie miały ruszyć teraz wraz ze startem drugiego kanału..ale mogę sie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Eleven ma jak na net niezly obraz. Taki sam jest w Canal+online.

Canal+Sport Online ma zdecydowanie lepszy obraz.

Masz chyba problem z oczami jak nie widzisz różnicy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989
Teraz ta 11 bedzie miała mocnego asa w rękawie w negocjacjach-La liga.Nie oszukujmy sie francuska i włoska to nie były topowe ligi w C+(może włoska była lepiej ceniona) ale tak naprawdę poza nielicznymi fanami, te ligi nie były jakoś mocno"oblegane" w TV.

 

To jest w dużej mierze kwestia opakowania produktu, której brakowało w Canal+ od lat. Serie A jest drugą ligą (po BPL) w rankingu zysków z praw telewizyjnych i nie chodzi tylko o rynek wewnętrzny (Sky+Mediaset), ale także sprzedaż towaru za granicę. Natomiast w Polsce Canal+ znacznie pomógł temu, że Serie A jest uważana za ligę niewartą oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka dni od burzy po informacji o utracie praw do La Liga przez nc+ na rzecz innych podmiotów i w dalszym ciągu dziwi mnie dobre samopoczucie wielu użytkowników tego forum. Jeśli sprawdzą się doniesienia, że liga hiszpańska trafi do Eleven to będzie dokładnie taka sama sytuacja jak w poprzednim sezonie na nc+ - liga włoska i francuska spadną w rankingu na rzecz pokazywania La Ligi i nie ma żadnych gwarancji, że będą one opakowane i pokazane lepiej niż były dotychczas (przy optymistycznym założeniu, że Eleven trafi do kabla i będzie w HD), pomijając już fakt, że za chwilę na pewno będzie to kanał płatny. Zatem jeśli to ma być zbawienny wpływ konkurencji na ogólnie pojęte dobro polskiego widza to śmiem twierdzić, że jednak więcej straciliśmy, niż zyskaliśmy.

Z drugiej strony ciekawy jest fakt jak na to wszystko zareaguje nc+, nie mówię już nawet o udob[beep]iu wściekłych abonentów (PRowe oświadczenie wg mnie tylko ich ośmieszyło, a nie załagodziło konflikt), ale o tej magicznej dla nich oglądalności mierzonej w słupkach, wg której w dalszym ciągu mają najlepsze rzeczy cieszące się największą popularnością. Nie mówię tu o potencjalnym odpływie abonentów, ale o tym, czy pozostałe ligi jakoś zyskają na oglądalności, gdy nie będą mieć konkurencji w postaci Hiszpanii, Włoch i Francji. PRowcy muszą się teraz nieźle nagłowić, by tę porażkę przekuć w sukces, a zwykły kibic musi rozglądać się za swoją ulubioną ligą w innych miejscach, a z czasem sięgnąć głębiej do portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, była słabo opakowana ,ale z drugiej strony włoski futbol (pomijając ostatni rok-dwa) nie za bardzo był na topie,słabe występy zespołów,skandale słabe transfery..ogólnie przeciętnie.

Opakowanie produktu ,jak mówisz ,ma bardzo duze znaczenie przy ogólnej ocenie.Wiadomo fanów włoskich klubów nie brakuje,to kluby z historią.Ja akurat mając do wyboru mecz premier league a serie A -wybiore angielską.Mówiąc inaczej oszukiwałbym sam siebie :smile: bo w przekroju sezonu jak sięgne do angielskiej zasiadam zawsze a włoską oglądam tylko hity pokroju juve-milan itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że nie czytasz forum i wskakujesz i wygłaszasz błędne spostrzeżenia.

Wyobraź sobie, że czytam forum codziennie, bo jestem żywotnie zainteresowany kiedy i gdzie pojawią się ligi, które do tej pory miało nc+ i przemierzając bodaj 4 tematy na całym forum SK o dziwo więcej jest pozytywnych ocen tego co się stało, niż negatywnych. Widać, że marka nc+ dorobiła się wielu wiernych przeciwników (nie mnie oceniać, czy słusznie, czy nie) i każde potknięcie tego byłego już monopolisty jakoś wiele osób cieszy. Inna sprawa, że mogę mieć chyba własne spostrzeżenia, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że fatalnie się stało iż liga hiszpańska znika z Canal+. Jednak tak jak wielu innych użytkowników wstrzymuję się z wielką krytyką. Może trafi ten kanał eleven do nc+ nawet za darmo dla posiadaczy całej paczki Canala albo coś w tym stylu. Bardziej mnie wkurza i niepokoi inna rzecz. Liga rusza za dwa dni a ja nadal nie wiem czy w ogóle ją obejrzę w jakiejkolwiek TV! To jest moim zdaniem skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od osoby dobrze znającej rynek usłyszeliśmy, że za trzyletni kontrakt Katarczycy zapłacili ponad 10 mln euro.

 

Jeśli to prawda ze Katarczycy dali za prawa ponda 40 mln zł, to dwa razy wiecej zapłacili niż Canal + 3 lata temu, według informacji prasowych wtedy canal + zapłaci ok 25 mln zł. Wydaje mi się że w tym roku nc+ złożyło ofertę w przetargu na poziomie ok 35 mln zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarg w 2013 już wygrał C+Cyfrowy bez udziału Canal+France.

Ostatni przetarg wygrał C+France dla C+Pl. Pomijam kwestie jak to formalnie i prawnie wyglądało.

To, że w mediach ogłoszono iż to Canal+ Pl zdobył prawa na Polskę nic nie znaczy. Co mieli ogłosić? Że robotę robi C+France? To pijarowo zle wygląda.

Dopiero od nowego przetargu C+ pl musi sam zadbać o prawa i bedzie to trudniejsze niż im się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze.

Na dana chwile to całe 11 to super dno i totalna żenada.

Traktuja nas jak jakis murzynów,choc paru pobratyńców tu mają widzę czytajac to forum.

Wchodzą na rynek z prawami a kanałów dystrybucji zero.

Oby ani PC ani NC+ ich nie wełączyło do oferty..niech straca na rok z 50 baniek to zobaczą- Włoskie [beep]ki do kwadratu.

 

Po raz enty pytam...gdzie jest napisane ze La Liga nie bedzie w nc+!!???

tego co wiem to żadnego oficjalnego info nie ma prawda???

Nie mozna poczekac do piatku zamiast wypisywac stek bzdur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Ncplus stracił jakieś prawa nie znaczy, że im na nich nie zależało.

Rynek sportowych praw telewizyjnych rządzi się swoimi prawami – a w zasadzie jednym prawem – „kto da więcej”. Nie można podejmować decyzji o zakupie praw w oderwaniu od rachunku ekonomicznego.

 

Silva od początku wraz z chciwym zarządem Ekstraklasy założyli, że wycisną jeszcze więcej za prawa do Ekstraklasy. Wszystko miało pójść gładko – NCplus miało zapłacić grube miliony więcej i wszystko byłoby po staremu. Na szczęście (bo ile można płacić za tak marny produkt) cały ten deal nie doszedł do skutku i w konsekwencji Silva została z poważną stratą.

 

Powstał kanał Eleven który będzie musiał przynajmniej choć częściowo odbić straty poniesione przy pośrednictwie praw do Ekstraklasy. Zwróćmy uwagę w jakich okolicznościach powstawał ten kanał. Na prędko, niemalże na kolanach. Tylko dlatego, że wcześniej takich planów nie było. Ponieważ czymś trzeba go wypełnić, wykupują wszystko co się da – oczywiście przepłacając. Nikt nie będzie się z nimi powyżej progu opłacalności licytował. Przypomnijmy sobie sytuacje jak N-ka wchodziła na rynek jak podbiła cenę za ligę mistrzów – która była podstawą ich oferty. Trudno przyciągnąć widza oferując tylko ligę francuską czy włoską. (Na włoską ligę w ubiegłym sezonie w ogóle nie było chętnych – p[beep]rnęła ją w ostatniej chwili tylko na jeden sezon NC+).

 

W tej chwili mamy sytuację w której Silva usilnie będzie się starała udostępnić swój kanał platformom i sieciom kablowym. O ile te drugie pewnie jako pierwsze wprowadzą Eleven do swojej oferty, o tyle z platformami nie pójdzie tak łatwo.

 

To na pewno będą twarde i kto wie czy nie dość długie negocjacje. W zdecydowanie lepszej sytuacji znajdują się jednak platformy skupiające ponad 5 mln abonentów. To one będą dyktować warunki. Wiadomo, że Eleven nie zdecyduje się na wprowadzenie własnych dekoderów – bo nikt na to nie pójdzie. Ponadto np. taki Polsat cyfrowy może być niechętny do wprowadzenia kanału który byłby bezpośrednią konkurencją dla ich sztandarowego Polsatu Sport. Jeśli będzie wprowadzony za dodatkową opłatą – kwestią pozostanie jaka opłata nie odstraszy potencjalnych abonentów. Już w tej chwili abonenci narzekają na wszelkie najmniejsze podwyżki – bo w jakimś stopniu przez lata byli rozpieszczani licznymi rabatami i promocjami. Z drugiej strony Eleven ma jeszcze za słaby kontent aby żądać opłat jak za kanał premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najbardziej rozbawił mnie ten fragment:

 

"- Dla Canal+, wbrew pozorom, strata Hiszpanii to nie jest wielki cios, bo najwięcej widzów zapewniają im liga polska, angielska i Liga Mistrzów, a tych praw nie stracili - powiedział inny ekspert od praw sportowych."

 

Ciekawy jestem co to za "ekspert"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...