Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie pogorszyła się wg. mnie jakość nadawania programów Canal+. Jak przełączyłem na kanały HD na Astre to Pace wysiada z jakością obrazu przy Mediabox'ie. Ale jak pisałem wcześniej może miałem trefnego tego Pace'a. Kiedyś jeszcze miałem Philipsa PVR 250 GB od Cyfry i tam też obraz był lepszy niz na Pace PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrazenie. Tzn wydaje mi sie, ze obraz z MEDIABOXA jest jakis inny niz w moim przypadku na starym rekordzerze nkowym, ale nie stannowi to problemu na dobrym HD (np ARTE HD nr 253).

Na kanalach C+(szczegolnie na filmach) rzeczywiscie widac spore ziarno/szum. Oczywiscie duza czesc filmow leci w SD. Jesli chodzi o inne kanaly nkowe np ANimal HD ,NatgeoWild HD albo AXn czy FOX HD to tam ostrego obrazu nie bylo nigdy, ale to juz nie wina dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wedlug mnie obraz jest lepszy na mediaboxie niz na pace. mam pytanie bo nigdzie nie moge znalesc. czy jest w mediaboxie lista kanalow? cos takiego jak w turboboxie lub pace pod przyciskiem E? Ogolnie dekoder na mnie zrobil piorunujace wrazenie. szybciutko wszystko dziala. co do nc+ migracja tez wzorowa. po 30 minutach od migracji telefonicznej zameldowalem sie w apsie i wszystko odebralem. Aktywacja niecale 10 minut. Wielki plus dla nich za to.

 

i podpowiedzcie mi jak macie ustawiona funkcje w menu dekodera dolby digital tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mediaboxa i multiroom standart czy w mediaboxie powinno być coś takiego jak lista dekoderów ? Dziś podłączyłem oba dekodery poprzez router netgear dgn2000 i na mediaboxie wszystko ok po 1 godzinie już hulało. Natomiast na białym boxie załapało sygnał i po 2 minutach zgasło zresetowałem go i do teraz działa jednak w mediaboxie nie widzę nigdzie czegoś takiego jak lista dekoderów a gdzieś czytałem że powinno coś takiego być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko czy siła 98 i jakość 50 to wystarczająco na mediaboxa ?

 

U mnie podobnie ale nic się nie dzieje złego. Wszystko hula bezproblemowo.

Jak miałem PACE na tych samych kablach miałem jakość w okolicach maksymalnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wczoraj np byla burza, to momentami nie dalo się oglądac... ale np Lige mistrzow działała, a Tvn nie;)

 

Z tego co zauważyłem paczka TVN w HD jest nadawana z najsłabszego transpondera 11508 MHz więc najszybciej te kanały przestaną działać. Choć równie dobrze może to być wina kabli/konwertera u mnie.

 

Mam pytanie. Czy u was tez troche dysk halasuje?tak jakby caly czas pracowal. Takie drobne chrobotanie. Mam co prawda z 1.5m do dekodera ale to slysze. Ciekawe czy tak bedzie dopoki tylko nie sciagnie calego vod czy caly czas

 

To chrobotanie oczywiście pochodzi od dysku. Zmienia się w zależności od tego co w danej chwili dekoder robi. Odległość 1,5 m to dosyć sporo, u mnie w turboBOX+ głowice dysku słychać dopiero z kilkunastu centymetrów, a i tak dość mocno ja zagłusza praca silnika.

 

aha i mam ustawione 1080p (wydaje mi się ze ladniej niz 1080i) poza tym na 1080i widać czasami taką linie na srodku i przy ruchu jakby tak skakało coś..

 

Dokładnie tak powinno być, tym właśnie się różni 1080p (progresive) od 1080i (interlaced)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję pomocy, bo pomoc techniczna w nc + nie daje rady (jak się do nich dodzwonisz). Mam od wczoraj mediaBOX plus. Początkowo na jednym kablu było ok. Dziś podłączyłem drugi i też było ok... do czasu... w pewnym momencie, podczas oglądania pojawił się komunikat o braku sygnału i konieczności sprawdzenia połączeń (mimo, iż nikt nic nie ruszał i stało się, jak to pisałem, podczas oglądania). Spojrzałem i rzeczywiście: siła sygnału ok 90-100% ale jakość- 0 %. Sprawdzam kable, jest ok... nie wiem co robić, więc wyłączam dekoder z gniazdka, po czym znowu go włączam. I co... po ponownym uruchomieniu jest wszytko ok (i siła i jakość- ok 60-68%) i hula, nawet nagrywa na jednym kanale, podczas oglądania na drugim, po czym znowu to samo... i tak kilka razy, albo w komunikat o braku sygnału w ogóle, albo o braku podłączenia do anteny 2 (mimo iż wsio jest ok). Z tej samej anteny (mam transponder na 4 wejścia) polsat cyfrowy działa ok, więc to nie może być ustawienie anteny. W ICA podali, że to może kwestia oprogramowania, a nowe ma być ok. 7 maja, ale do tego czasu to mnie szlag jasny trafi, więc chyba podłączę znowu PACE PVR, który mogę oddać w ciągu 30 dni, chyba że wy coś pomożecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...