Skocz do zawartości

Antena do internetu, a antena telewizyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W temacie anten jestem dosyć zielony i mam takie pytanie. Jakiś czas temu znajomy postawił na naszym dachu maszt z anteną 5GHz(ubuntu). Pod anteną znajduje się urządzenie rozdzielające sygnał(coś jak switch). Do tego idzie zasilanie po kablu LAN-owskim. I teraz sytuacja wygląda tak. Mieszkamy w łączonych segmentach. Maszt stoi mniej więcej ok 3 metrów od anteny telewizyjnej sąsiada, a gdzieś z 7 metrów od naszej anteny telewizyjnej(zwykła antena, nie satelitarna). I teraz pytanie. Czy jest możliwe aby antena z masztu w jakikolwiek sposób zakłócała sygnał telewizyjny sąsiadowi? U nas TV odbiera ok, natomiast u niego nie ma dźwięku tylko jest buczenie. Wiem, że to niby łatwo sprawdzić odłączając zasilanie od masztu ale nie bardzo na chwilę obecną mam możliwość grzebania w TV sąsiada dlatego chciałbym zapytać czy w ogóle jest możliwość aby te zakłócenia powstawały przez mój maszt. Moim zdaniem to niemożliwe. Poza tym TV sąsiada jest bardzo stary i bardziej podejrzewałbym problem z TV. Nie mniej jednak zanim zacznę działać praktycznie chciałbym wysłuchać waszych opinii.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ubuntu (system operacyjny), tylko ubiquiti (producent sprzętu sieciowego) ;) Raczej nie ma możliwości aby powstawały takie zakłóćenia, jednak można odpiąć zasilanie od sieci wifi (co może wkurzyć korzystających z internetu) i sprawdzić czy to buczenie nadal występuje. Na pewno jest to spowodowane kiepską instalacją antenową sąsiada bądź tworzy się jeszcze w telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam ale na wszelki wypadek zapytałem bo nie miałem pewności. Kiedyś jeszcze, ale to już dawno jak rozmawiałem z sąsiadem zrobiłem taką operację. Wyłączyłem zasilanie masztu, a telewizor dalej buczał. Pierwsze co pomyślałem, że może telewizor już pada ale wziąłem swój(jest nowszy) poszedłem z nim do sąsiada i po podpięciu kabla do mojego TV tak samo buczał. Co dziwne kiedy z powrotem podłączyłem antenę do TV sąsiada nagle przestało buczeć. Wtedy byłem w kropce. Zacząłem się zastanawiać czy to nie jest przypadkiem tak, że za mało odczekałem po odłączeniu masztu, ale średnio napięcie z takich urządzeń powinno zejść w ciągu 10 sekund. Jeszcze porozmawiam na ten temat z doktorem prowadzącym zajęcia na studiach, ciekawe czy potwierdzi nasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...