Skocz do zawartości

Podłączenie dekodera DVB-C, nagrywarki DVD oraz telewizora


Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce zamierzam wziąć w mojej kablówce (TVK Toruń) założyć sobie telewizję kablową cyfrową, bo liczba programów jest w pakiecie analogowym wciąż ograniczana i końca tego nie widać. Zastanawiam się nad możliwościami połączeń sprzętu, który mam obecnie i dekodera, który będę pewnie musiał wziąć z kablówki, jako że mój TV nie ma tunera DVB-C (taki standard obowiązuje w naszej kablówce). Do tego jeszcze nie wiem, czy moja nagrywarka z tunerem analogowym będzie w stanie w ogóle nagrywać programy cyfrowe - z tego, co zrozumiałem, czytając w internecie - nagra jedynie jeden program, ten, który akurat będzie ustawiony na telewizorze, który do tego będzie musiał być cały czas włączony. W mojej kablówce posiadacze pakietów cyfrowych mają też cały czas pełen pakiet analogowy, więc liczę na to, że będę mógł cały czas nagrywać analogowo tak jak do tej pory. Tylko jak to podłączyć wszystko? Niedawno kupiłem ten odtwarzacz blu-ray:

http://www.sony.pl/product/odtwarzacze- ... y/bdp-s790

i zajął on drugi port HDMI w telewizorze (ma tylko dwa). Konieczne przy dekoderze będzie chyba użycie switcha HDMI, jeśli będę chciał korzystać z trzech połączeń HDMI.

 

A więc mam:

- telewizor Sony KDL-32s2530

http://www.sony.pl/product/tv-80-32-lcd/kdl-32s2530

- odtwarzacz BDP-790

http://www.sony.pl/product/odtwarzacze- ... y/bdp-s790

- nagrywarkę Panasonic DMR-EH67:

http://dlc.panasonic-europe-service.com ... el=DMREH67

- dekoder, który oferuje kablówka to ten model:

Evio HD ADB

http://www.evio.pl/dekodery-DVB-C.html

 

Jak to wszystko będzie najlepiej połączyć (chodzi mi zwłaszcza o nagrywanie programów cyfrowych na nagrywarce Panasonic)?

 

I jeszcze drugie pytanie - jeśli zamiast dekodera z DVB-C kupiłbym telewizor, który posiada taki tuner i ma wejście na moduł CI (druga opcja użytkowania telewizji cyfrowej w mojej kablówce), to czy możliwości nagrywania telewizji cyfrowej/analogowej analogowo na Panasonic DMR-EH67 byłyby większe czy mniejsze? Proszę też o podpowiedzi w zakresie podłączenia w układzie antena - telewizor z modułem CI - nagrywarka.

 

Przyznam, że czytałem sporo o podłączeniach tutaj na forum też i przewijała się opinia, że przy tego typu dekoderze jeśli chciałbym coś nagrywać przez SCART, to musiałbym na ten czas ręcznie odłączyć kabel HDMI, żeby uaktywnić wyjście SCART?

 

W ostateczności jest jeszcze opcja, by puścić sygnał w taki sposób: kabel antenowy ze ściany - nagrywarka Panasonic - kabel antenowy - dekoder - kabel HDMI - telewizor

i nagrywać to co jest w pakiecie analogowym analogowo, a cyfrowo przez USB na dekoderze.

Tylko czy to jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia opcja jest chyba najlepsza z tym, że zmodyfikowałbym ją tak, aby najpierw kabel antenowy podpiąć do dekodera, później do nagrywarki (korzystając z przelotki antenowej) a na końcu opcjonalnie też do telewizora. Najlepszą jakość nagrań z tv cyfrowej uzyskasz podłączając do dekodera dysk zewnętrzny/pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia opcja nie jest najlepsza, jest w miarę najprostsza. A jaką to przelotkę antenową musiałbym wykorzystać? Proszę o wskazanie przykładowego modelu, ponieważ nie jestem z techniką antenową zbyt zapoznany.

Co do jakości, to jasne, że najlepsza jakość będzie przy nagrywaniu z dekodera na dysk zewnętrzny, ale raczej nie będzie to możliwe do zgrania na płytę/dysk twardy komputera.

 

Może ktoś rozjaśni jeszcze opcje połączeń

1. i 2., czyli wysyłania sygnału po SCART z dekodera do nagrywarki oraz (w ogóle nie mam pojęcia, jak to rozgryźć) przy użyciu karty CI w telewizorze z DVB-C. Z mojego blu-raya nie da się nic zgrać na przykład, bo sygnał jest zabezpieczony przed kopiowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwana przelotka to wyjście antenowe w dekoderze kablówki, do połączenia dekodera z nagrywarką wystarczy zwykły kabel antenowy (z jednej strony wtyk męski z drugiej żeński).

 

Z dekoderami jest różnie, jedne modele wystawiają równocześnie sygnał po HDMI i SCART/RCA inne niekoniecznie. Tego Evio w ręku nie miałem więc się nie wypowiem, proponuję zapytać operatora kablowego o tą kwestię. W przypadku telewizora z głowicą DVB-C i modułu CAM z kartą zamiast dekodera nagrywarkę podłącza się zwyczajnie do gniazda SCART w telewizorze, nagrywać można wtedy przez tylko ten program, który jest włączony na telewizorze (nadal pozostanie także możliwość nagrywania analogu przez samą nagrywarkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...