Jump to content
Sign in to follow this  
kepak

Globo 7300 VFD Przepalone segmenty wyświetlacza i ich nast.

Recommended Posts

Witam

Posiadam Opticuma 7300 VFD którego niedługo po zakupie wystawiłem na allegro (podłączyłem dwa tunery po sharingu i nie spodobało mi się jego działanie. Tuner ma jeden mankament, mianowicie segmenty wyświetlacza na których świeci się godzina są zauważalnie ciemniejsze (wg mnie to normalka, że segmenty się zużywają). Wystawiłem tuner na allegro (pisząc o tym mankamencie) i ktoś mi odpisał

"to wyswietlacz nie długo wyzionie ducha i pilotem sie nie przelaczy programow , ani nie wlaczy tunera i wylaczy pilotem , obsluga bedzie tylko ma panelu przednim"

 

Coś mi się zdaje ,że facet próbuje mnie naciągnąć na sporą zniżkę (przecież czysto teoretycznie od wypalonego wyświetlacza procesor się chyba nie spali, a nie wyobrażam sobie by się to udało uwalić z pominięciem scalaka, dodatkowo przyciski to ten sam moduł co wyświetlacz i diody), lecz chciałbym się tutaj dowiedzieć ,czy jest chodź cień szansy na taką awarie jaką opisał allegrowicz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyświetlacz nie ma związku z działaniem pilota zdalnego sterowania (ani reszty odbiornika, tym bardziej procesora). Odbiornik podczerwieni to osobny podzespół, znajduje się obok wyświetlacza i z nim nie reaguje. Wyświetlacze w 7300 VFD faktycznie okazały się słabe, zwykle objawia się to właśnie różną jasnością segmentów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I o to mi konkretnie chodziło. Dziękuje za odpowiedz. Jeszcze jedno: Czy one wszystkie są takie toporne w działaniu ? W porównaniu o 4060CX po prostu tuner chodzi jak żółw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...