Skocz do zawartości

Cyfra + Monoblock = 1 Tuner


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, mam problem natury technicznej.

Zaznaczę, że absolutnie nie znam się na sprzęcie satelitarnym, ale po kolei...

 

Sprzęt który posiadam to tuner dołączony wraz z cyfrą + Strong 6880.

Konwerter który był dołączony z cyfrowskim talerzem padł.

Załatwiłem sobie nowy duży talerz wraz z konwerterem Maximum V-24 Quad MONOBLOCK LNB 0,2dB.

Czy jest możliwość aby tylko jeden tuner pracował pod tym konwerterem?

Jeżeli tak, to pod które gniazdo podłączyć kabel przy konwerterze, oraz czy antenę trzeba jakoś specjalnie ustawić?

W tunerze pokazuje mi sygnał około 80% jednak jakość jest zerowa. Tak czy siak wyświetla mi napis brak sygnału. Może trzeba jakoś ręcznie wpisać wartości w tunerze cyfry? Niestety nie znam ich..

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Konfiguracji LNB wybrane mam LNB 1 i teraz tak..

Typ: uniwersalny A

zasilanie: 13v/18v

antena: stała

pasmo: DISEQC

polaryzacja DISEQc

Toneburst -

Wejście Diseqc 1.0 - 1

Wejscie diseqc 1.1 - wył

powtórzenie diseqc - wył

 

-------------------------

 

W instalacji kanałów

 

Satekuta - Hotbird

LNB - LNB1

Antena : Stała

Częstotliwość 10719

Polaryzacja - V

symbol rate - 27500

Tryb skanowania - wszystkei kanały

Operator - Cyfra +

 

Jak stanę za talerzem anteny to kabel podłączyłem do lewego transmitera który jest w uchwycie.

Aktualnie antenę mam na balkonie bo nie widzi mi się latanie na dach w tym śniegu zresztą muszę tam jakoś wciagnąć...

Kreska sygnału jest w 80% pełna mimo to jakości brak, kanałów też brak.. Już nie wiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić antenę bo z tego co widzę nie "wstrzeliłeś się" w hot birda. Szkoda że nie masz jakiegoś konwertera singla bo wtedy byś ustawił antenę skręcił i założył monoblocka i próbował w ustawieniach bo nie wiem jak z tym monoblockiem wyglądają porty, ale które byś na tę chwilę nie wybrał to ruszając anteną jakość powinna wskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową antenę zamontowałem w miejsce starej z której odbierało hot birda. Do monoblocka całkiem z lewej strony ( patrząc z tyłu anteny) podpielem kabel monoblock ustawilem centralnie na srodku. I przy wyborze ASTRY i LNB 1 pokazuje siłe sygnalu na 80% jakość na 100%, zmieniłem LNB 1 na LNB 2 i wybrałem Hotbird siła sygnału 80% lecz brak jakości.

Czy powinem wejść na dach i kręcić monoblockiem lub anteną? Czy winę mają raczej ustawienia tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałeś Astrę19,2 i jakąś satelitę o 6stopni oddaloną od Astry. Ja bym poustawiał na wszystkie możliwe sposoby w dekoderze bo może się "wstrzeliłeś" w hot birda i astre

 

Tak ma być założony monoblock. I teraz nie wiem jak w Twoim konwerterze wygląda "Diseqc" Astra<->hot bird (1.astra 2.hot bird czy odwrotnie 1.hot bird 2.astra)

 

zdjcie0030iq.jpg

 

Patrząc od lewej pierwszy promiennik w uchwycie to hot bird13E drugi promiennik to Astra19,2E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dziś wszedłem na dach i po przesunieciu delikatnie talerza w prawo złapałem sygnał z hotbirda 90% sygnał jakość 100%.

W tunerze wybrałem hotbird i providera Cyfra + I teraz mam problem bo gdy wchodzę np. na polsat tvp 1 lub np tvn pokazuje, że kanał jest kodowany ( kiedy włączę na tym kanale telegazetę to normalnie ją wyświetla) a kiedy wchodze np na stacje muzyczne takie jak eska czy 4fun tv lub jakies arabskie wszystko ładnie hula.

Dzwonić do BOK czy kombinować z tunerem? Przywróciłem ustawienia fabryczne kartę wyciągnąłem i włożyłem ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...