Skocz do zawartości

Poszukiwania TV full HD do 2500 zł i pytanie dot. Samsunga


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przybywam z prośbą o pomoc. Chcę kupić nowy telewizor. Myślałem o 40 calach.. No dobrze, ale teraz o szczegółach (polecę szablonowo):

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,5 x 4,6 m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m

3. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem

4. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać

5. Jak słońce świeci w pokoju? okno niestety od strony wschodniej, telewizor na ścianie północnej

6. Jaki masz obecnie telewizor? crt 29''

7. Co chcemy aby telewizor posiadał? fullHD, możliwie wszystkie potrzebne złącza i wyjścia..

8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy Polsat HD

9. Jakie urządzenia? chyba żadne (oczywiście oprócz rzeczy typu pendrive)

10. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? oj sporo, na pewno do 10 godzin

11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Telewizor ulokowany będzie w niezbyt korzystnym punkcie, matowa byłaby chyba lepsza

12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wszystkiego po trochu

13. Czy zamierzasz serfować po internecie? jeśli już to jedynie przez wifi

14. Preferencje co do marki? Nie mam, liczę na Waszą pomoc

15. Preferencje co do wielkości? Najlepiej 40''

16. Co Cię denerwuje w telewizorach? mało intuicyjna obsługa, słabe kąty widzenia

17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50

18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 zł

19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3D może być, niestety nie wiem jaka jest różnica między pasywnym a aktywnym

 

Nie mam kogo się poradzić w takiej kwestii, a modeli na rynku trochę jest.. Niestety nie jestem na bieżąco w temacie nowinek ze świata telewizorów. Proszę Was o pomoc w doborze dobrego modelu. Telewizor kupuję, jak to się mówi, na lata :smile:

 

Natknąłem się na taki model: Samsung 40" LED UE40ES6100, choć czytałem coś o słabych kątach widzenia... Czy na przykład tego typu telewizor wart jest kupna i sprawdziłby się w moich warunkach? Może jakieś inne konkretne modele :?:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet ... lm620.html

 

Proponowałbym Ci coś takiego. Ogólnie uważam, że serie telewizoró LG są o wiele razy lepiej wykończone niż samsung. Samsung dużą serię telewizorów wypuścił dla oszczędności, takie jest moje zdanie. Nawiązując do 3D pasywne w LG działa rewelacyjnie. Polega to na tym że polaryzacja jest na matrycy TV, a nie na okularach, przez co okluary są o wiele tańsze. Jeżeli chodzi o Wi-fi to musisz do tego modelu dokupić dongle, czyli tzw. dedykowaną kartę wi-fi na usb. Sam mam LG serie z tamtego roku i jest rewelacyjna :) Zaletą jest wbudowany tuner DVB-S oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...