Skocz do zawartości

Zakłócenia Na Cyfrowym Polsacie Przez Internet


Lolik561
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poważny problem a za razem nie typowy. Gdy używam internetu np oglądam coś na YT to występują zakłócenia na kanałach gdzie jest Polsat na innych nie. Mam internet Radiowy od Lokalnego dostawcy Polineo. Dzwoniłem do nich ale mówili że takie coś jest nie możliwe a jednak takie coś się dzieje. Gdy internet jest wyłączony jest ok a gdy go włączam to Polsat Polsat Play i inne programy mające w nazwie Polsat się zacinają. Moja rodzina już się ze mną kłóci że to wina komputera itd i prze zemnie nie mogą nic oglądać. Proszę o pomoc lub powiedzieć od czego to zależy. Dodam że antena internetowa jest blisko od anteny Satelitarnej. Dodam też że to dzieje się od jakiegoś miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet radiowy nadaje na 2,4 GHz a telewizja satelitarna jest konwertowana do pasma 0,95 - 2,15 GHz, więc poniżej internetu. Ale jeśli ruter jest marnej jakości, ma uszkodzone radio lub nadaje z przesterowaną mocą, może wchodzić na którąś z częstotliwości np. 1,4 GHz gdzie jest przekonwertowany TP Polsatu 11,158 GHz. Nic innego mi nie przychodzi do głowy, spróbuj zmienić ruter do neta, albo uszczelnić kabel z konwertera do tunera sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Tylko że ja Rutera nie mam bo mam tylko antenę kabel internetowy i taką kostkę do której z jednej strony jest podpięty kabel sieciowy a z drugiej strony jest wtyczka która idzie do karty sieciowej i jeszcze z boku wychodzi kabel od zasilacza. a na ten kabel od konwertera się popatrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość oddalenia anteny internetu radiowego bądź satelitarnej od siebie, to powinno być ok. Jeżeli problem będzie dalej po odsunięciu anten od siebie to wymień konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to masz jakiegoś mikrotika, czyli całe radio jest w antenie. Jeśli ze względu na zasięg internetu nie jesteś w stanie przenieść anteny to albo przestaw czasze w inne miejsce, z dala od anteny internetowej, albo zakup lepszy konwerter i wymień kabel antenowy, najlepiej na jakiś Triset i dobrze zarób F-ki, najlepiej bez wystających wąsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś skorzystałem z waszych rad przestawienia anten i pomogło. Tylko troszkę spadła siła sygnału z 98% do 81% na CP ale działa nie ma już żadnych przycięć podczas transferu danych. Anteny internetowej nie przestawiałem. Wszystko działa bardzo dziękuję za rady. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...