Skocz do zawartości
  • 0

Antena "90cm" i monoblock "80cm"


JohnyD
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

czy ktoś z fachowców może mi powiedzieć, czy taki zestaw ma szanse działać? Konkretnie chodzi o taką czaszę i taki konwerter. Kupiłem, zainstalowałem, ustawiłem no i łapię CP z Hotbirda, ale z Astry to już nic. Czy zez na tym sprzęcie ma szansę działać i powinienem tylko dopieścić ustawienie anteny? Poprzednio miałem czaszę tych samych rozmiarów (tylko po 18 latach trochę zardzewiała i trzeba było wymienić :D ) oraz pojedynczego monoblocka Opticum LMP-04H i wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Monoblocki ogólnie są do anten 80-90 cm więc dopieszczając ustawienia teoretycznie powinien taki układ zadziałać. Być może teraz masz antenę i/lub konwerter w złym położeniu. Może np. zamiast odbierać Astrę 19,2E i Hotbirda 13E masz teraz Hotbirda 13E i Eutelsata 7E ;) Mając antenę ustawioną na Hotbirda 13E patrząc zza anteny Monoblock powinien być złapany za lewy promiennik, wówczas prawy zezuje na Astrę 19,2E. Zasłoń dłonią kolejno lewy i prawy promiennik aby sprawdzić z którego odbierasz Hotbirda. Jeśli sygnał zniknie przy zasłoniętym lewym to ok, spróbuj wtedy delikatnie zmienić położenie konwertera w uchwycie - położenie promiennika zezującego. Jeśli natomiast sygnał zaniknie przy zasłoniętym prawym promienniku znaczy, że Hotbirda odbierasz nie z tego co powinieneś (masz antenę ustawioną na 7E i zezujesz na 13E), wówczas obróć antenę tak, aby prawy promiennik znalazł się dokładnie w miejscu lewego i zamień miejscami przypisane porty do pozycji satelitarnych (13E i 19,2E) w menu odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mając antenę ustawioną na Hotbirda 13E patrząc zza anteny Monoblock powinien być złapany za lewy promiennik, wówczas prawy zezuje na Astrę 19,2E.

Nie no, bez takich. :D Tak mam teraz i tak miałem poprzednio.

Zasłoń dłonią kolejno lewy i prawy promiennik aby sprawdzić z którego odbierasz Hotbirda. Jeśli sygnał zniknie przy zasłoniętym lewym to ok, spróbuj wtedy delikatnie zmienić położenie konwertera w uchwycie - położenie promiennika zezującego. Jeśli natomiast sygnał zaniknie przy zasłoniętym prawym promienniku znaczy, że Hotbirda odbierasz nie z tego co powinieneś (masz antenę ustawioną na 7E i zezujesz na 13E), wówczas obróć antenę tak, aby prawy promiennik znalazł się dokładnie w miejscu lewego i zamień miejscami przypisane porty do pozycji satelitarnych (13E i 19,2E) w menu odbiornika.

O, dzięki, to jest dobry pomysł. Bo do ustawiania anteny używam chińskiego "satellite findera" którym można nieźle wycelować tylko nie wiadomo w co a w przypadku monoblocka także nie wiadomo czym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...