Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jeśli chodzi o nowe umowy to masz dwie opcje do wyboru 18 oraz 36 miesięcy.

Tutaj możesz znaleźć promocje jakie spotkasz w APS.

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/skle ... ackageID=2

Grzebiąc na stronie CP możesz także znaleźć promocje dostępne tylko poprzez Internet, co daje m.in. krótsze umowy np. zamiast 36 miesięcy 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rodzinka ma CP - pakiet Familijny chyba, za 39,90 zł.

Umowę nową, "przez telefon" podpisali w kwietniu na 2lata. Dekodera nie wzieli ponieważ działał stary Samsung, ale niestety zasilacz pewnie już się "starzeje" i dekoder potrafi wyłączyć się na kilka godzin.

Co w takim razie zrobić najlepiej - można dodać dekoder na wypożyczenie do umowy? czy trzeba kupować? jakie są opcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten stary Samsung o ile wiem był "wykupiony" na własność.

w takim przypadku też wymienią ?

 

Rodzinka była w APS i powiedzieli że jedynie co mogą to kupić za 149 zł nowy.

Trochę mi się wierzyć nie chce żeby to była jedyna możliwość.

I już im przestał podobać się CP i myślą jak tu zerwać umowę i przenieść się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym wydaniu miesięcznik SAT KURIER redaktor Kobiela napisał artykule "3w1 czyli fuzja po polsku" że opcję HBO można mieć w CP razem z pakietem Mini HD za 34,90 -tzn. MiniHD za 14,90 i HBO za 20 zł. Od kiedy jest możliwość dokupienia pakietów dodatkowych do pakietu MiniHD ? W regulaminie dla abonentów takiej możliwości brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad rozwiązaniem umowy i przejściem do cyfry, dlatego mam pytanie:

 

Czy da się oglądać kanały Canal +, Canal + Sport, Canal + Film na dekoderze Cyfrowego Polsatu (Samsung S305G) ? Proszę o podanie kosztów. Czy jest w ogóle jakikolwiek sposób żeby tylko te kanały oglądać będąc w CP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w sprawie umowy:

Od 2007 r miałem familijny na Samsungu 305.( tuner- moja własność). Przedłużałem umowę w 11,2009 do 11.2011 r. W międzyczasie na początku marca br.samsung raczył sobie spłonąć i odszedł w elektroniczne zaświaty. Jako że warunki proponowane mi na dalszą umowę mnie nie satysfakcjonowały wymówiłem moją umowę z prawidłowym terminem 3 miesięcznego wypowiedzenia. Wysłałem list polecony- zadziennikowano u nich wpływ 30 marca- ja mam termin rozliczeniowy każdego 6 dnia miesiąca. Po minięciu 3 pełnych miesięcy termin wypowiedzenia minął 6 lipca br. W międzyczasie kontaktowali się z działu utrzymania klienta, jednak nie skorzystałem z odnowienia umowy. Konsultanci potwierdzali termin zakończenia umowy na 6 lipca i brak kary umownej, ponieważ przedłużając umowę nie dostałem żadnych ulg finansowych a miałem cały czas swój dekoder. Dostałem tylko 6 miesięcy gratis pakietu sport.Po 6 lipca zaczęła się jazda- niemal codzienne sms wzywające do wpłaty abonamentu i telefony do domu inicjowane przez automaty. Dzwonił również dział windykacji, ale po przedstawieniu im historii mojej umowy przyznali, że mam rację. Jednak nadal walą mi po oczach sms-ami a elektronicznej IVONY już nie mogę w słuchawce telefonu znieść.

Poradźcie co robić by w końcu się odpi..dolili ode mnie. Do listopada daleko a moje nerwy już słabawe..... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzeżenie nr tylko zakończy proces dzwonienia i smsowania, ale nie rozwiąże sprawy.

Z tego co piszesz umowa masz (miałeś) na czas określony do 11.2011r, czyli rozwiązałeś umowę przed okresem podstawowym (wiąże się to z karą umowną za rabat na dekoderze). Proponuję wyjaśnić sprawę. Ignorowanie tego może tylko wprowadzić niepotrzebne nerwy i nawet problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, umknęło mi ta informacja. Nie zmienia to faktu, aby sprawę wyjaśnić. Udaj się może do jakiegoś "kumatego" czlowieka w APS z umowami i spróbuj wszystko wyjaśnić. W każdym razie nie zostawiaj sprawy, bo skończy się zupełnie zbędnymi nerwami i problemami.

 

PS. Skoro dostałes pakiet dodatkowy gratis, to jednak była ulga przyznana abonentowi w jakieś kwocie podanej w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak musiała być ulga, bo w każdym miesiącu płacił 2zł mniej niż gdyby miał na czas nieokreślony, z uwzględnieniem pakietu sport, kara powinna być ok. 35zł za przedwczesne zerwanie, w APSie to wiele nie załatwi, ale jak powiedziała mu windykacja że jest OK, to nie wiem co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant sprawdził i potwierdził że umowa uległa rozwiązaniu, a Ty zinterpretowałeś to tak że wszystko jest ok. Zapewniam Cię że tak nie jest, bo masz do zapłacenia karę za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Zadzwoń na infolinię i dopytaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego dlaczego nie umożliwiono mi "dojechanie" na tej umowie wypożyczając sprzęt tylko proponowano przedłużenie umowy o 29 mies i na wyższym abonamencie, wtedy tuner za 1 zł. albo dalej jazda na familijnym ale z przedłużeniem umowy i z zapłatą 149 zł.

Dlaczego kontaktowali się z działu utrzymania klienta i bez przerwy proponowali przedłużanie umowy na korzystniejszych warunkach.

Dlaczego facet z windykacji w rozmowie ze mną stwierdził, że faktycznie umowa jest już rozwiązana.

Może tam parę zł kary wynajdą, co do tego bym się nie kłócił, tylko NIECH PRZESTANĄ MNIE W KOŃCU STRASZYĆ SMS I IVONAMI BO UMOWA JEST JUŻ ROZWIĄZANA.

Niech przyślą te parę zł kary i do widzenia.

 

W porozumieniu z 2009, które zawierłem napisane jest, że przez pierwsze 6 mies kontraktu opłata abonamentowa 37,90 zawiera W RAMACH PROMOCJI również opłatę za pakiet Relax Mix.

Chyba jednak kary być nie może, bo jak promocja to promocja, za daną cenę dostaję więcej albo za niższą cenę dostaję coś droższego.

W umowie ani śladu o słowie "ulga".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu proponuję kontakt z osobą, która załatwi sprawę od A do Z i zakończy Twoje przykre doświadczenie z CP. Ewentualnie wystosuj pismo opisujące dokładnie informacje jakie uzyskiwałeś od konsultantów. W marcu nie było jeszcze dostępnych bezpłatnych wymian sprzętu abonenta po gwarancji dlatego proponowano Ci aneks do umowy z wymianą dekodera na dekoder udostępniony za 1zł. Wielokrotnie opisywałem zasadę kolejnej promocji. Pół roku do końca umowy, można wymienić dekoder za 1zł,a le z obowiązkiem podniesienia pakietu, 3 miesiące do końca umowy można wymienić dekoder za 1zł bez podnoszenia pakietu. Jeśli do końca umowy jest więcej niż pół roku pojawiają się oferty Bezpiecznie z Cyfrowym Polsatem (tak się nazywają) z dekoderami za 99zł/149zł/199zł bez miesięcy gratis.

Gdybyś trafił do dobrego APS-u i spokojnie pogadał to może udałoby Ci się na tamten czas (już nie ma tej opcji) dociągnąć do lipca/sierpnia na dekoderze zastępczym (zgodnie z procedurą nie można było wydawać dekodera zastępczego jeśli były oferty na podmianę sprzętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że przedłużając w roku 2009 umowę zawartą w 2007 nie otrzymałem żadnych ulg w opłatach, a w porozumieniu była mowa tylko o promocyjnej zasadzie udostępnienia mi relax mix na 6 miesięcy w cenie familijnego. W międzyczasie UOKiK wydaje mi się zmusił polsat do zmian w regulaminie z uwagi na niedozwolone praktyki umowne. Nie sprawdzałem tego na pewno, ale tak mi się coś wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 miesięcy Relax Mix'u było własnie ulgą przyznaną abonentowi oraz 2zł mniej za Familijny co miesiąc w stosunku do ceny na czas nieokreślony. Zapewne masz w umowie zapis o uldze przyznanej abonentowi (to jest kara umowna).

 

Ostatnia zmiana regulaminu świadczenia usług spowodowana była dostosowaniem regulaminu do obowiązującego prawa (nie zmusił do tego Cyfrowego Polsatu UOKiK tylko nowelizacja ustawy zmusiła do zmiany regulaminu wszystkich operatorów telekomunikacyjnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...