Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie :smile:

Ostatnio moi rodzice chcieli wymienić dekoder bo stary się popsuł :wink:

(Mieli pakiet Mini za 9,90 zł ) wymienili dekoder na ten najnowszy CP mini M100 czy jakoś tak. Jest to dekoder SD.

Teraz ostatnio przyszedł rachunek na 14,90 czyli za pakiet Mini HD. Czy w związku z tym moi rodzice mogli wziąć dekoder HD ?? czy mogą teraz wymienić ? dodam ze sprzedawał tam taki stary dziadek i może będzie go można przekonać żeby wymienił dekoder na HD jak sądzicie ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieni zanim nie skończy się okres promocyjny, w tym mini HD to tylko Polsat HD jest, mini HD to odpowiednik MiniMaxa, więc pakietu za 19,90. Mam nadzieję że twoi rodzice nie wzieli tego złomu na własność? Za dekoder HD musieli by płacić dodatkowo 5zł miesięcznie tytułem wypożyczenia, nie wiem czy się opłaca. Lepiej wziąć M100 i czekać aż będą HD5000 dawać w użyczeniu bez kosztów użyczenia w niższych pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę na 12 miesięcy podpisałem w dniu 02.03.2010r. Niestety dopiero teraz zorientowałem się, że minął okres wypowiedzenia (3 miesiące) i w tym wypadku umowa zostaje przedłużona o kolejne 12 miesięcy. Obecnie mam Familijny, to czy po przedłużeniu umowy zostanie on zamieniony na Familijny HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soq. Twoja umowa nie została przedłużona o kolejne 12 miesięcy. Twoja umowa przeszła na, tzw. czas nieokreślony. Nie ma konkretnej daty jej wygaśnięcia. Jesteś na 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia. Składasz wypowiedzenie pisemnie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru i po 3 miesiącach jesteś wolny od platformy cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując umowę:

"7. Umowa abonencka zawarta jest na czas określony - Okres Podstawowy, jeśli został on wskazany w Części A Umowy.

i. Umowa Abonencka zawarta na Okres Podstawowy ulega przedłużaniu na kolejne 12 miesięczne okresy (zwane dalej "Okresami Dodatkowymi"), chyba że w Części A Umowy przewidziano inny czas trwania Okresu Dodatkowego, zgodnie z warunkami przewidzianymi dla danej Usługi zamawianej na czas określony w Cenniku dla Abonentów, o ile Abonent nie złoży na piśmie oświadczenia woli o przekształceniu Umowy w zawartą na czas nieokreślony co na najmniej na jeden Okres Rozliczeniowy przed upływem terminu obowiązywania Okresu Podstawowego lub danego Okresu Dodatkowego."

 

"11. Abonent i CP uprawnieni są do rozwiązania Umowy Abonenckiej, z zastrzeżeniem pkt 13 i 14 poniżej, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, chyba że inną długość okresu wypowiedzenia zastrzeżono w Części A Umowy."

 

Jak to interpretować w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że dotyczy cię właśnie to "rollowanie" umowy, czyli automatyczne jej przedłużenie na kolejne 12 miesięcy

Umowa Abonencka zawarta na Okres Podstawowy ulega przedłużaniu na kolejne 12 miesięczne okresy (zwane dalej "Okresami Dodatkowymi")
- czyli nadal masz umowę na czas określony. Mogłeś na miesiąc przed zakończeniem poprzedniego okresu wysłać im pismo oświadczające, że chcesz aby umowa przeszła na czas nieokreślony
o ile Abonent nie złoży na piśmie oświadczenia woli o przekształceniu Umowy w zawartą na czas nieokreślony co na najmniej na jeden Okres Rozliczeniowy przed upływem terminu obowiązywania Okresu Podstawowego lub danego Okresu Dodatkowego
, ale skoro cię ten fakt minął, to trzeba teraz swoje odcierpieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile Abonent nie złoży na piśmie oświadczenia woli o przekształceniu Umowy w zawartą na czas nieokreślony co na najmniej na jeden Okres Rozliczeniowy przed upływem terminu obowiązywania Okresu Podstawowego lub danego Okresu Dodatkowego.

 

Okres Podstawowy obowiązuje mnie do 25.03.2011r., więc jeśli dobrze rozumuję, to mógłbym jeszcze przejść na umowę na czas nieokreślony, ale wtedy i tak musiałbym chyba swoje odczekać, żeby zrezygnować i przejść na pre-paid (korzystam z Modułu CAM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze masz czas na wysłanie oświadczenia woli o przejściu na czas nieokreślony. W Twoim wypadku pismo musi dojść do nich przed 25 lutego. Później możesz wysłać wypowiedzenie umowy z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia. Niby można też wszystko załatwić w jednym piśmie, ale nie wiem czy ludzie tam pracujący w takiej sytuacji nie pogubią się całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę na 12 miesięcy podpisałem w dniu 02.03.2010r. Niestety dopiero teraz zorientowałem się, że minął okres wypowiedzenia (3 miesiące) i w tym wypadku umowa zostaje przedłużona o kolejne 12 miesięcy. Obecnie mam Familijny, to czy po przedłużeniu umowy zostanie on zamieniony na Familijny HD?

 

Jeżeli pismo z wypowiedzeniem dotrze do końca przedostatniego okresu rozliczeniowego, czyli do 24.02.2011r. to normalnie po 3 miesiącach okresu wypowiedzenia umowa jest rozwiązywana bez żadnych kar. Pisałem o tym wielokrotnie na forum o rollowaniu się umowy i wypowiedzeniu.

 

Widać jak wychodzi czytanie umów przez abonentów CP... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę na 12 miesięcy podpisałem w dniu 02.03.2010r. Niestety dopiero teraz zorientowałem się, że minął okres wypowiedzenia (3 miesiące) i w tym wypadku umowa zostaje przedłużona o kolejne 12 miesięcy. Obecnie mam Familijny, to czy po przedłużeniu umowy zostanie on zamieniony na Familijny HD?

 

Jeżeli pismo z wypowiedzeniem dotrze do końca przedostatniego okresu rozliczeniowego, czyli do 24.02.2011r. to normalnie po 3 miesiącach okresu wypowiedzenia umowa jest rozwiązywana bez żadnych kar. Pisałem o tym wielokrotnie na forum o rollowaniu się umowy i wypowiedzeniu.

 

Widać jak wychodzi czytanie umów przez abonentów CP... ;)

 

Czyli wysyłam wypowiedzenie i dociera ono przed 24.02.2011r., i od tego momentu czekam 3 miesiące (1 miesiąc okresu podstawowego, 2 miesiące okresu dodatkowego czyli "rollowanej" umowy na 12 miesięcy), i jestem wolny od CP? ;)

 

EDIT: Wyjątkowo szybko dostałem odpowiedź z ICOKu i jest tak jak napisał eMTi: Umowa jest "rollowana" na okres 12stu miesięcy, chyba że do 25.02.2011r. wyślę oświadczenie woli odnośnie przeniesienia Umowy na czas nieokreślony. I wtedy mogę ją rozwiązać z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soq

Cała strona "maglowania"i jesteś w punkcie wyjścia.Skąd wziąłeś,a raczej ktoś Ci tak napisał,datę 25/24 miesiąca.Jeśli umowę podpisywałes 2 marca 10r na 12 mies.to 2 marca 11r przechodzi na okres dodatkowy 12mies.Gdy wypowiedzenie wysyłasz,by ono doszło przed 02.03 2011r i trwa 3-mies.to zrywasz 12-mies.okres dodatkowy.Za pozostałe 9mies.tego okresu płacisz karę (9 po 2zł) 18zł.

Umowy podstawowej nie możesz skrócić,wypowiedzenie 3-mies.pod koniec jej trwania i tu już jesteś w okr.dodatkowym.Wypowiedzenia są 3-mies.chyba że zmieniają regulamin,lub cennik to wtedy ok.1-mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Was...

 

Przedłużyłem ostatnio (18.12.2010) umowę z CP (poprzednia przeszła już daaaawno na czas nieokreślony, z okresem rozliczeniowym na koniec miesiąca). Wziąłem za złotówkę Sagemcoma z nagrywarką (po 5 zł miesięcznie), Familijny HD na 29 miesięcy + gratisy przez 10 miesięcy. Przez te 10 miesięcy mam płacić 37,90, później 39,90. Tu jest wszystko jasne.

Mniej jasne staje się później, bo jakieś 3 dni temu dostałem sms-a typu "wejdź w nowy rok bez zadłużenia, wpłać 37,90" Hmmm... pomyślałem, ok, okres rozliczeniowy pewnie dalej mam od 1-go do ostatniego, ok, może być.

Wczoraj wszedłem sobie na icok i tam patrzę, a tu: mam do zapłaty 1,00 zł do wczoraj... żadnej wzmianki ani informacji o tym 37,90... hmmm... to jak w końcu? Mam płacić 37,90 czy 1,00? Oczywiście wpłaciłem tyle, ile chcieli w icok, czyli 1 zł :)

 

Ktoś może napisze: "zadzwoń do nich i się dowiedz", ale wolę tego nie robić, bo może to jakiś błąd w ich systemie i nie wychylając się przez te 10 promocyjnych miesięcy nie będę musiał płacić 37,90, a tylko złotóweczkę. Obawiam się, że jeśli bym to do nich zgłosił, to poprawili by to i straciłbym ten bardzo miły "rabacik" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę na Mini (9,90zł) przedłużoną w listopadzie na 29m (Multioferta z telefonem), na starym dekoderze Mini po gwarancji. Dekoder jest sprawny choć czasem mu odbija (nie ma dźwięku na starcie, nie czyta sygnału pilota lub karty). W grudniu weszła jakaś oferta na Mini HD z dekoderem SD za 1zł. Czy mogę przejść na tą ofertę jak mi się obecny dekoder zwali kompletnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...