Skocz do zawartości

Toya analogowa + MTV Unlimited + nagrywanie - jak?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początku zaznaczam, iż jestem kompletnym laikiem, proszę o wyrozumiałość.

Jestem użytkownikiem Toyi analogowej (w przyszlości pewnie cyfrowej). Mojej rodzinie odpowiada oferta programowa Toyi, brakuje nam jednak programów VH1 i VH1 Classic. Myślimy więc o zakupie karty aktywacyjnej MTV Unlimited (czyli potrzebny nam będzie jakiś tuner z czytnikiem kart, jak mniemam). Zależaloby nam też na możliwości nagrywania kanału podczas oglądania innego. Nie chcemy wydzierżawiać dekodera HD od Toyi, bo nie podobają nam się stawki za dzierżawę, w grę wchodziłby jedynie odbiornik SD bez dysku twardego.

Jakie jest najlepsze sprzętowe rozwiązanie na połączenie naszych oczekiwań, czyli reasumując: korzystania z usług Toyi, oglądania MTV Unlimited oraz możliwości nagrywania innego kanału niż oglądany?

Wydaje mi się, że najlepsze wyjście to odbiornik SD Toyi połączony z dwugłowicowym tunerem z dyskiem twardym i czytnikiem kart. Ale czy takie połączenie jest możliwe, czy przekombinowałam? Czy tuner w ogóle może odebrać sygnał z Toyi?

Z góry dziękuję za wszystkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zainwestować we własny odbiornik satelitarny. Dobrym rozwiązaniem byłby zakup tunera z głowicami satelitarną i kablową (dvb-s/s2 + dvb-c), ale jest jedno ale... jeśli operator kablowy paruje kartę wraz z dekoderem (a Toya chyba tak robi nadal) to własny tuner kablowy z ich kartą nie zadziała (jest się skazanym na sprzęt, który dostajemy od operatora). W tej sprawie najlepiej zadzwoń do biura obsługi i się dopytaj. W przypadku, gdy potwierdzą moje przypuszczenia lepiej kupić dekoder satelitarny dvb-s z czytnikiem kart systemu Conax (w nim kodowany jest MTV Unlimited), i z gniazdem USB do podłączenia dysku twardego jeżeli zależy Ci na nagrywaniu paczki MTV lub innego programu z satelity na dysk. Co do możliwości nagrywania jednego programu i oglądania drugiego to najlepiej jak dekoder ma dwie głowice dvb-s/s2, potrzebny jest wtedy konwerter typu Twin (podwójny). Oczywiście w tym wariancie możliwe jest nagrywanie tylko z satelity. Jeśli nagrywanie z satelity i oglądanie czegoś innego nie jest niezbędne może być konwerter pojedynczy (Single). Patrząc przyszłościowo gdybyś chciał wziąć "rozwód" z kablówką dobrze jakby dekoder, który planujesz zakupić do MTV miał też gniazdo CI do którego można włożyć moduł dostępu warunkowego w innym systemie co pozwoliłoby np. na odbiór platformy Cyfry+ czy Cyfrowego Polsatu na własnym dekoderze. Co do anteny satelitarnej to najlepiej 80-90 cm, należy ją ustawić na Astrę (19,2E) bo tam nadawana jest paczka MTV Unlimited. Wszystkie polskie platformy masz natomiast na satelicie HotBird (13E), jeśli chciałbyś z tego satelity również odbierać sygnał potrzebny jest drugi konwerter i przełącznik lub ewentualnie jeden konwerter typu Monoblock. O szczegóły dopytaj w sklepie. Niestety na HotBirdzie prawie wszystko co polskie i ciekawe jest zakodowane. To tyle patrząc przyszłościowo ;)

Najprostsza opcja na teraz to tuner satelitarny z obsługą Conax wraz z anteną na Astrę z konwerterem pojedynczym, dekoder sd o którym wspomniałeś z kablówki i jakaś zewnętrzna nagrywarka, najlepiej z dwoma gniazdami (wejściami) Scart - do jednego podłączasz tuner satelitarny, do drugiego tuner z Toyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka będzie raczej miała tuner analogowy sama w sobie i ewentualnie tuner DVB-T, jeśli kabel antenowy (z kablówki) podłączysz do niej to będzie można nagrywać analog i dvb-t - jeśli jest dostępny sygnał dvb-t w kablu nieszyfrowany, a chyba takowy ostatnio mają w ofercie. Gniazda Scart w nagrywarce umożliwią nagrywanie z dekodera satelitarnego i z dekodera Toyi. To jaki program "cyfrowy" chcesz nagrać trzeba ustawić w dekoderze a w nagrywarce trzeba wybrać gniazdo do którego wpięty jest dekoder. To rozwiązanie to niestety trzy urządzenia, jakość nagrań z gniazda Scart oczywiście nie będzie w wysokiej rozdzielczości, ale powinna być na przyzwoitym poziomie.

 

Ideałem byłby jeden odbiornik z dyskiem i głowicami dvb-t/dvb-c i dvb-s/s2 ale koszt takowego jest wysoki, poza tym karta z Toyi w nim raczej na pewno nie będzie działała (jest sparowana z ich dekoderem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...