Skocz do zawartości

problem z instalacją DVBT w domku prawie ze złota


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Domek z marmurów, granitów, tytanu, złota i jeszcze z czego tam dusza zapragnie...

Właściciel? Całkowicie pogięty!

Projektanci domku - jeszcze bardziej...

bo...

zaprojektowali sieć TV której ... niestety nie rozumiem...

Ani ja, ani mierniki... ani inni... (a przede mną było ośmiu śmiałków)

 

Problem polega na tym, że...

 

1. domek składa się z 2 pięter

2. nie ma na dachu instalacji antenowej (masztu, anten itp.)

3. nie ma schematu TV

 

Na górze są dwa pokoje i po dwa gniazdka TV (zwykłe)

Na dole jeden salon i dwa gniazdka TV (jak na górze)

 

Niestety, nie idzie ich rozszyfrować a próbowałem już wszystkiego. Tester kabli milczy...

Siedziałem nad tym dzisiaj ponad 4 godziny, i nie udało mi się znaleźć przewodu który ... szedł by na dach...

Podłączyłem tester (nadajnik) pod jedną wtyczkę a resztę sprawdzałem końcówkami. Wszystko zachowuje się tak jak by w ogóle nie było podłączone. Niestety, chałupa jest już wykończona a gość chce tam DVB-T (dekoder podpinany pod TV)

Mam zamontować mu masz, schwicza pod te gniazdka i antenę na dachu. Nie mam jednak pojęcia jak to ugryźć.

 

Podłączyłem sygnał TV we wtyczkę w najwyższym punkcie (zresztą później we wszystkich po kolei) by sprawdzić czy będę miał sygnał na dole. Nie mam zielonego pojęcia jak się do nich wpiąć z sygnałem z dachu.

Sprawdziłem wszystkie gniazdka i nic. Prawidłowo podłączone lecz dokąd idą kable to nie wiem, bo.. jakiś deb... poukładał je razem z instalacją elektryczną i "prześwietlarka ścian" piszczy w wielu miejscach....

 

Już bym sobie odpuścił, lecz... te 1000zł za instalację robi swoje... :-)

 

PS. Właściciel powiedział: wara wiercić, kuć i kłaść nowe przewody!!!

 

Co z tym fantem??

Gniazdko 1 nie "widzi" pozostałych... Gniazdko 2 tak samo jak pierwsze...

I to samo na górze...

 

Najpierw myślałem że ktoś puścił z dachu przewód (albo i nie!) i jechał po pionie... od gniazdka 4, przez 3 i do 2, 1

lecz... między nimi nie ma fizycznego połączenia...

 

Później wpadłem na pomysł że... wszystkie idą w jakieś miejsce osobno, lecz... w domu nie ma ich na widoku!

Nie ma skrzynek, puszek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne.

Jak mam zgadywać: przewody idą do jednego miejsca (w piwnicy lub na strychu), niestety zostały zakryte (celowo lub nie) pod ścianą. Należy wyciąć kawałek płyty g/k, glazury, czegoś tam (niewłaściwe skreślić), wyciągnąć kable, założyć skrzynkę na dziurę, podłączyć zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Pitterku... Wiem...

lecz... jak je znajdziesz to kratę stawiam...

 

Dzisiaj rozmawiałem z sąsiadem z ENERGI, jest monterem instalacji elektr. Posiada różne zabawki do prześwietlania ścian (wykrywanie instalacji, nielegaln. przewodów, podłączeń). Postawiłem mu 4ro pak, i pojechaliśmy razem. Bawił się zabawkami ponad 1,5h i ...

niestety, nawet On nie potrafił stwierdzić gdzie idą przewody!!!!

 

Start skanu = gniazdko. Przewód leci po ścianie (poziomo nad podłogą) w róg ściany. Tam przełazi obok gniazdka elektrycznego i ...

włazi w instalację elektryczną. Sprawdziliśmy "grubość" przewodów elektr. by już na kalkulatorku po pomiarach obliczyć gdzie "drań" telewizyjny się kończy! Niestety....

Lecąc po ścianie.... kończymy w skrzynce z bezpiecznikami. Ściany prześwietlane od jednej i drugiej strony!

Taka sama sytuacja jest we wszystkich gniazdkach!!

 

W piwnicy nie ma nic!! Skrzynka do alarmu, skrzyna elektr. z bezpiecznikami i skrzynka od TPsa. Wszystko ślicznie sprawdzone.

Zaczynam podejrzewać, że... instalacji wcale nie ma!!

 

firma KRZAK która instalowała sieć, a już się zdąrzyłem dowiedzieć przed chwilą, NIE ISTNIEJE!

 

Zamawiający podał mi NIP i REGON firmy z pieczątki i .... KRZAK nie istnieje w CEiDG!

Telefon też milczy....

 

Myślę, że skasowano BUDUJĄCEGO za nic. Wałek i tyle...

Na fakturce mają SKRZYNKA PODWIESZANA + M.SCHWICH lecz...

chyba naprawdę oślepłem, bo.... nigdzie tego nie ma.

 

Jutro sprawdzę jeszcze w pralce i WC.... Może tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer to dopiero jest na końcu faktury!!! 1271,38zł brutto! W zestawie: 76m przewodu Triset 113PE (a w gniazdkach widać RG6CU biały), 4 gniazdka SAT/RTV Triax (a w realu zwykłe RTV no name). Jest jeszcze Schwicz 05/08 Opticum chyba bo sam model podany w cenie 455,00zł którego w realu nie ma. Może nie powinienem mówić, ale... UWAGA na firmę TELE-SYSTEMY (REGON172900342 - NIP 671-267-00-12) z Piaseczna k. Warszawy. Dane sprawdziłem. Nie istnieje taki REGON ani NIP.

----------

Wracając do tematu....

Jak bezinwazyjnie zamontować tam teraz DVBT??

 

Instalacja ma być pod 4 dekodery DVBT...

Łapy mi opadły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uprosisz właściciela domu złotego o to że na strychu zamontujesz rozdzielacz i przewiercisz się w jednym pomieszczeniu w kącie, potem rozprowadzisz nową instalację w podane przez niego miejsca i założysz maskownicę w kątach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli przewody są w wężu Peschla,to można użyć metody "na dym z papierosa",chyba wiesz,o co chodzi. :)

Przewody ułożone w tynku trudno będzie,jak już sam wiesz,zlokalizować.Używając reflektometru można określić długość badanego przewodu,co już jest pewną informacją.Ale niepełną.Widzę ciemność,lepiej sobie w porę odpuść.Widywałem instalacje,których nie było-gniazda,15 cm przewodu i nic ponadto /serio/.Plus faktura z kosztorysem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma zwykłych ścian... Wszystkie pomieszczenia mają "wykładane" ściany jakimiś drogimi kamieniami, typu kafelki lecz jak by marmury itp. Nie ma szans się nawet wwiercić w takie marmury by pozakładać listwy. A nawet i gdybym się uparł, to... będzie to wyglądało jak kołpaki od VW i znaczek od merca w ... Cinquecento. Istny pałac. Podłoga w całym budynku to jakiś biały kamień, schody też. Grubość płyty podłogowej około 20cm (sam marmur). Tu nawet nie ma gniazdek (włączników) oświetlenia np. w WC. Wchodzisz i fotokomóra... Pstryk i jest. Strych = Siding. Piwnica glazurka i terakota po sam sufit, a na suficie (w piwnicy!!!) kasetony!

Co wyżej.... to, może już nie będę pisał...

Przez chwilę się nawet zastanawiałem, czy oby w betonie nie ma przypadkiem skruszonego złota :-);-) a co tam, nie?

Szczerze mówiąc, to... pierwszy raz montuję w takim miejscu...

 

Ciekawe co jutro powie na antenę pokojową z za[beep]iastym wzmacniaczem ??? ;-)

Sygnał ma na poziomie 80-85% w ogrodzie (od Raszyna w prostej linii jakieś 7km).

 

A co do przewodów w rurkach to zapomnij! Luksus jedynie na wierzchu... W ścianach pewnie wałek na wałku z gipsem i kredą. Niestety, wszystkie przewody (elektryka, alarmy, termometry, rolety itp. itd.) są w tynku ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...