Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner lepszy: Topfield SRP-2100 czy Dreambox 7020Hd??


dexter12
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Jaki tuner (waszym zdaniem) jest lepszy/bardziej funkcjonalny jednym słowem wart zakupu :) Topfield SRP-2100 czy Dreambox 7020hd??

 

- Co do Dreamboxa 7020hd.. zauważyłem że nie posiada on dwóch gniazd SCART (brak TV VIDEO) tylko jedno TV SCART [swoją drogą ciekawe dlaczego zrezygnowano w tym modelu z tego gniazda?] , korzystam z nagrywarki DVD tak, że będzie go trochę brakować, no i z tego co słyszałem nie współpracuje dobrze z wszystkimi modułami...hmm mam nadzieję że moduł Cyfrowego Polsatu działa ok??

 

- Topfield SRP-2100 - bardzo mało informacji o nim w necie poza faktem, że w 2010 otrzymał nagrodę SAT KRAK multimedialny dekoder roku, no i jak dla mnie b.ważne - posiada wsparcie trwałej deszyfracji nagrań zaopisanych jako kodowane

Może wiecie jak jest z tą deszyfracją konkretnie w DM 7020hd ??

 

 

Dziękuję za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oba dekodery mają możliwość cyfrowego nagrywania audycji na dysk twardy lub nagrywarkę DVD na USB. Korzystanie z dodatkowych nagrywarek nie ma sensu skoro dekodery nagrywają w HD, a DVD po SCART to tylko SD. 7020HD na pewno działa ze starymi modułami CP a czy nowe CI+ też działają to nie wiem. Topfield działa ze wszystkimi modułami na rynku. Oba dekodery mają możliwość zapisania niekodowanego strumienia TS lub pliku filmowego MPEG.

 

Topfield z tego co pamiętam nie ma czytnika kart! Działają z nim tylko moduły.

 

Lepszy technicznie jest Topfield ale możliwości rozbudowy i oprogramowanie przemawiają raczej za Dreamboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm z tego co mi wiadomo poprzedni model VU+ DUO miał (jak dla mnie) dużą wadę: Nie posiadał trwałej deszyfracji nagrań zapisanych jako kodowane , tak, że nie wiem jak będzie w tej sprawie z VU+DUO 2, i kiedy ten sprzęt trafi na rynek?

ciekawe również jak ten sprzęt będzie współpracował z modułami np.Cyfrowego Polsatu.

 

Jak wygląda sprawa (pełnej) przeglądarki internetowej w tych tunerach, wiem, że Topfield SRP-2100 jest dostarczany wraz klawiaturą ale czy posiada taką przeglądarkę?? (w końcu do czego innego ma służyć ta dołączona klawiatura...hmm) Czytałem, że na Dreambox 7020Hd?? pojawiają się jakieś przeglądarki ale jak z ich funkcjonalnością to nie mogłem się niczego więcej doszukać. - może wam coś wiadomo w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupując tuner na linuxie sprawdźcie sobie czy nie ma problemów z modułem Polsatu. Bo duża liczba tunerów nie dekoduje kanałów HD z kodowanie dla CP. Ja mam w czytniku kartę C+ a do tego moduł CP i np. HBO HD nie idzie bo mimo że ma kodowanie dla C+ i CP to właśnie CP stwarza problemy i ten kanał nie idzie a jest to na tunerze Clarc-Tech ET 9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...