Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.18B6 dla 52E/102mini/102E/150/202E/250


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cytat ze strony producenta :

 

"... Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza dużo poprawek i usprawnień dotyczas zgłoszonych przez użytkowników błędów. Zalecamy aktualizację do nowej wersji i przywrócenie ustawień fabrycznych po niej w celu "wyczyszczenia" ustawień odbiornika.

 

Najważniejszą nowością jest, iż począwszy od tej wersji możliwa jest obsługa odbiornika za pomocą dowolnego urządzenia opartego o system Android poprzez darmową aplikację: Ariva Remote ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakie poprawki konkretnie wnieśli bo na 250Combo nic co zgłaszałem nie poprawili ( np. nadal brak dźwięku po wyszukaniu kanałów DVB-T, przy wł. LCN wyświelacz pokazuje inna nazwę kanału) , chyba tylko wprowadzili "Ariva Remote" i teraz będą świętować :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poprawili ważną sprawę tj. multiroom znowu działa prawidłowo :brawo:

Na poprzedniej wersji nie działał na 202E.

 

... a i działa w końcu karta TP Orange :jupi:

 

 

... a i w menu "ustawienia OSD" jest nowa opcja "informacje infobar"

jak się wybierze "skrocone" to mamy mały prosty pasek info przy zmianie kanału ... fajne :lol2:

2zs1a21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aplikacja Ariva Remote ma jakąś funkcjonalność, której nie posiadałby pilot? Czy np. udostępnia klawiaturę do wyszukiwania kanałów lub filmów?

Na moim 250 combo na youtubie działa tylko klawisz play i stop i pause - czy w tej aplikacji można przewijać filmy do przodu i do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna niedopracowana funkacja to webradio, fajnie, że pojawiły się krajowe stacje ale po przełączeniu z jednej na drugą stację potrafi sam przeskoczyć i odtwarzać poprzednią trzeba kilka razy wybrać aktualną w kńcu przestanie przeskakiwać, aplikacja Ariva remote działa poprawnie fajna funkcja jak się nie ma pilota pod ręką lub jeśli uszkodzony zstanie pilot. W/g mnie soft wnosi kilka ciekawych funkcji tylko niestety nadal nie jest do końca dopracowany: napisy, wyączanie dysku, webradio a także serwisy internetowe głupieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ą miałem zawsze problemy jeżeli konwertowałem napisy pod windowsem zawsze musiałem zamienić ą na a, ale jeśli zrobiłem to samo pod linuxem ą wyświetlało się prawidłowo. Pod windowsem było to niezależne od standardu kodowania znaków.

 

Czyli trzeba zapisać plik z kodowaniem ISO-8859-2 lub go prze konwertować np gżegżółką. Sprawdziłem - działa. Ferguson mógłby dopracować temat bo takie dodatkowe przygotowania pliku (zmiana na srt i kodowanie) są nieco denerwujące. Zresztą podobnie jak konieczność wciśnięcia play po wybraniu pliku z filmem. Aż się prosi aby "ok" wyzwalało odtwarzanie. W sumie mogliby te dodać funkcję pamiętania do jakiego typu plików ostatnio zaglądał użytkownik. Dzięki czemu ktoś kto odtwarzacz tylko określony typ plików miałby mniej klikania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że lista nagrań to porażka. Wygląda jak ta która na początku dało globo w Opticum x8 , na szczęście oni to poprawili i x8 otrzymał ludzką listę nagrań .

 

Ariva 202e ma braki . Lista łapie tylko tytuł nagrania z Epg . Nie ma informacji na temat kanału z jakiego nagrano , ale najważniejsze że brak jest INFO ( opisu fimu , nagranej audycji ) ... Szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę "ciakawskim" okiem na model 250 i mam w zwiazku z tym dwa pytania:

1. Czy tuner wyłącza się po nagraniu z timera (oczywiscie przy odpowiednim ustawieniu w opcjach DVR)?

2. Czy na liście timerów jest kolumna pokazująca rodzaj nagrania (Record, Channel, lub ich polskie odpowiedniki)? W instrukcji jest ekran, na którym tej kolumny nie ma. W A200 jest i jest to bardzo pomocne przy werysikowaniu listy.

Z góry dziekuję.

 

EDIT:

 

Dorzucę trzecie. Doczytałem się, że model 202 nagrywał ponoć zakodowane nagrania, które nie dawały się obrobić na komputerze. Niestety nie doczytałem się, czy zostało to poprawione. Ponieważ modele 150/250 maja ten sam układ, więc podejrzewam, że bolączki są te same. Dlatego mam pytanie.

 

Czy tunery 150/250 zapisują zdekodowane nagrania z kanałów zakodowanych?

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oiientujecie się czy da się aby lista nagrań :

 

- wywoływała po naciśnięciu info informacje na temat nagranej audycji. Chodzi mi o opis filmu , programu z Epg ...

 

- Informowała o kanale z jakiego zostało wykonane nagranie ...

 

- czasie i dacie wykonania nagrania

 

 

Da się to jakoś ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dyskwalifikujace ten dekoder jako odbiornik PVR ready. Opticum X8 miał na początku tak samo koszmarną listę nagrań , w przypadku Opticuma support jednak zrobił z tym porządek i lista nagrań zawiera wszystkie potrzebne informacje włącznie z przypisanym z Epg info o nagranej audycji. Czy support arivy mam zamiar coś z tym zrobić ? Czy też skazani jesteśmy na ten koszmarek zwany lista nagrań ? Przy większej ilości nagrań trudno się odnaleźć w czymś takim ... eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się napisać ... tyle dobrego się naczytałem o FERGUSONACH ale widać tak kolorowo to nie jest ... Lista nagrań w odbiorniku PVR Ready powinna być listą należytą zawierającą wszystkie potrzebne informacje ... szkoda , szkoda ... protestuje jeszcze trochę i pewnie sprzedam ten dekoderek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skorzystać z androidowej aplikacji Ariva Remote ale nie mogą się połączyć z odbiornikiem ;] Sieć bezprzewodowa zabezpieczona protokołem WPA2-PSK, urządzenia odpowiadają na pingi. Może któryś z szanownych forumowiczów spotkał się z tym problemem ? dziękuję za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tak było i jest od początku, jeśli chcesz oglądać wersję z napisami ustaw na innym kanale na pierwsze dostępne napisy, przełącz na TV5 i wolno przełączaj do wersji polskiej jeśli przejedziesz wersję polską znowu bedziesz miał restart. U mnie tylko ten problem zauważyłem na TV5 na innych stacjach oglądam napisy bez problemu na wcześniejszych wersjach softu, ostatnie dwie wersje nie da się oglądać na polskich stacjach programu z napisami DVB znikają bardzo szybko nie pojawia się wcale jakaś linia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...