Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego technisata od niedawna. Kupiłem go, bo podpisałem umowę z C+ (w ostatniej chwili przed nc+). Mam multiroom i polecam ten sprzęt. Napewno lepszy od sagemcoma (dsi83?) bo o wiele szybszy w działaniu. Kupiłem bo ma 3 lata gwarancji, jest "przyszłościowy" bo czytnik ma conax i nagravision oraz CI+, więc będzie w nim działało wszystko. Ładnie wygląda, jest energooszczędny, dobrze wykonany (made in Germany). Mając kartę od C+ mogę sobie ułożyć własną listę kanałów. Wcześniej miałem Arivę 102E i ADB5800s. Pozdrawiam. GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziała. Czytnik obsługuje karty C+/nc+ w systemie Nagra MA i nieparowany Conax. Karta Al Jazeera Sport jest sprzedawana w systemach Viaccess i Irdeto (uprzedzając: nie, nie ma oprogramowania, które uczyniłoby czytnik uniwersalnym jak np. w Opticumach). Z kolei Polsat paruje karty z modułem.

 

Jedyna opcja jaką możesz zrobić z tym dekoderem (żeby nie korzystać z nc+, a mieć jakieś polskie kanały i AJS) to w czytniku smartHD, a w gnieździe CI moduł z kartą Al Jazeera Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w pełną listę i wybierasz co chcesz u siebie na liście

Tu Cię zaskoczę - Nie wybierzesz tego co chcesz :/

(nawet po ponownym przeszukaniu satelity) ponieważ lista jest niepełna i często nieaktualna.

 

Przykład pierwszy z brzegu:

Kanał TVN HD (pierwszy na liście C+), nie jest wpisany na edytowalną "Lista TV" oraz nie ma go w pełnej liście

Kanał TV Trwam : występuje trzy razy na liście głownej ale wszystkie są nieaktywne (dopiero ponowny skan satelity dodaje działającą pozycję)

 

Moje wcześniejsze pytanie ( o możliwość skopiowania listy C+) zrodziło się po próbie wyczyszczenia śmieci z listy głównej

W tym celu w zakładce : Ustawienia fabrycznę wybrałem opję: usuń wszystkie kanały

Następnie wybrałem : wyszukiwanie kanałów (z Astry i HB) i zabrałem się do tworzenia własnej listy

Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że brakuje tam części kanałow Polsatu np. TV4, Polsat, TV6 itd oraz TVN

Cała moja robota poszła się bujać. Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne ( co załadowało listę przygotowaną przez TechniSat-a) - ale i tak jak napisałem wcześniej, nie mogę na swojej liście i tak zebrać wszystkich kanałów

 

 

 

Na koniec taka uwaga dotycząca EPG

W instrukcji jest napisane, że można sobie wybrać w "dzienniku programu" audycje na których chcemy aby było EPG

To prawda - ale wystraczy tylko, że zostanie zaktualizowana lista C+ i wszystki nasze wybory trafiają do kosza

(Ciekawe który mądrala dał EPG dla takich programów jak Mango24?)

Zauważyłem również, że na Astrze prawie wszystki kanały niemieckie mają włączone EPG :crazy:

Może to jest jedna z przyczyn, czemu tak długo pobierane jest EPG

 

Ps. Jak wyłaczyć kontrolę rodzicielską?

Wchodząc w opcje kontroli, okienko wyłaczenia jej jest nieaktywne (na szaro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z anteną okej.

Kiedy TVN HD oglądam na liście C+ to chwilami pojawia się pikselaza (ale tylko tam)

Kiedy wszedłem w podgląd parametrów sygnału, to dolny pasek siły sygnału jest na czerwono

Może dlatego tuner nie chce dopisać kanału do listy, bo go nie widzi

(Lista C+ jest dosyłana niezależnie, więc tam ten kanał występuje - tak przynajmniej myślę)

 

Co do EPG to wyłączyłem to.

Jeżeli zrobiłeś to przed ostatnią aktualizacją listy C+, to sprawdź w dzienniku programów czy dalej masz tak samo

Ja również po zaznaczałem 'swoje' pozycję, lecz po aktualizacji znów wszystko jest jak na liście C+

 

 

 

Na koniec pytanie z innej beczki

1. Czy u Ciebie (innych użytkowników) również w zakładce:

Kontrola Rodzicielska - funkcja "Zapytaj o PIN" jest na szaro (jako włączony) i nie można w niej zmienić ustawienia?

Efekt jest taki, że wchodząc do "Menu" zawsze muszę podawać PIN

2. Czy ktoś próbował edytować nagrania

Kiedy próbowałem zmienić nazwę nagrania, to się okazało iż pokazuje się tablica z polskimi literami ale wstawia mi jakieś "kszaczki"

Czy ja coś źle robię, czy kolejna niedoróbka? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poprawić antenę, konwerter dla stabilniejszego odbioru kanałów z transpondera 11.508 gdzie są wersje HD kanałów TVN. Ja mam do 70% w jakości. Konkretnie do 7.0 dB bo tak pokazuje akurat ten dekoder. Trochę to mało bo też mam szatkowanie przy wietrze chociażby.

PIN zawsze trzeba podawać po nowym uruchomieniu dekodera.

Robiłeś ponowny skan i znowu nie było TVN HD? Rozumiem że TVN Style/Turbo HD też nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym TVN HD i innymi kanałami z tego tp. też jest problem. Jakość mam między 5.4 a 6.1 db (kolor żółty). A jak tylko trochę wieje to występuje sieczka :D Niemniej jednak wszystkie kanały z tp. 11508 miałem na liście kompletnej.

Ze względu na utrudniony dostęp do anteny na razie temat odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...