Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A edytor potrzebujesz do zrobienia listy tylko czy do zmiany nazw kanałów też?

po prostu chcę ustawić sobie programy w innej kolejności , chodzi oczywiście o listę ulubionych , wiem że można to łatwo zrobić w tunku ale ja już taki jestem że jak mam jakiś tuner to lubie wiedzieć o nim możliwie najwięcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manix

Jak klikniesz na 'Show Servicelist' to pojawi się lista wszystkich kanałów, z której dodajesz kanały do swojej listy. W liście wszystkich kanałów ustawisz też pobieranie epg dla kanału. Jeśli na liście głównej nie ma twojego kanału to możesz go dodać - zielony '+'.

Jak tuner jest połączony do rutera to można aktualizować listę przez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszystko działa ;-). Dzięki. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o tym programie, bo układanie kilkudziesięciu kanałów pilotem było jednak uciążliwe.

EDIT

Edytuje się szybko i łatwo, po zapisie utworzy plik databse.csv. Zmieniam nazwę na database.cdp, kopiuję na pena i dorzucam dbload. Dekoder instaluje listę i niestety niczego nie zmienia. Czy faktycznie komuś udało się wgrać listę z pendrive'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei pokusiłem się o załadowanie listy do programu poprzez LAN. Mogę sobie ją edytować, ale podczas próby zapisu bazy odbiornika wyskakuje przy 72% Connecion lost. W tym czasie dekoder oznajmia: zrestartuj dekoder aby nowe ustawienia zostały skopiowane, wciskam ok, resetuje się, jednak żadnych zmian nie wprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktycznie macie rację, nie zapisuje zmian niby następuje aktualizacja bazy potem restart no ale żadnych zmian nie ma w rzeczywistości próbowałem na różne sposoby i nic, a z kablem sieciowym jeszcze się nie bawiłem

 

No i przez sieć też nic dochodzi do 71% potem restart i nic z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałbym dwie prośby.

1)Prosiłbym o wymogi dla pendrive'a (prędkość zapisu/odczytu) do nagrywania z digiboxa. Mój obecny zacina się mocno przy nagrywaniu przy jednoczesnym oglądaniu programu. Nagrywanie z TimeraDVR przebiega prawidłowo, a używam FlashVoyager GT 16GB. Testu na zgodność z DVR nie przechodzi. Kupowanie extra dysku do nagrywania czegoś co z kompa nie odpali mnie nie interesuje. Jaki więc pendrive ? Najlepiej wykorzystywane przez Was konkretne modele.

2)Kupiłem kartę prepaidową cyfry+ (są tam podstawowe programy SD), aktywowałem przez neta, mija już drugi tydzień i mam info9:katra utraciła ważność. Dziwne. Miało 6 m-cy chodzić, później okrojone przez rok, a tu nic. W ulotce pisze,że dekoder musi obsługiwać NagraMediaAccess. Digibox ma Nagravision, a na owej karcie jest logo Nagravision właśnie. No i nie wiem, czy jak gupi wydałem 139 zeta, czy co ? W końcu tuner dedykowany dla C+. Co robić ? (by nie wyjść na durnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałbym dwie prośby.

1)Prosiłbym o wymogi dla pendrive'a (prędkość zapisu/odczytu) do nagrywania z digiboxa. Mój obecny zacina się mocno przy nagrywaniu przy jednoczesnym oglądaniu programu. Nagrywanie z TimeraDVR przebiega prawidłowo, a używam FlashVoyager GT 16GB. Testu na zgodność z DVR nie przechodzi. Kupowanie extra dysku do nagrywania czegoś co z kompa nie odpali mnie nie interesuje. Jaki więc pendrive ? Najlepiej wykorzystywane przez Was konkretne modele.

2)Kupiłem kartę prepaidową cyfry+ (są tam podstawowe programy SD), aktywowałem przez neta, mija już drugi tydzień i mam info9:katra utraciła ważność. Dziwne. Miało 6 m-cy chodzić, później okrojone przez rok, a tu nic. W ulotce pisze,że dekoder musi obsługiwać NagraMediaAccess. Digibox ma Nagravision, a na owej karcie jest logo Nagravision właśnie. No i nie wiem, czy jak gupi wydałem 139 zeta, czy co ? W końcu tuner dedykowany dla C+. Co robić ? (by nie wyjść na durnia)

 

A zostawiłeś dekoder ustawiony na TVP INFO? Jeśli nie to ustaw i zadzwoń do Cyfry i poproś o przesłanie uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zastanawiam się nad kupnem tego tunera, tylko mam pewne wątpliwości:

 

1. Czy tuner jest stabilny i ma dopracowane oprogramowanie?

Dlaczego pytam? Obserwując dostępność kupna tego tunera, mam wrażenie iż producent wycofuje się z tego modelu (w sklepach internetowych inforamacje o ostatnich modelach, brak w ofercie RTV AGD - a wcześniej mieli; przecena we wszystkich sklepach internetowych) Rozumiem, że może to być związane ze zmianami w cyfrze i obawami o parowanie kart z tunerami ale przecież ten tuner równie dobrze może być używany do kanałów FTA

 

2. Jak sprawuje się we współpracy z kartą Cyfry+?

Wiem, że to mogą być ostatnie dni/ tygodnie ale chciałbym wiedzieć

 

3. Czy oprogramowanie jest zmieniane automatycznie?

Czy w razie problemów z oprogramowaniem można ręcznie wrócić do wcześniejszego oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja bym się nie bał że Digyboxxy nie będą współpracowały z kartami nowej platformy nc+. Zgodnie z zapowiedzią członka zarządu nc+ p. Antinga wszystkie dotychczasowe odbiorniki będą działać, większe ryzyko było by jak by w naszych Technisatach była seca. Trzeba także pamiętać że zawsze mamy do dyspozycji gniazdo na moduł CI+ - czyli zawsze zostaje jakaś możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digyboxx HD C+ ma wbudowany system kodowania Nagravision ze wsparciem dla ROM 4xx z hardware pairing.

Conax CAS7 tez ale bez parowania. Za to nie ma żadnego wsparcia dla SECA Mediaguard.

 

Karty Cyfry+ (Nagra Media Asccess) są dwusystemowe (Nagravision ROM v. 400 i SECA Mediaguard ROM v. 10) - w Digiboxxach i Sagemcomach działają jako karty Nagravision. Nic nie będziesz musiał robić/kombinować - tuner jest zgodny z wymogami NC+.

 

Tunery nowej platformy NC+:

ADB-5720

Sagemcom DSI-87

Sagemcom DSI-83

Pace 7241/91 PVR 500 GB

Technisat Digiboxx HD C+

 

Starsze HD i PVR-y od Cyfry+ nie wspierają parowania sprzętowego - podobno ostanie serie poprzedniego modelu PVR miały już stosowny procesor ale to niepotwierdzone info.

Z oferty N wycofano starsze modele terminali. Cyfra+ tez już nie ma starych modeli tunerów (ew. ze zwrotów).

Modele ADB 2849 i ADB 2850 teoretycznie spełniają założenie techniczne. Na pewno do odstrzału idą ADB-5800.

 

 

 

1. Czy tuner jest stabilny i ma dopracowane oprogramowanie?

Dlaczego pytam? Obserwując dostępność kupna tego tunera, mam wrażenie iż producent wycofuje się z tego modelu (w sklepach internetowych inforamacje o ostatnich modelach, brak w ofercie RTV AGD - a wcześniej mieli; przecena we wszystkich sklepach internetowych)

Tuner dobrego producenta.Starannie podszedł do konfiguracji koprocesorów MPEG. Lepszy obraz niż w dedykowanych tunerach z tymi samymi procesorami STi.

Zamówiono pewną ilśc i w końcu wyjdą z magazynów. W moim mieście nadal do kupienia w hipermarketach. Jedyna istotna wada to okrojone DiSEqC - brak wsparcia dla 1.1 i kaskadowych łączeń switchy. Reszta OK nie gorzej od typowego sprzętu sat.

 

Rozumiem, że może to być związane ze zmianami w cyfrze i obawami o parowanie kart z tunerami ale przecież ten tuner równie dobrze może być używany do kanałów FTA

 

2. Jak sprawuje się we współpracy z kartą Cyfry+?

Wiem, że to mogą być ostatnie dni/ tygodnie ale chciałbym wiedzieć

Współpracuje bezproblemowo, karta jest przełączana na Nagravision a nie SECA. Ten tuner nie ma wsparcia dla SECA. Posiada ten tuner wsparcie dla parowania dla Nagravision .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeczytaj cały wątek (...)

Wątek ten śledzę już od jakiegoś czasu ale wstrzymywałem się z decyzją ze względu na fuzję platform

 

Dziękuje wszytkim za rozwianie moich wątpliwości

Jak kupię to "cudo" , to podzielę się swoimi odczuciami i uwagami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...