Skocz do zawartości
  • 0

Jak odbierać jednocześnie i bez zakłóceń 16E, 13 E i 19 E


Miyaghi
 Udostępnij

Pytanie

Witam, proszę o radę, jak zrobić aby jednocześnie odbierać satelitą 16E 13 E i 19 E. Wszystkie są obok siebie więc może jest jakiś konwerter monoblock który to ogarnie ? Czy może potrzeba robić zeza na 3 konwertery i czy w związku z tym antena 80 cm nie będzie za mała do swobodnego odbioru tych trzech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ustaw sobie na jednej antenie Astrę i Hotbirda. Na 16 E będziesz potrzebował drugiej anteny, bo nie zmieścisz tego wszystkiego obok siebie. Za mało miejsca. Natomiast możesz dołożyć konwerter na 9E, ale będziesz musiał go dokleić do konwertera od 13 E po przeciwnej stronie od 19,2 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie jest tak: mam dwie anteny sześćdziesiątki od platform cyfrowych, jedna ustawiona na Hot birda 13E od Cyfrowego Polsatu, a druga stara na Astrę po Wizji Tv więc sobie ją wykorzystałem i odbieram Astrę 19E. Ta na Hot Birda jest na dachu a ta na Astrę jest niżej więc wolał bym tą na Astrę wymienić na większą i odbierać na niej jednocześnie Astrę 19 E i Eutelsat 16 E. Zmieszczą się obok siebie dwa konwertery w takim ścisku ? A może lepiej zastosować coś takiego jak trzystopniowy monoblock o ile coś takiego istnieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy jest tu admin z maturą ?

Do odbioru wymienionych pozycji nie potrzebujesz dwóch anten.Bo sygnał jest mocniejszy nie potrzebujesz dodatkowej anteny.

Ja na mojej (80 cm)odbieram 23,5°,19,2°,13° i 9°.Oczywiście 16° to też nie problem ale musisz wybrać LNB z wąskim promiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli w moim przypadku wystarczy dokupić antenę 80 cm i konwerter no i zainstalować to na miejscu starej anteny od Wizji. Czyli 80-siątka z zezem na Astrę 19 E i Eutelsat 16E i koniecznie aby konwertery były wąskie w miarę o ile dobrze rozumuję. Hot birda mogę ciągnąć nadal z anteny na dachu łączę to potrójnym przełącznikiem diseqc i śmiga tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Wystarczy że kupisz antenkę 80cm. albo jeszcze lepiej 90cm. (polecam talerz famaval) i sam sobie zrobisz tego zeza bo to naprawdę proste :)

Najlepiej jak 16.0°E wstawisz w "ognisko" a po bokach 13.0°E i 19.2°E wtedy na tych satelitach nie będziesz miał straty sygnału do tego możesz dodać nawet inne satelity

Ja właśnie testuje podobny układ zeza ale na antenie 100cm. (jak ziomek odda mi aparat to zrobię kilka fotek) na razie mam coś takiego

4.8°E & 7.0°E - 13.0°E - 16.0°E - 19.2°E a w przyszłym tygodniu będę testował takie ustawienie: 0.8°W - 4.8°E & 7.0°E - 9.0°E & 10.0°E - 13.0°E - 16.0°E - 19.2°E - 23.5°E

 

Pogrubiony tekst to główny konwerter (ognisko)

 

Edit:

W sklepach można kupić też bardzo ciekawy uchwyt na 3 konwertery (13.0°E - 16.0°E - 19.2°E)

uiH2V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...