Skocz do zawartości
  • 0

Multimedialny tuner combo do 1000 zł do TNK


Forest
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Zamierzam zakupić jakiś w miarę dobry tuner combo do telewizji TNK (dokładnie N na kartę).

 

Wymagania mam takie, żeby miał 2 tunery DVB-T i DVB-S. Bardzo spodobał mi się Amiko SHD-8900, ma praktycznie wszystko czego bym potrzebował, posiada nawet w opcji klawiaturę z touchpadem czy Wifi USB. Poza tym chcę mieć YouTube, E-mail, pogodę itd.

 

 

Czy coś w cenie 1000 zł się znajdzie? Nie znam się na SAT technologiach. Chcę też by do tunera można było podłączyć pendrive lub dysk zewnętrzny i nagrywać programy, z również wyznaczonym czasem nagrywania. Oprócz tego odtwarzanie filmów z dysku MKV, TS, Mp3 itd.

 

Poradzicie coś? :) Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Amiko SHD-8900 no ma praktycznie wszystko tylko, że nie ma obsługi tunera DVB-T i jest tam tylko tuner DVB-S/2.

Ten --> Tuner DVB-T/S2 HD AMIKO STHD-8820 Combo CICXE ma DVB-T i DVB-S/2, ale zaś nie widzę aby obsługiwał Youtube i e-mail.

Możesz poszukać coś a'la VU+ i jego wersje(do 1000zł znajdziesz). Tu np. -->http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-hd/1700-odbiornik-vu-solo-hdtv ale musiałbyś dokupić do niego głowicę DVB-T. Jakaś wiedza o Linuxie też by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@Forest , dekodery linkuksowe nie są bezobsługowe i jest to sprzęt raczej dla entuzjastów , chyba że dla kogoś poruszanie się po uniksowym świecie, to ich drugie ja.

 

Proponuję Opticum TS9600 PRIMA i choć nie jest to urządzenie multimedialne, to doskonale spełni podstawowe założenia, czyli obsłuży kartę TNK i to na fabrycznym oprogramowaniu, posiada niezły tuner DVB-T i potrafi odtworzyć podstawowe standardy plików wideo z podłączonego nośnika.

 

ps.

No i ... 5 setek zostanie Ci w kieszeni na inne wydatki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lubię grzebać. Co prawda będę się musiał nauczyć, ale lubię zdobywać wiedzę, więc z tym linuksem nie powinno być problemu. Panowie znalazłem jeszcze GigaBlue HD 800 SE Combo - http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-h ... 0-se-combo , więc nie przekroczyłbym 1000 zł bo w zestawie jest już DVB-T. Co sądzicie o tym sprzecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...wydaje mi się, że w TnK-HD karta jest parowana z dekoderem, więc chyba najbezpieczniej wziąć ich mały, biały dekoder: ma DVB-T, jest HD i ma bardzo dobre GUI... A po podłączeniu do netu ma jeszcze więcej możliwości: np. radio, pogodę, wiadomości (i chyba YouTube i jakieś oglądanie TV z net-u, ale głowy nie dam bo miałem ich rok temu). Jeśli kupujesz tylko TnK nie HD to - hulaj dusza - za 300PLN kupisz na allegro fajnego Fergusona lub Opticum, ale HD będziesz miał tylko z naziemnej... A co do klawiatury - to podłącz sobie starego kompa do TV kup klawiaturę bluetooth za 40PLN i masz internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...