Skocz do zawartości

Samsung serii ...ES8000S - współpraca z modułami CAM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie zakupiłem telewizor Samsung serri ..ES8000S. Ten model posiada wejście antenowe DVB-S2 i umożliwia oglądanie płatnej telewizji poprzez slot CI. Do oglądania płatnej telewizji posiadam moduł CYFROWEGO POLSATU oraz moduł TNK nCamHD. Wracając do Cyfrowego Polsatu mam wykupiony abonament na wszystkie kanały, czyli pakiet Familijny HD + Sport HD + Extra HD + HBO Cinemax HD. W sumie płatnej TV w tej ofercjie jest 98 kanałów. Postanowiłem więc sprawdzić, czy ten model telewizora obsługuje moduł Cyfrowego Polsatu. Okazuje się, że telewizor widzi moduł cyfrowego polsatu i właśnie z tego modułu dekoduje prawie wszystkie kanały.

 

Z modułu Cyfrowego Polsatu Samsung nie dekoduje następujących kanałów:

1) TVN ( kanał -SD) - jest 8 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany

2) TVN siedem (kanał -SD) - jest 8 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany

3) TVN Turbo (kanał -SD) - jest 8 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany

4) TVN Style (kanał -SD) - jest 8 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany - tutaj udało się, że tylko raz mi z dekodował.

5) ESP Polish (kanał SD) - - jest 14 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany; zastąpieniem tego kanału jest kanał Eurosport SD na tej samej częstotliwości ( kanał z napisem Eurosport SD dekoduje).

 

Resztę kanałów SD i HD ładnie dekoduje, nie ma problemów z rozkodowaniem, nie ma przycięć. Co do kanałów VOD i dwóch erotycznych co nie mam wykupionej opcji wyskakuje komunikat, że nie mam wykupionego kanału w tym abonamencie co świadczy, że prawidłowo dekoduje.

 

Moje pytanie, czy producent SAMSUNG może naprawić ten błąd?? Coś pamiętam, że jakoś trzy lata temu było zamieszanie na paczce TVN i producenci innych dekoderów mieli też problem, że nie dekododowało TVN-ów. Tutaj jest problem, że nie dekoduje mi z paczki czterech tvn-ów. Jest jakaś możliwosć zgłoszenia tego problemu producentowi?? Mam prośbę to SatKuiera, na pewno wiecie w czym tkwi problem i czy mozecie to zglosić i dokładnie wytłumaczyć ten problem producentowi?? Bardzo proszę o pomoc.

Fajny telewizor. Jakby się udało naprawić błąd z TVN-ami, to można oglądać TV-pay za pomocą modułu bez podpinania dodatkowo dekodera.

 

Co do nCAMHD jeszcze nie sprawdzałem, musze wykupić abonament, w najbliższym czasie wykupie i podzielę sie wrażeniami z testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z modułu Cyfrowego Polsatu Samsung nie dekoduje następujących kanałów:

1) TVN ( kanał -SD) - jest 8 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany

2) TVN siedem (kanał -SD) - jest 8 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany

3) TVN Turbo (kanał -SD) - jest 8 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany

4) TVN Style (kanał -SD) - jest 8 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany - tutaj udało się, że tylko raz mi z dekodował.

5) ESP Polish (kanał SD) - - jest 14 systemów kodowania i dwie ścieżki dzwiękowe, wyskakuje komunikat kanał zakodowany; zastąpieniem tego kanału jest kanał Eurosport SD na tej samej częstotliwości ( kanał z napisem Eurosport SD dekoduje).

 

Wybrałeś nie te kanały co trzeba lub musisz poczekać na to aż klucze wpadną do karty. Na 100% to będzie działać.

Jeśli złe kanały to poszukaj tych właściwych. Sprawdź po częstotliwości np. tutaj

Co do aktywacji wstrój się kanał np. Zone Europa 12284 H tp 79 - to jest home transponder CYfrowego Polsatu więc tam najszybciej uzyskasz uprawnienia,

 

Aha co do modułu TNK - ten telewizor obsługuje specjalny profil "n na kartę". Możesz go wybrać w MENU->Ustawienia->System

Dzięki temu lista kanałów zainstaluje się i zaktualizuje automatycznie.

Więcej informacji na www.bezdekodera.samsung.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nabyliśmy TV Samsunga UE40ES6800. Na zwykłym CAM jest tak samo, z jedyną różnicą, że Eurosport w SD działa (tylko nie wiem, czy akurat z ESP Polish, tam jest kilka kopii, a wyszukiwanie w tym modelu do wygodnych nie należy, nie miałem ochoty przez to przechodzić, na pewno po polsku, można uznać za obejście problemu, co zresztą zauważył autor wątku - ujdzie w tłoku ;) ), na CAM CI+ problemów nie ma, ale coś za coś - przełączanie kanałów jest nieco wolniejsze. Niekiedy wskoczy info Kanał zakodowany (samo znika, jak dekodowanie wystartuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że z tymi TVN-ami, które nie chcą się dekodować jest druga ścieżka dźwiękowa.

Ogólnie chcę zwrócić uwagę, że na paczkach tvn-ów jest taka sama liczba systemów kodowania. TVN-y, które się nie dekodują dochodzi druga ścieżka dźwiękowa, jak się nie mylę AC-3. Mój taki wniosek, że przez tę drugą ściężkę dźwiękowa nie dekodują się. W czym tkwi tam problem do tego jeszcze nie doszedłem, ale ta ściezka coś blokuje. Co do Eurosportu SD u mnie też działa, ale chodzi mi bardziej o ESP Polish. ESP Polish też nie dekoduje, jak sprawdziłem tutaj to jest około 11 systemów kodowania.

 

Mr. Orbita fajnie, że sprawdziłeś nowy moduł CAM CI+ CP i że nie ma problemów, ale za to jest wolniejsze przełączanie kanałów. Miejmy nadzieję, że cyfrowy polsat wprowdzi nową aktualizację i kanały będą się szybciej przełączać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też nabyłem telewizor Samsunga tegorocznej serii ES oraz kartę CI+ od Cyfry i dysk twardy na USB, żeby mieć "wszystko w kupie". Wszystko chodzi fajnie tzn. świecą wszystkie kanały kodowane. Co do szybkości przełączania kanałów to chyba faktycznie wolniej telewizor przełącza pomiędzy kanałami kodowanymi, choć jak na moje oko, i tak nieco szybciej niż mi je wcześniej przełączał dekoder Opticuma.

 

PS. Wyszukiwanie kanałów w tych telewizorach jest dość proste - po zeskanowaniu całego satelity w menu Smart Hub -> Kanał można je posortować alfabetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wczoraj zakupiłem moduł CAm Polsatu Cyfrowego - i jakoś nie chce współpracować z z telewizorem.

W momencie wyszukiwania kanałów na liście mam tylko Cyfra +, N, kanały satelitarne.

Rozumiem, ze Samsung nie certyfikuje Polsatu- ale czy może z nim mimo wszystko wspólpracowac ??

 

 

Z modułem C+ nie mialem zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw przeskanować całego Hotbirda (opcja "kanały satelitarne") a dopiero potem dodać do listy ulubionych kanały CP choć z tego co pamiętam w opcjach sortowania jako nadawca też jest tam widoczny CP. Więc w menu Kanały -> Narzędzia daj wyszukiwanie kanałów od nadawcy Cyfrowy Polsat. A to o czym piszesz to zaszyty w telewizorach Samsunga z 2012 roku taki "gotowiec" w menu pierwszej konfiguracji telewizora dostosowany do ofert TNK i Cyfra+, bo Samsung zawarł z nimi umowę o certyfikacji swoich telewizorów przez te platformy. Innymi słowy kanały CP da się znaleźć i ustawić ale jest z tym dużo więcej zachodu.

 

Jednakże słyszałem, że gorsze może być to, iż telewizory Samsunga z 2012 roku mogą nie w pełni współpracować z modułem CAM od CP, tzn. części kanałów CP nie da się rozkodować. Nie wiem jednak na ile jest to potwierdzona informacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Mam tv samsung 55es8000 i od września moduł CAM nowy CI+ cyfrowego polsatu. Ten tv nie ma wyszukiwania kanałów dla CP tylko dla nc+ i n. Ale jeżeli wyszukiwałem kanały wszystkie w ustawieniach to przy podłączonym i aktywnym module cam cp to wyszukuje kanały w/g listy cyfrowego polsatu co znaczy że realizuje wyszukiwanie pod moduł cam cp. Jedyny problem to że lista nie jest w 100% zgodna z listą jak w oryginalnym odbiorniku sat cp oraz nie dekoduje TVN, TVN7, TVN style, TVN turbo. Kanały TVN HD i TVN7 HD działają. Te same kanały z modułem cam w arivie 220 i 250 działają (arivy dekodują wszystkie kanały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...