Skocz do zawartości

Nagrywanie na dysku sieciowym


pewgrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wysokiej klasy odbiornika, który miałby możliwość nagrywania na dysku sieciowym. Zależy mi na bardzo wysokiej jakości obrazu oraz dwóch głowicach DVB-S2. Czytałem test odbiornika Sky Sat Royal HD PVR Ready. Opis możliwości wygląda zachęcająco. Czy ktoś z kolegów miał okazję bliższego zapoznania się z tym odbiornikiem? A może jakiś inny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak najbardziej odpowiedni. Osobiście posiadam "brata bliźniaka" to jest Octagon'a 1028P i używałem do nagrywania dysku sieciowego. Ostatnio mało go użytkuje. Oczywiście wszystkie tunery twin na Linuksie też powinny posiadać takie możliwości ale zdecydowana większość tych konstrukcji jest droższa od Sky Sata.

Oczywiście mam tutaj na myśli nagrywanie z karty C+ umieszczonej w czytniku (ewentualnie moduł Astona2.xx - jest dwustrumieniowy). Wszystkie inne oferty telewizyjne związane z używaniem modułów CI z kartami danego operatora mocno ograniczają korzystanie ze skutecznego nagrywania - czyli możesz nagrywać to co w danej chwili jest oglądane mimo, że masz dwie głowice. Niestety ale taka jest polityka platform i nikt nie da gwarancji, że i C+ za jakiś czas nie zrobi tak samo ale na razie można korzystać z nagrywania swobodnie w tym tunerze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Posiadam moduł Aston 2.25, który jak dotąd bez większych problemów nagrywa programy C+ z i-Corda. Mam jeszcze pytanie o Sky Sata - w teście wspomina się o możliwości jednoczesnego nagrywania 3 kanałów i oglądaniu czwartego z dwóch różnych częstotliwości. Czy te trzy nagrywane audycje są rozkodowane? A jeżeli są zakodowane, to czy istnieje możliwość ich łatwego rozkodowania (pytam, ponieważ podobno nie wszystkie typy odbiorników pozwalają na rozkodowanie). I jeszcze jakość obrazu - czy jest naprawdę dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie takie jak piszesz powinno być możliwe ale dla pewności muszę to sprawdzić bo tak jak pisałem dawno nic nie nagrywałem. Powinien być filmik (w sieci) pokazujący jak Octagon 1028P nagrywa na zasobie sieciowym.

Wszystkie nagrania powinny być w wersji odkodowanej ale nie używam Astona to nie sprawdzę. Kupel, który ma też 1028P coś kiedyś wspominał, że coś mu się nagrało zakodowane ale to raczej wpadka jednego z softów wydawanych dość często. Nie ma tak jak w i-Cordzie możliwości późniejszej deszyfracji bo jest nie potrzebna.

Co do jakość obrazu to się nie wypowiadam bo to moim zdaniem subiektywna sprawa ale tuner "stoi" na procku STI a niektórzy uważają, że dają one bardzo doby obraz. Ja jestem zadowolony.

 

Ale oprócz plusów są tez minusy. Mimo, że tuner nagrywa w popularnym formacie TS to jednak tunery innych marek też nagrywające w TS tych nagrań nie odtworzą. Na kompie większość odtwarzaczy radzi sobie z tymi nagraniami. Ale już mój blu-ray nie radził sobie z nimi. To tak na marginesie gdyby nagrania miały być odtwarzane na innych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...