Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiło się nowe oprogramowanie 0.0.1.2-r253.

 

Zmiany:

1. Funkcja wyłączania pod przyciskiem 0 została rozszerzona

2. Rozpoczynanie nagrań wcześniej oraz zakańczanie później.

3. Poprawki usprawniające pracę odbiornika.

 

Dodatkowo można kasować kanały z pakietów, których nie opłacamy, poprzednio nie było to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc,

Pojawiły się rozbieżne informacje na temat dostępu do kanałów DVB-T, FTA i N.

Proszę (support) szanownych forumowiczów o odpowiedzi na pytania:

1. [dekoder jako DVB-T] Pierwsze podłączenie. Dekoder podłączony do anteny naziemnej. Karta N nie aktywowana. Czy mogę swobodnie, bez jakichkolwiek wad (braków w EPG, itp.) oraz bez opłat korzystać z cyfrowej telewizji naziemnej?

2. [dekoder jako DVB-T] Karta N aktywowana. Wykupiono wcześniej abonament N na miesiąc. Upłynął miesiąc od ostatniego doładowania N, przyjmijmy, że minęły trzy miesiące po wygaśnięciu abonamentu. Czy teraz również mogę swobodnie i bez jakichkolwiek wad (braków w EPG, itp.) oraz bez opłat korzystać z cyfrowej telewizji naziemnej?

3. [DVB-T] Czy bez posiadanego abonamentu N, kanały DVB-T przysyłane są na TV w jakości HD (czy może są "obcinane")?

 

4. [pytanie pojawiło się w innej formie, ale..] Czy X8 Combo pozwala na odtwarzanie na TV materiałów audio/video/zdjęcia składowanych na dysku zewnętrznym, który podpięty jest do dekodera (pełniący równoczesnie funkcję PVR, timeshift) ?

 

Celem głównym jest posiadanie w pełni funkcjonalnego dekodera DVB-T plus sporadyczne doładowywanie N.

Z góry dzieki za szybką odpowiedź. Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem miesiąc temu ten dekoder wraz z TNK HD. Na początku wszystko było OK. Jednak od tygodnia nie mam kilku programów m. in. TVN HD, TVN Turbo, TVN Style. Konto mam doładowane (inne płatne dodatkowo kanały są). Nie pomogło wgranie nowego softu. Co jest nie tak??

 

Jest jakaś szansa na to by pilot szybciej działał?? Pomoże zastosowanie jakiegoś innego??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie masz problem z transponderem 11508 z którego nadawana jest ta paczka TVN-u. Ja też swego czasu miałem z tym problem. Musisz odrobinę przestawić antenę albo konwerter. U mnie to pomogło. Transponder 11508 wymaga bardzo dokładnego ustawienia czaszy. Jeżeli chodzi o pilota to temat rzeka. Ja już się do niego przyzwyczaiłem. Te wszystkie softy, które miały poprawić działanie pilota były chyba iluzoryczne, gdyż zmiany były niewielkie. Trzeba po prostu się do niego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie masz problem z transponderem 11508 z którego nadawana jest ta paczka TVN-u. Ja też swego czasu miałem z tym problem. Musisz odrobinę przestawić antenę albo konwerter. U mnie to pomogło. Transponder 11508 wymaga bardzo dokładnego ustawienia czaszy.

hm... może rzeczywiście antena się przestawiła. Ostatnio w okolicy mocno wiało. Spróbuję ustawić antenę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Zauważyłem pewną przypadłość. Po podłączeniu przez Euro (Scart), tuner powinien po włączeniu automatycznie przełączyć telewizor na AV. Jednak tuner podczas rozruchu co prawda przełącza tv na AV, ale tylko na chwilę, gdy się całkowicie włączy tv wraca do kanałów naziemnych. Pozostaje przełączenie ręczne. Z 8 nóżki euro powinno wychodzić napięcie 12V, jednak tuner podaje je tylko chwilowo, stąd w/w problem. Problem może nie uciążliwy bo mało kto korzysta z euro, ale jednak istnieje. Żeby wyeliminować problem z telewizorem, sprawdziłem z innym tunerem i tu działa prawidłowo. A jak jest u Was, tak samo się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. [dekoder jako DVB-T] Karta N aktywowana. Wykupiono wcześniej abonament N na miesiąc. Upłynął miesiąc od ostatniego doładowania N, przyjmijmy, że minęły trzy miesiące po wygaśnięciu abonamentu. Czy teraz również mogę swobodnie i bez jakichkolwiek wad (braków w EPG, itp.) oraz bez opłat korzystać z cyfrowej telewizji naziemnej?

 

Witam,

 

Czy ktoś może odpowiedzieć na to pytanie - najlepiej ktoś ze wsparcia, ponieważ zastanawiam się nad kupnem tego tunka, ale potrzebuje tylko DVB-T i satkę FTA w jednym urządzeniu, a kanały NNK są mi zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, przed tygodniem kupilem ten dekoder i karte n. Sledzilem ten watek i mialem obawy. Okazuje sie, ze bezpodstawne. Byc moze wiekszosc mankamentow zostalo do tej pory usuniete.

Stwierdzilem ze, pilot jest OK, mozna nagrywac na pen-driver, 16GB wystarcza na okolo 3 godz, w HD zapewne troche mniej. Czesc pamieci jest rezerwowana przez dekoder okolo 25% do czegos innego.

DVB-T smiga rowniez nawet po odlaczeniu anteny SAT - gdzies podano informacje, zeby dzialalo DVB-T musi byc aktyne polaczenie SAT, co okazalo sie nieprawda.

Nie chcialy mi na poczatku wskoczyc kolory ale mogl byc winny kabel Scart albo i telewizor. VCR nie zabardzo funkcjonuje ale wybranie na pilocie telewizora z skad chcemy odbierac sygnal to przeciez zaden problem.

Co mi najbardziej przeszkadza to to, ze jak wrzuce jakies kanaly do ulubionych to nie ma mozliwosci ich pozniejszego sortowania. Tego nie probowalem ale najprawdopodoniej trzepa dopisywac w ustalonej kolejnosci pojedyncze programy do ulubionych.

W sumie idiotyczne jest, ze ten dekoder tylko z konkretna karta dziala ale jak sie karte aktywuje to mozna bez problemow DVB-T uzywac.

Uwazam, ze produkt jest OK i bylem mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich po dość długiej nieobecności.

Mimo braku aktywności zapewniam że nadal pracujemy nad oprogramowaniem dekodera. Jeszcze w tym miesiącu pojawi się odświeżona grafika zgodna z nowa grafiką NC+. Po tej zmianie przedstawimy ( w połowie września ) nowe, ulepszone oprogramowanie poprawiające komfort obsługi dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwsze przyniesie zmianę grafiki na zgodną z wymaganiami NC+.

Przykładowe screany poniżej:

onmq.jpg

 

nflq.jpg

 

n4ad.jpg

 

Mam nadzieję że przypadnie do gustu.

Od tego momentu odbiornik będzie przygotowany także do zmiany ( jeżeli wyrażą Państwo na to ochotę ) oferty programowej z pre-paid na post-paid ( po podpisaniu umowy z NC+ ).

 

Dopiero oprogramowania wrześniowe przyniosą nowe zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poprawiony będzie błąd automatycznego przełączania tv na tryb AV przy podłączeniu przez kabel euro? Bo obecnie tv przełącza się na AV jak się tuner włącza ale po chwili wraca do naziemnej. Wygląda jakby napięcie w eurozłączu w tunerze, które przełącza tv znikało po chwili. Na innym tunerze jaki mam działa to prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...