Skocz do zawartości
  • 0

Brak sygnału a Astry


Ramzees
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

posiadam dekoder cyfry+ PACE 500 HD oraz antenę 80. Postanowiłem podpiąć się pod Astrę. W tym celu zakupiłem pojedynczy konwerter z zezem oraz diseqc 2.0. Wydaje mi się, że wszystko podpięte prawidłowo. Z konwertera TWIN poprowadzone są dwa kable- jeden do LNB 1 diseqca, a drugi do PACE w celu oglądania i nagrywania z innej stacji. Z konwertera na zezie biegnie kabel do LNB 2 diseqca. Z Receiver diseqca biegnie drugi kabel do PACE.

W tunerze ustawione mam na satelitę HB i konwerter TWIN.

W takim ułożeniu nie odbieram kanałów z ASTRY :/ Jeśli pominę diseqc i poprowadzę kabel bezpośrednio do tunera, to odbieram kanały z ASTRY.

Czy winny jest diseqc, czy w czym innym szukać problemu?

Dzięki i pozdro

Dodam tylko, że zakupiłem dzisiaj drugi diseqc- bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nic,zamiana portów nic nie daje. LNB 1 -HB, LNB, 2 ASTRY brak, HB odbiera.

Astra odbiera tylko po pominięciu diseqca, gdy poprowadzi się kabel do konwertera bezpośrednio z dekodera.

 

Mam taki diseqc http://allegro.pl/przelacznik-diseqc-2- ... 17470.html i jakiś inny 2.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli dobrze kojarzę, to powinieneś zrobić tak:

zmień ustawienia w menu dekodera ->Ustawienia anteny ->Typ konwertera z twin na pojedyńczy oraz przewód antenowy wychodzący z disecqa wkręć do dekodera pod wejście oznaczone WEJ. SAT 1.Podłączenie przewodu ant pod dekoder pod wejscie oznaczone WEJ SAT 2 służy tylko, gdy używamy konwerter Twin w celu oglądania i nagrywania innej stacji.Przy korzystaniu z opcji zeza Hot - Bird + Astra traci się możliwość oglądania i nagrywania w tym samym czasie innej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tak,ale musiał byś wtedy zamienić konwerter twin na quada, ale w tej sytuacji będzie tak jak napisałem wyżej.

Czy to jest Twin czy Quad nie ma znaczenia bo odbiornik i tak ma tylko dwa wejścia.Quad to po prostu podwójny twin.

Dziwi mnie,że instrukcja nie podaje nic o konfiguracji na dwa satelity mimo ,że na końcu w specyfikacjach podają obsługe DiSEqC 1.0.

Czy jest taka możliwość ,ż to cudo może pracować tylko na jednym satelicie ?

Czy znalazłeś gdzieś możliwość ustawiania programów dla wejścia SAT2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grzecho5c nic nie znalazłem na ten temat, ale to cudo tzn PACE może pracować na 100% na dwóch satelitach. Wykonałem tyle konfiguracji z kablami, że wychodzi na to, iż to wina nieszczęsnego diseqca. tylko jaki zakupić skoro, dwa które kupiłem się nie sprawdzają?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykluczam! Skoro w menu nie znalazłeś możliwości ustawienia DiSEqC ani możliwości burst A lub burst B to takiego sygnału Twój odbiornik nie wysyła.

Tym samym przełacznik nie może nic przełączyć i stoi po prostu.

W jednym miejscu w instrukcji był napis "Hot Bird" i strzałki po obu stronach.Możesz tu zmienić satelitę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyczytałem, że mimo tego, iż diseqc 2.0 obsługuje 1.0 i 1.2 to bywają z nim problemy i są niekompatybilne z tunerami 1.0.

Problem w tym, że znajomy ma identyczną instalację ze sprzętem i diseqcem 2.0 i wszystko gra.

Może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samo zamienianie kabli nic nie da.Już 16 kwietnia podałem Ci gdzie jest problem.Twój odbiornik nie wysyła sygnału do przełącznika bo w ustawieniach tą możliwość gdzieś zakopali programiści od siedmiu boleści.

Zrób co następuje:

1.Wywal ten odbiornik gdziekolwiek.Nie myśl o nim.

2.Pożycz od dobrych ludzi odbiornik który ma rozsądne i logiczne i intuicyjne menu.

Technisat od TnK znakomicie sie tu nadaje.

3.W ustawieniach anteny ustaw "DiSeqC" i LNB1 -Astra ,LNB2-HB.

Pozostałe dwie są nieważne ale ustaw "brak"

 

Teraz chyba sam się zgodzisz , że takich ustawień w Twoim odbiorniku nie było.

W ten sposób sprawdzisz czy działa DiSeqC.Tu nie oczekuję niemiłych niespodzianek.Działało zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hm.. sygnał od przeszukiwania forum się sam nie pojawi.

 

Skoro mówisz że ci nie odbiera na konwerterze Twin - to znaczy że jest taka możliwość.

Może konwerter padnięty, może źle ustawiona antena, może kable uszkodzone.. nie wiemy.

 

Twin nie jest padnięty, bo jest nowy od Cyfry+, a dwa to HB normalnie odbiera , jak i nagrywanie działa bez problemu. Antena jest ustawiona poprawnie. Uszkodzone kable w ogóle odpadają.

 

 

Grzecho5c zaskoczę Cię :)

Diseqc jak i tuner działają bez zarzutów. Kilka dni temu dałem przełącznik i dekoder na próbę do kolegi i Astra odbiera bez problemu! Ma taką samą instalację i sprzęt jak ja, tylko zamiast Twina, ma Quada. Jak sam widzisz diseqc nie jest niczemu winy. Nie rozumiem tylko tego dlaczego odbiera na Quadzie,a u mnie na Twinie nie, skoro Quad, to podwójny Twin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem musi być gdzieś indziej.Jak długi jest kabel od Receivera do przełącznika ?

Czy antena jest uziemiona ?Czy w pobliżu są jakieś nadajniki czu anteny GSM które mogą zakłócać sygnał.

Także WLAN i telefony bezprzewodowe.

Może jednak wykonaj próbę z odbiornikiem kolegi u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...