Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.18B2 dla 100/100E/200/120/210/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ariva200Combo

Lista kanałów "z nieba" (tylko na czas testów, ponieważ przy kilku satelitach każdorazowe układanie listy nie ma sensu - beznadziejne podejście Fergusona do klienta! )

 

 

+ nowe logo startowe

+ DVB-T poprawiono pobieranie szczegółowych opisów audycji w EPG dla MUX1 ( pobiera pełne dane w porównaniu do poprzednich softów)

 

- DVB-S znów skopane pobieranie EPG (wolno i nie zawsze pełne dane na niektórych kanałach)

Po przełączeniu kanału przy pobieraniu EPG na chwilkę pojawia się w miejscu "aktualnego EPG - TERAZ" numer kanału z listy

Przy braku EPG na danym kanale nr z listy zostaje na pozycji "aktualne EPG - TERAZ"

 

- jakby wolniejsze przełączanie kanałów

- TVR przy FastScan-ie Cyfra+ HD jest zapisywane ze starej częstotliwości (brak przekazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przy kilku satelitach każdorazowe układanie listy nie ma sensu ....

Chyba trochę przesadzasz - ostatni soft był na początku grudnia. Raz na 4 miesiące

odświeżenie listy na dobre Ci wyjdzie :lol2:

 

 

 

Po krótkim teście na 120Combo

+ przełączanie kanałów chyba szybsze - ze stoperem to w 2 sek się zawsze mieści

+ pełne EPG na kanałach z naziemnej na satelicie (przynajmniej Astra niemieckie kanały) też jest OK

+ karta HD+ mam wrażenie, że odpala szybciej

+ ładne nowe logo startowe w końcu pasujące do całości

+ na pasku info wywalony znak $ przez co jest czytelniejsza nazwa kanałów przy przełączaniu

+ w nagrywaniu z timerów jest nowa funkcja Offset która automatycznie poprawia (dodaje) czas timera :brawo: nareszcie !!!

+ działa w końcu dobrze nagrywanie z jednej i oglądanie z drugiej głowicy > coś z cyfry można nagrywać a z naziemki oglądać i odwrotnie

+ ogólne wrażenie bardzo pozytywne nic nie muli jak na razie i nie było żadnej zwiechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco zastanawia mnie to dlaczego ta wersja nie jest dostępna dla Arivy 220 Combo? Niby to podobne dekodery(220Combo i 210Combo) i właściwie niektórzy próbowali wgrywać softy od 210 do 220 i na odwrót, ale raczej z mizernym skutkiem i błędem. Ciekawe co może być tego przyczyną i czy wyjdzie wersja oddzielna dla 220 Combo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wgrać ale tylko soft z A200 combo do A220 combo.Nic złego się nie dzieje brak tylko wsparcia dla E-AC3 w dvb-t.Ogółnie soft ok ale jeszcze nie idealny :( .Mi na 2.17b3 tuner często potrafił się zawiesić i obraz nieraz klatkował.Tu na razie zauważyłem szybsze ładowanie się EPG, choć na nie których kanałach dalej brak EPG i jak wyżej czyli szybsze przełączanie kanałów :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przy kilku satelitach każdorazowe układanie listy nie ma sensu ....

Chyba trochę przesadzasz - ostatni soft był na początku grudnia. Raz na 4 miesiące

odświeżenie listy na dobre Ci wyjdzie :lol2:

 

 

 

Po krótkim teście na 120Combo

+ przełączanie kanałów chyba szybsze - ze stoperem to w 2 sek się zawsze mieści

+ pełne EPG na kanałach z naziemnej na satelicie (przynajmniej Astra niemieckie kanały) też jest OK

+ karta HD+ mam wrażenie, że odpala szybciej

+ ładne nowe logo startowe w końcu pasujące do całości

+ na pasku info wywalony znak $ przez co jest czytelniejsza nazwa kanałów przy przełączaniu

+ w nagrywaniu z timerów jest nowa funkcja Offset która automatycznie poprawia (dodaje) czas timera :brawo: nareszcie !!!

+ działa w końcu dobrze nagrywanie z jednej i oglądanie z drugiej głowicy > coś z cyfry można nagrywać a z naziemki oglądać i odwrotnie

+ ogólne wrażenie bardzo pozytywne nic nie muli jak na razie i nie było żadnej zwiechy

Potwierdzam twoje obserwacje na Ariva 200. Jak na razie bardzo zadowolony z tego oprogramowania. :brawo::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej A200 co jakiś czas po przełączeniu na dowolny kanał, po chwili obraz i dźwięk się zacina.

Ponadto w tym sofcie, jak i poprzednich zaobserwowałem występującą rzadko, ale co prawda występującą raz na 1min. pikselozę, pomaga tylko ponowne uruchomienie odbiornika.

Ponadto w menu mam ustawioną największą rozdzielczość czyli 1080i_60, a gdy włączam przycisk OPT wyskakuje mi system TV 576i, o co tutaj chodzi?

Ponadto mam ustawiony na 9 kanale Polsat, i zawsze na wyświetlaczu pojawia się nr kanału czyli 9 i nazwa kanału. Normalnie, to jest tylko zawsze nazwa, w tym przypadku jest i numer i nazwa! Cóż za psikus, wy też tak macie? Dodam, że w A200 jest moduł CI TnK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam ustawioną największą rozdzielczość czyli 1080i_60,

a gdy włączam przycisk OPT wyskakuje mi system TV 576i, o co tutaj chodzi?

...pojawia się nr kanału czyli 9 i nazwa kanału

 

Kilka podstawowych uwag:

1. Było to już tłuczone wiele razy na tym forum ale powtórzę. Telewizory sprzedawane w europie maja na wejściu 50Hz (taki jest sygnał z satelity) i nie ma to związku z częstotliwością odświeżania matrycy 100, 200 czy nawet 600. Prawidłowe ustawienia dla TV-HD Ready to 720p_50 a dla TV-Full HD to 1080i_50.

2. Zgodnie z instrukcją obsługi OPT zawsze wraca do tzw. PALa czyli 576i. Co pozwala " wrócić " do obrazu jak ktoś za dużo nakombinuje i mu wszystko zgaśnie.

3. W zakładce "ustawienia systemowe -> ustawienia wyświetlacza" możesz sobie ustawić co i jak ma być wyświetlane: sama nazw, nr + nazwa, przesuwanie itp. To też raczej zaleta niź wada :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam ustawioną największą rozdzielczość czyli 1080i_60,

a gdy włączam przycisk OPT wyskakuje mi system TV 576i, o co tutaj chodzi?

...pojawia się nr kanału czyli 9 i nazwa kanału

 

1. Było to już tłuczone wiele razy na tym forum ale powtórzę. Telewizory sprzedawane w europie maja na wejściu 50Hz (taki jest sygnał z satelity) i nie ma to związku z częstotliwością odświeżania matrycy 100, 200 czy nawet 600. Prawidłowe ustawienia dla TV-HD Ready to 720p_50 a dla TV-Full HD to 1080i_50.

 

...może prawidłowe jest 1080i_50 jednak u mnie sygnał _60 o wiele lepiej wyświetla, nie skacze np.pasek info na dole tylko "płynie", w meczach ruch piłki też jest zdecydowanie płynniejszy. być może kolega pharphocel też tak ma.

...co do OPT - na sofcie jak w stopce - to wpierw pokazuje aktualny stan a kolejne naciśnięcia dopiero przełączają rozdzielczość.

 

pozdrawiam i spokojnych świąt wielkanocnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim teście na 120Combo[...]

+ w nagrywaniu z timerów jest nowa funkcja Offset która automatycznie poprawia (dodaje) czas timera :brawo: nareszcie !!!

[...]

 

Możesz pokrótce opisać na jakiej zasadzie rozwiązano funkcję shift? Jak wygląda ustawienie w menu i jak to w praktyce działa? Czy jest to opcja globalna (dla wszystkich nagrań), czy też można ją ustawić indywiduanie przy programowaniu?

 

Przy okazji pobierania pliku (a własciwie próbie pobierania), pojawia mi się coś takiego:

 

Pobrałeś ten plik 2 razy przez ostatnie 24 godziny, limit wynosi 5.

W sumie pobrałeś 10 plików przez ostatnie 24 godziny, limit wynosi 10.

 

Ostatni raz na ich stronie byłem wiele, wiele dni temu :(

 

Spróbowałem jeszcze zdalnie z pracy i jest dokładnie tak samo. Chyba liczą wszystkich do kupy...

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...