Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Szczęsny to jest chyba najgorszy [beep]a TVP, nawet Iwański jest lepszy.

 

Oglądam sobie właśnie wczorajszy mecz, noo jakość bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz był w niezłej jakości. W przerwie meczu za to sobie poskakałem po kanałach i stwierdziłem, że szkoda, że mało kto się przykłada do jakości. Prawie każdy kanał nadawany inaczej. Już nie mówię o obrazie tylko, ale np. różnice w głośności kanałów są bardzo duże. O wiele za duże. Nawet różnice w jakości pomiędzy jedynką i dwójką HD są spore. Ale widocznie reklama nadawana z dobrą i złą jakością działa tak samo i... kosztuje tyle samo :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w wątku TVP2 (szczerze to nie wiem dlaczego jest osobny wątek do HD)

Jakość na satelicie tragiczna. Satkurier, albo ktoś próbował interweniować w TVP?

Podejrzewam że problem jest z pobieraniem sygnału przez CP i uplinkiem. Czy CP pobiera sygnał światlowodem, czy inaczej? Może TVP by zmieniło transponder dla TVP 2, albo nc+ samodzielnie by wysyłali na sat

 

Mydło straszne, w porównaniu z wczoraj na TVP1 to tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane: https://satkurier.pl/news/77634/tvp2-hd- ... kosci.html

 

Ciągle żyje plotka, że to opóźnienie jest spowodowane pobieraniem sygnału z DVB-T, wszak Polsat nie ma pociągniętego światłowodu do TVP, a na Astrze nie transmitują tego kanału. Niby ktoś na forum to dementował, ale trudno to inaczej wyjaśnić, a Polsat się do tego nie przyzna, chociaż już podobne szopki kiedyś odstawiał (TVP1 i TVP2 z analogu).

Sama jakość kanału wynika z okropnego zapchania tego transpondera, tj 10 kanałów HD na 61 Mb/s przepływności, gdzie na transponderze z TVP 1 HD jest 6 kanałów przy 61 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawa wygląda na odwrót w DVB-T. Tutaj mamy TVP1 HD z bitrate 6.5 Mb/s a TVP2 HD z bitrate 10 Mb/s. Na SAT Jedynka jest lepsza niż w DVB-T, ale Dwójka wygląda najgorzej, bo przepływność to z tego co wyczytałem jakieś 4 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Póki co to jedynka i dwójka są nadawane w bardzo dobrej jakości z tym, że trzeba się przełączać pomiędzy satelitą i DVB-T. Najlepiej mają ci, którzy używają tunerów w telewizorze, wtedy można sobie posortować listę kanałów w ten sposób, że powiedzmy na 1 będzie TVP1 HD z satelity, a na 2 TVP2 HD z naziemnego nadajnika. I wszystko jest super. Każdy mecz, o ile będzie dobrze zrealizowany będzie super. Ja nie mam tak fajnie, bo muszę wziąć pilota od telewizora, przełączyć się na kanały naziemne, a potem jeszcze przełączyć wejście w amplitunerze, żeby mieć głos. No ale da się z tym żyć, ale...

 

Mnie denerwuje fakt, że TVP ponoć ma wycofać wersje HD z DVB-T co by oznaczało, że w dobrej jakości będzie tylko jedynka. Straszna by była masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda na odwrót w DVB-T. Tutaj mamy TVP1 HD z bitrate 6.5 Mb/s a TVP2 HD z bitrate 10 Mb/s.

 

Po dodaniu do MUX-a TVP Rozrywka, bitrate TVP2 HD również obniżono do ok. 6,5 mega, a i tak jakość obrazu jest znacznie lepsza niż od Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TVP2 HD, to opóźnienie w stosunku do tego, co leci z nadajników naziemnych wynosi kilka ładnych sekund. Tak więc wszystko wskazuje, że NADAL Polsat ciągnie sygnał z DVB-T i dopiero daje go na satelitę. Skoro przez rok nic nie zrobiono, żeby było wreszcie normalnie, to źle wróży na przyszłość. W sumie Polsat mógłby wywalić ten kanał z transpondera i dać wyższy bitrate dla Polsatu HD. Ja mam wrażenie, że TVP2 HD z satelity oglądają tylko ludzie, którzy nie mają pojęcia o HD, albo tacy, co na technice się kompletnie nie znają. Czyli technicy Polsatu jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TVP2 HD, to opóźnienie w stosunku do tego, co leci z nadajników naziemnych wynosi kilka ładnych sekund. Tak więc wszystko wskazuje, że NADAL Polsat ciągnie sygnał z DVB-T i dopiero daje go na satelitę. Skoro przez rok nic nie zrobiono, żeby było wreszcie normalnie, to źle wróży na przyszłość. W sumie Polsat mógłby wywalić ten kanał z transpondera i dać wyższy bitrate dla Polsatu HD. Ja mam wrażenie, że TVP2 HD z satelity oglądają tylko ludzie, którzy nie mają pojęcia o HD, albo tacy, co na technice się kompletnie nie znają. Czyli technicy Polsatu jakby.

Do niedawna wszystkie kanały z tego tp miały takie opóźnienie. AXN HD i Fox HD mają nadal spore opóźnienie, czy to znaczy że są pobierane z DVBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TVP2 HD, to opóźnienie w stosunku do tego, co leci z nadajników naziemnych wynosi kilka ładnych sekund. Tak więc wszystko wskazuje, że NADAL Polsat ciągnie sygnał z DVB-T i dopiero daje go na satelitę.

Do niedawna wszystkie kanały z tego tp miały takie opóźnienie. AXN HD i Fox HD mają nadal spore opóźnienie, czy to znaczy że są pobierane z DVBT?

Może miały, może mają, może nie mają. Ja nie twierdzę, że jest tak, że Polsat ciągnie sygnał dwójki HD na satelitę z naziemnej anteny od DVB-T. Ja tylko zauważyłem, że opóźnienie TVP2 HD z satelity w porównaniu do NTC jest bardzo duże. Tak duże, że w tym czasie można wypowiedzieć całe, wcale nie aż takie krótkie zdanie. Opóźnienie sprawdzam tak.

 

Włączam sobie tuner satelitarny na TVP2 HD. Głos idzie przez amplituner. Teraz przełączam sobie telewizor na odbiór DVB-T oczywiście na TVP2 HD. Teraz mam obraz z nadajnika naziemnego i dźwięk z przekazu satelitarnego. To co widać i to, co słychać nie ma ze sobą już nic wspólnego. Można zauważyć tak komiczne rzeczy, że widzimy jak ktoś mówi coś do kogoś, ten ktoś odpowiada, po czym znika za rogiem jakiegoś domu, a wtedy dopiero słyszymy, co było mówione. A na filmie o powstaniu warszawskim np. była taka scena, że powstaniec strzelał do Szkopów, Szkopy odpowiedzieli ogniem, a dopiero po wymianie ognia można było usłyszeć strzały obu stron. To znaczy było ujęcie na powstańca, jak strzela, a potem na Niemca, jak odpowiada ogniem.

 

Jeśli ktoś ma głos puszczony przez amplituner, to też niech sobie tak zrobi. I spróbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak jest. Bo w przypadku jedynki opóźnienie to tylko ułamek sekundy. W przypadku dwójki to prawie 10 sekund.

 

Czy ten transponder jest popsuty, czy może jednak Polsat ciągnie tą dwójkę z NTC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TVP2 HD, to opóźnienie w stosunku do tego, co leci z nadajników naziemnych wynosi kilka ładnych sekund. Tak więc wszystko wskazuje, że NADAL Polsat ciągnie sygnał z DVB-T i dopiero daje go na satelitę. Skoro przez rok nic nie zrobiono, żeby było wreszcie normalnie, to źle wróży na przyszłość. W sumie Polsat mógłby wywalić ten kanał z transpondera i dać wyższy bitrate dla Polsatu HD. Ja mam wrażenie, że TVP2 HD z satelity oglądają tylko ludzie, którzy nie mają pojęcia o HD, albo tacy, co na technice się kompletnie nie znają. Czyli technicy Polsatu jakby.

Do niedawna wszystkie kanały z tego tp miały takie opóźnienie. AXN HD i Fox HD mają nadal spore opóźnienie, czy to znaczy że są pobierane z DVBT?

Nie rozumiesz podstawowej kwestii. TVP 1 HD w DVB-T i na sat nie ma żadnego opóźnienia bo leci do nc+ światłowodem. TVP 2 HD na sat ma spore opóźnienie w stosunku do DVB-T, więc faktycznie można wysnuć wniosek że CeP pobiera sygnał z DVB-T i dopiero daje go na sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz podstawowej kwestii. TVP 1 HD w DVB-T i na sat nie ma żadnego opóźnienia bo leci do nc+ światłowodem. TVP 2 HD na sat ma spore opóźnienie w stosunku do DVB-T, więc faktycznie można wysnuć wniosek że CeP pobiera sygnał z DVB-T i dopiero daje go na sat.

Faktycznie, nie rozumiem tu czegoś.

 

Jeśli sygnał TVP1 HD wędruje do nc+ światłowodem, a TVP2 HD nie, to co to za różnica? Załóżmy, że ten "kawałek" drogi, który sygnał TVP1 HD pokonuje światłowodem, sygnał TVP2 HD pokonuje jakimś kablem. Chodzi mi o to, że to jest kabel z jakimiś drutami przewodzący prąd, w przeciwieństwie do światłowodu, gdzie wędruje światło. Nawet, jeśli światło w kablu światłowodu rozchodzi się z nieco inną prędkością niż prąd w drutach, to ta różnica prędkości jeśli w ogóle jest, to będzie rzędu jakichś milionowych ułamków sekund, które w ogóle chyba by było trudno zmierzyć. Można przyjąć, że prąd i światło rozchodzą się z tą samą prędkością. Skąd więc różnica kilku sekund, tak jakoś 6 sekund opóźnienia pomiędzy TVP2 HD w DVB-T i na satelicie?

 

Bo żeby taką różnicę miało spowodować to, że sygnał jest inaczej dostarczany, to droga, którą musiałby pokonać sygnał TVP2 HD do satelity musiałaby być bardzo duża. No a taka nie jest. Więc co powoduje takie opóźnienie?

 

Ja uważam, że tuner odbierający dwójkę z DVB-T potrzebuje nieco czasu na to, żeby obraz przetworzyć, potem jeszcze trzeba przetworzyć obraz z tunera na taki, który się wysyła na satelitę. Nie można pominąć tego, że trzeba zbuforować w jakiejś pamięci tego, co dostajemy z tunera DVB-T. A więc to trzeba zapisać do pamięci, znów z niej odczytać i potem przeliczyć jeszcze do postaci wysyłanej na orbitę. Trochę tych operacji jest i to zabiera czas. Akurat 6 sekund?

 

A jak jest faktycznie? To wiedzą tylko Polsatowcy.

 

Ale, że jakość dwójki jest dużo gorsza z satelity w porównaniu do DVB-T, to już wiedzą i widzą wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz podstawowej kwestii. TVP 1 HD w DVB-T i na sat nie ma żadnego opóźnienia bo leci do nc+ światłowodem. TVP 2 HD na sat ma spore opóźnienie w stosunku do DVB-T, więc faktycznie można wysnuć wniosek że CeP pobiera sygnał z DVB-T i dopiero daje go na sat.

Nie wiem jak jest naprawdę, jednak po co mieliby to robić? Cyfrowy Polsat jest podłączony do TVX PLIX, gdzie TVP dosyła swoje kanały dla wszystkich zainteresowanych. Poza tym jeśli TVP 2 jest pobierane z DVBT to dlaczego kanał nie ma przerw technicznych, gdy są konserwowane obiekty nadawcze i naziemna cyfrówka nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...