Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker

TVP podczas tych sierpniowych spotkań kpi z widza. Mecze w SD, wciąż brak porządnego zegara (teraz zegar LM do Superpucharu...) błędy rzeczowe w studiu. Sto razy lepiej było, gdy puchary były w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - oprócz całości typu zawodnicy czy grafika ekranowa, szczególnie widać to po mocno rozpaćkanym napisie "Super Cup" na banerze pod kibicami + barierka pod spodem rozmywa się (gdzie na ZDFie widać żeberka)

 

Słabo TVP, słabo.. Mógłby SK napiętnować ich w artykule, że taką kaszanę odstawiają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Pana Jacka Jońcy, ale komentarz nie zachęca do oglądania meczu. Kiedyś nie byłem negatywnie nastawiony dla jakiegokolwiek komentarza, ale gdy mam okazję posłuchać komentarza choćby Jacka Laskowskiego z EURO, czy Andrzeja Twarowskiego w Canal+ to widać różnicę. Zastanawiam się dlaczego nie ma alternatywy na wybór samego głosu ze stadionu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, są tak nijacy, że jestem w stanie zrozumieć tę pomyłkę :). Akurat tutaj nie pomaga to, że dzisiaj komentują ze studia, bo Jasina kompletnie nie potrafi wtedy stworzyć jakiejkolwiek atmosfery wielkiego widowiska.

 

Ścieżka z oryginalnym dźwiękiem powinna być dostępna nie tylko podczas meczów, ale też (a może nawet przede wszystkim) podczas filmów. Napisy już czasem można wybrać, tylko czemu zawsze trzeba słuchać tych lektorów... Zdarzyło się w ogóle kiedyś, że w DVB-T można było oglądać film bez lektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się w ogóle kiedyś, że w DVB-T można było oglądać film bez lektora?

Trochę wyjdziemy poza temat, ale powiem, że tak. Np. w paśmie Superkino TVN w piątki (jeśli się nie mylę :D ) można było oglądać filmy bez lektora tylko z napisami. I chyba też kiedyś na Polsacie była możliwość w paśmie MegaHit oglądania właśnie filmu z napisami. Niekiedy zdarzają się też takie wpadki, że np.gdy wybrało się napisy to podczas Świata w/g Kiepskich leciały jakieś właśnie napisy z zagranicznego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, a jak mówiłm że po Euro będzie czarna dziura to na mnie psioczyłaś, że narzekam na TVP. W sumie wcale mnie nie martwi to, co się dzieje w tvp, sama sobie zasłużyła (i nie mam tu wcale na myśli że nabyła prawa do jakiejkolwiek imprezy) a ponadto mam satysfakcję. 8) Jakoś tak dziwnie się składa, że wszystko w naszym kraju idzie tylko w jednym kierunku, więc nietrudno przewidzieć co się stanie, pytanie tylko kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzeba pochwalić TVP za wymianę kopii filmu. Jeszcze rok temu emitowali Jurassic Park 1 w 4:3 (część 2 mieli w 16:9 a część 3 w 16:9 i HD - emisja TVP HD). W tym roku już mają kopię 16:9 i do tego w HD. :brawo: TVP że wymieniacie stare kopie na nowe. Ciekawe czy część 2 też wymieniliście z SD na HD.

Ogólnie w TVP postęp, coraz więcej wieczornych pozycji w HD (szczególnie filmy zagraniczne), tylko jeszcze Agencja Informacyjna niech przejdzie modernizację i będzie świetnie (pomijam tu jakość TVP2 HD z satelity).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pochwalić TVP za wymianę kopii filmu. Jeszcze rok temu emitowali Jurassic Park 1 w 4:3 (część 2 mieli w 16:9 a część 3 w 16:9 i HD - emisja TVP HD). W tym roku już mają kopię 16:9 i do tego w HD. :brawo: TVP że wymieniacie stare kopie na nowe. Ciekawe czy część 2 też wymieniliście z SD na HD.

Ogólnie w TVP postęp, coraz więcej wieczornych pozycji w HD (szczególnie filmy zagraniczne), tylko jeszcze Agencja Informacyjna niech przejdzie modernizację i będzie świetnie (pomijam tu jakość TVP2 HD z satelity).

Wymieniać wymieniają i to nie tylko jeśli chodzi o Jurassic Park. Coraz więcej filmów na TVP1/2 leci w HD, nawet tych starszych. Bałem się że będą jak Polsat dawać wszystko w upscalu, ale jednak idą drogą TVN.

 

Inna sprawa że jakość z satelity TVP2 HD to jest porażka i kpina. Tron Dziedzictwo wyglądało tam podobnie jak na HBO HD nadawany też z transpondera CP. Jedyny plus HBO był taki że tam ten film leciał w "formacie kinowym" a nie w zwykłym 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej jak bylo tak jest z TVP 2 HD bez zmian ,CP ma gdzies zwiekszyc Bitrate Video a zarazem polepszyc jakosc obrazu ,nawet nie mysla o przensinach na nowy transponder bo na zapchanym obecnym trzeba zapomniec aby cos lepszego wydusic .I TVP widze nie zalezy jak ich kanal nadaja a najbardziej jestesmy my aboneci poszkodowani bo serwuja nam tak dziadoska jakosc obrazu az wstyd .Moim zdaniem powinna byc jakas organizacja ,firma zajmujac sie kontrolom nadawania jakosci obrazu i dzwieku ,jesli brak odpowiednich parametrow jak na kanal HD przystalo to niema mozliwosci taki kanal wejscia na satelite czy gdziekolwiek i byloby mniej takiego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sądzę, że komentarz meczu Polska -RPA był bardzo słaby. Uważam, że jakość pracy pana Laskowkiego jest przereklamowana (przecież on komentował w C+), a w ducie z panem Ulatowskim wyszło nienajlepiej, po prostu przynudzali. Komentowali bez wyrazu, ekspresji, nijako, obojętnie, przeźroczyście. Lubie posłuchać jak ktoś podchodzi emocjonalnie do meczu, powie co myśli, czasem coś kontrowersyjnego, ale zgodnego z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...