Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki dlaczego w nie których TV np Sharp aquos 32LE40 od sąsiadki nie wyszukuje TVP 1 HD i TVP 2 HD tylko wyszuka TVP 1 HD i TVP 2 lub TVP 1 i TVP 2 HD, inni użytkownicy tv też tak mają, będę musiał sprawdzić na swoim panasiu ale to później obym tak nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ma kamery co potrafią dobry obraz dać np: Sony PMW 350 ale używa ich z wozami HD do transmisji dla TVP HD. A tak apropos żadna tv nie używa kamer po 20 tys nawet Superstacj ma droższy sprzęt a wiadomo jaka tam jest jakość.

zgadza się te 20-30 to w przenosni ,realnie to wychodzi okolo 100 tysia za kamere reportersko -mobilną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Was na potrzeby Roland Garros, który jest w pełni produkowany w HD na 7 non-stop relacjonowanych kortach (na każdym korcie przynajmniej 4 kamery, do 7 kamer na głównych kortach), francuska telewizja dysponuje i udostępnia ponad 30 kamer HD w takiej cenie a nasza TVP nie dysponuje paroma na potrzeby flagowych programów informacyjnych?! :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak działa wam dźwięk na TVP1 HD z DVB-T?? U mnie są 3 ścieżki dźwiękowe: stereo, i 2 razy DD+. Tyle że na tym pierwszym DD+ dźwięk mam tylko w 2 przednich kolumnach (czyli stereo). Mimo że amplituner wykrywa fonię Dolby Digital. Natomiast dopiero gdy przełączę na trzecią fonię to mam dźwięk we wszystkich kolumnach a amplituner pokazuje Dolby Digital PLII C. Czy u was jest identycznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Opole, i powiem że jestem zawiedziony. Jakość na TVP HD jest znośna. Na TVP1 HD na sat już gorzej.

W DVB-T - TVP1 HD przy szybkich scenach szczególnie widać jak logo się rozpływa - wygląda to koszmarnie.

 

TVP się chwali a tak naprawdę jakość bardzo kiepska.. to jest może lepsze SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ślepy albo masz kineskopowy telewizor. Zobacz na logo jak się kamera rusza.

 

Zdecydowanie najlepszy obraz jest z przekazu - tam jakość jest bardzo dobra (Bitrate: 18 Mbit). Właśnie tak powinno być w TVP1 HD !!!!

 

Osoby posiadające ustawione antenki na Eurobirda 3: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=68&t=24721&p=632502#p632502 - idzie FTA w (tym razem prawdziwym) HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cie nie zmusza do oglądania na TVP1HD. Oglądaj na TVPHD i nie jęcz już, że coś jest nie tak. Dla mnie jakość jest ok. Przy dynamicznych scenach widać, że brakuje bitrate'u ale nic nie poradzisz. Na TVP2HD baabski horror "Na dobre i na złe" też w dobrej jakości leciało. Nie ma co wymyślać. Może @lpm11 powiesz, że wcześniej przywołany serial na dwójce to też było dobre SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem (na oko) jakość TVP1 i 2 HD (w czasie emisji Opola i Na dobre i na złe) w UPC, satelicie i dvb-t i wg mnie wygląda to tak:

 

TVP1 HD - najlepiej UPC, potem satelita, na końcu dvb-t

TVP2 HD - najlepiej UPC, potem dvb-t, a na końcu satelita.

 

Czyli TVP jednak dostarcza sygnał b. dobry o czym świadczy najlepsza jakość na kablu w UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...