Skocz do zawartości

Samsung UE40 D6500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu posiadam ten telewizor, który ma wbudowany tuner satelitarny. Nosze się z zamiarem kupienia anteny z monoblockiem twin. Dopóki nie kupię sobie Cyfry+ nie chce się bawić w żadne inne tunery. Czy ktoś z Was może już korzystał z dobroci Samsunga z instalacją z monoblockiem ? Czy telewizor obsługuje w ogóle możliwość jednoczesnego odbioru z dwóch satelitów ? Kupuję monoblock twin na przyszłość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam od niedawna ten telewizor, tylko że w wersji 32-dwu calowej, czyli UE32 D6500. I powiem tak. Z wbudowanego dekodera satelitarnego jestem bardzo zadowolony. Jest wygodniejszy w obsłudze niż, Ferguson Ariva HD Combo, którego do niedawna używałem. Sam osobiście używam zeza, czyli mam 2 konwertery z ustawieniem na astrę i hotbirda. Nie korzystałem jeszcze z kanałów kodowanych, choć się przymierzam. Mam moduł TNKHD, tylko od dłuższego nie używałem go. Nawet na astrze znalazłem kanał demo w 3D - obraz jest szok. Także polecam. Jedyne co to TV ma możliwość nagrywania danych na dysk twardy, który to trzeba pod nim przeformatować. Taki dysk przez Windows 7 jest widziany jako RAW i ciekaw jestem czy jest możliwość dostania się jakoś do tego dysku.

 

ps. Antenę SAT mam Triax'a 100 + dwa konwertery również Triaxa. Kabel od anteny do TV ma ponad 40 metrów długości, jednak jest poczwórnie ekranowany - baaardzo gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy działa u was aplikacja mmtv.pl.Nie mogę uruchomić ani filmu demo ani zwiastun działa tylko galeria,kanał Emazing również się nie uruchamia .Czy jest błąd w aplikacji czy jakaś inna przyczyna.Wszystkie pozostałe aplikacje działają bez problemu.Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

D6500 śmiga z talerzem 90 cm z monoblokiem z dwoma konwerterami. Główny konwerter w ogniskowej na Hotbirda 13E, zez na Astrę 19,2, więc można pooglądać TVP, Informacje na Trwam o 20:00, Tele 5, Eurosport niem., kilka innych po polsku, dużo sportowych w różnych językach, Sky International, Euronews można wybierać różne języki oraz mnóstwo niemieckich, francuskich i innych. Do tego zbiera jeszcze kilka innych satelit z różnymi odjechanymi kanałami, niektóre HD, np. po drugim piwku z kolegami można się emocjonować wyścigami wielbłądów... :D

 

Wyszukuje ponad 4000 kanałów, więc warto w Menu\Kanały wejść na Listę kanałów, wyeksportować na pendrive i uporządkować na kompie. Uwaga: Pendrive musi być zwyczajnie sformatowany na kompie, nie może być sformatowany w TV pod nagrywanie.

 

Jakby ktoś umiał w modelu D6500 poukładać kanały naziemne cyfrowe (DVB-T) i satelitarne razem, to dajcie znać. W innym wątku czytałem, że w wyższych modelach się da. np.:

 

1-TVP1 HD z naziemnej

2-TVP2 HD z naziemnej

3-jakiś z satelity

4-... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...