Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Chciałem zwrócić uwagę na sposób komentarzy przy artykułach na stronie internetowej SATKuriera. Otóż pytam się, czy byłaby możliwość wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła przy wypowiedziach (nie chodzi mi o forum). Nie jeden raz już moje komentarze były przez kogoś kopiowane lub też ktoś podawał się pod ten sam nick. To wprowadza dezorientację i ludzie złośliwie to wykorzystują. Wprowadzenie zahasłowanej nazwy użytkownika rozwiązałoby sprawę. Bardzo proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

A może dać na forum dział "newsy" i dawać tutaj wątek na każdy news - tzn. pierwsza wiadomość w wątku była by kopią newsa ze strony www (myślę że automat by sobie z tym poradził) a dalej użytkownicy forum mogli by komentować z zachowaniem wszelkich zasad obowiązujących na forum. Na stronie została by ta sama bardacha co jest (a niech się wyżyją) a tutaj można by w cywilizowany sposób komentować tego czy owego newsa. Co sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jest taki plan, aby umożliwić logowanie i wyróżnienie nicków forumowych od anonimowych w komentarzach na satkurier.pl, ale na obecnym etapie nie chcemy już dłubać w systemie serwisu w tak poważnych rzeczach. Gdy będziemy robić pakiet większych zmian, to przy okazji postaramy się coś takiego wprowadzić. Osobną kwestią jest wrzucanie newsów na forum - tu jestem na nie, bo i tak dyskutujemy o danych wydarzeniach w stosownych tematach na forum. Będą tworzyć się zdublowane dyskusje o tym samym, dodatkowo będzie to nabijać niepotrzebnie bazę danych forum. W każdym razie główny postulat mamy na uwadze i coś takiego docelowo nastąpi.

Link to post
Share on other sites

Witam.

[email protected] 79 proponuje nam tutaj podział na forum z bardachą do wyżycia się dla plebsu /Lem nazwał to dawno wyszalnią/ i z klasą biznesową.Pewien" premier z Krakowa "już się na takich sztuczkach przejechał...Dla takich,jak ten,co padł tutaj "pomysłów" nie powinno znaleźć się miejsce nawet w koszu...A frak naprawdę dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu.

Pozdrawiam.

 

Edycja:@ Mr. Orbita-tradycyjnie wyważone zdanie człowieka światłego.

Mogę jedynie dodać,że celem mojego postu jest poddanie pod rozwagę równoważności zarówno treści,jak i formy.

Link to post
Share on other sites

A od kiedy w komentarzach daje się jakąś prace , 1 słyszę , opcja zbędna i nie potrzebna na portalach to nie czateria czy śmieszne NK czy FB tam można sobie coś takiego zrobić , nikt na siłę nie każe tobie pisać czy czytać lub włazić na tą stronę , kilka lat tak jest i nikomu to nie przeszkadza ....

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Czy komentarze pod artykulami sa nadal moderowane? Kiedys byla taka akcja spoleczna w internecie (Stop mowie nienawisci). Jesli komentarze nie sa moderowane, to stworzcie latwy system zglaszania takich komentarzy do moderacji. Ale bez tych glupich plusikow i minusikow. Jesli dajecie mozliwosc komentowania, to bierzcie odpowiedzialnosc za to co sie w nich pojawia.

Link to post
Share on other sites

Każdy nieodpowiedni komentarz można zgłosić mailowo na redakcja (malpka) satkurier.pl, moderacja jest nadal prowadzona i wbrew pozorom sporo wylatuje, aczkolwiek w zalewie treści wiem, że zdarza się przemknąć treściom, które pojawić się nie powinny - moderują to tylko ludzie ;) Jeśli pojawia się coś nieodpowiedniego - zgłoszenie mailowe załatwi sprawę.

Link to post
Share on other sites

Nie chodz tylko o komentarze zawierajace wulgaryzmy.

 

Chodzi o caly wydzwiek komentarza, czesto o zabarwieniu politycznym. Nie zwiazane bezposrednio z tematem. Nie chcialbym aby ten serwis zszedl do poziomu komentarzy na onecie. Jesli bedziecie pilnowac sprawy, trole i hejterzy sie zniecheca i nie beda zasmiecac komentarzy niemerytorycznymi wypowiedziami. Poza tym istnieje jeszcze cos takiego jak "netykieta".

Link to post
Share on other sites

No aż tak mocna moderacja to tam nie jest prowadzona (tj. żeby wyłapywać treści nie na temat) :( Mogę zasugerować podkręcenie śrubki tam, ale nie wiem, czy moja uwaga zostanie uwzględniona. W sumie także polecam skierować tą uwagę dodatkowo na adres mailowy redakcji, żeby było widać, że jest jakiś nacisk ze strony czytelników na ściganie takich sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś była w planach integracja komentarzy (i newsów w ogóle) z forum, co miało działać tak, że byłby sobie dział, gdzie wstawiałyby się newsy "z automatu" po publikacji. Ludzie zarejestrowani na forum mogliby komentować pod swoimi nickami. Od strony serwisu wyglądałoby to tak, że komentarze napisane przez userów zarejestrowanych byłyby wyróżnione, niezarejestrowani nie mogliby się podpisywać nickami używanymi na forum. Od strony forum komentarze zarejestrowanych wyświetlałyby się jako posty i doliczały do licznika, a niezarejestrowanych byłyby jako anonimowe. Nie ma tego, ponieważ są pewne zgrzyty przy integracji wynikające z zaszłości historycznych serwisu, co już zresztą dało (i daje) nam popalić przy Publisherze. Dodatkowo na razie brak sił przerobowych, ale mamy to na uwadze i myślę, że z czasem to przerobimy. Na razie muszą wystarczyć rozwiązania, jakie mamy :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...