Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem HD - cyfra +


pawelsko
 Udostępnij

Pytanie

Pisze raz jeszcze, zamknięto mi temat gdyż chyba w nie odpowieni dział poszedł.

 

Witam! Jako że jest to mój 1 post pragnę sie pięknie przywitać i prosić o radę.

Mam 2 problemy z odbiorem cyfry +.

Pierwszy to taki: Posiadam dekoder Sagemcom, czaszę 90, z konwerterem twin. Od momentu zainstalowania czyli od początku roku mam ogromne problemy z programami HD. Np dzis przy pięknej pogodzie, bezwietrznej rano wszystkie programy śmigają, parametry odbioru siła syganłu, jakość 80-75 %. Nagle klika z programów HD znika pokazuje się plansza aby `ustawić antenę na HB` a parametry nadal takie same czyli 80-75 %.

O co może tu chodzić?

A druga sprawa to jakość obrazu, mianowicie występuje lekkie rozmazanie obrazu, nieostrość szczególnie widoczna przy kadrach blisko postaci poruszających się. Na TVP HD było dziś ok , obraz super ostry natomast na NG Wild HD już to występowało. Czy przyczyną w tych przypadkach może być konwerter, czy dekoder?

 

 

Prosze o radę w tych 2 problemach. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Własnie był dzis u mnie monter, wpiął sie do konwertera z urządzeniem do ustawiania a tu zonk, rozładował mu sie miernik. Więc poleciał po drugi do auta, znów załacza do konwertera i znów ... rozładowany w momencie następny. Twiedzi że chyba mam walnięty konwerter, powoduje jakieś zwarcie. co wy nato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przecież, żeby ustawić antenę nie trzeba wołać montera, sprawa jest prosta .

Powiem Ci ....... mam podobny sprzęt jak TY, czasza jeszcze większa (115 ) i też miałem podobne problemy .

Nic nie robiłem i naprawiło się samo - tylko HUSTLER HD ,od czasu do czasu "przycina". Przecież, na temat ustawiania można dużo znaleść w necie .......choć by tutaj, ale jak ktos ma dużo kasiory to woła montera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam kolegów.

Mam kilka pytań co do ustawienia anteny.

1- Jaka jest kolejność w ustawianiu anteny, czy jako pierwsze ustawiamy ją w pionie i poziomie a potem ustawiamy skręt konwertera, czy może odwrotnie ?

2- Jakim miernikiem mogę sprawdzić prawidłowość skrętu konwertera ?

3- Czy uchwyt/maszt musi być idealnie zamocowany w pionie i poziomie, ma to chyba związek ze skrętem konwertera ?

U mnie występuje dziwna sytuacja, jako przykład podam kanał Ale Kino HD- poziom sygnału 99%, jakość sygnału 94%, na pozostałych kanałach HD podobne parametry odbioru (parametry odbioru według wskaźnika sygnału w dekoderze) a mimo to co jakiś czas występuje problem szatkowania obrazu na wszystkich kanałach HD. Antena ustawiona za pomocą miernika Mezon DSM-31 na największą możliwą wartość, skręcanie konwertera (monoblock) nie daje żadnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...