Skocz do zawartości

Aster


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zamówić w Aster internet ale ponieważ jeszcze do marca mam iPlusa więc postanowiałam trochę poczekać. net w UPC wydaje się sporo droższy. W Aster za 5-10 MB zaproponowali mi 40 zł przy umowie na dwa lata ( mam u nich Basic Plus i tel stac). Jak myślicie poczekać jeszcze trochę? Może po nowym roku będzie taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero co przesiadłem się z Aster do UPC i w/g mnie oferta UPC jest o wiele bogatsza i tańsza przy tym (z wyjątkiem mobilnych telefonu i internetu bo ich nie oferują).

Na szczęście pod moim adresem mam dostęp do Aster, UPC, MultiMedii, a w najbliższym czasie kabel podłączy również Vectra...

...tylko przebierać i wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak może być UPC tańsze od Aster. Na moim przykładzie:

Mam w Aster Basic Plus z dekoderem SD i telefon stacjonarny 30 min. obecnie płacę 58 pln i nawet gdyby dodać internet 5-10 Mb za 40 pln, to w sumie płacę 98 pln

A w UPC mam:

Select HD za 65, Internet 5 MB za 55 i tel 60 min ( 40 pln) = w paczce 120 pln

 

I gdzie tu taniej?

Oferta UPC teoretycznie bogatsza - bo HD

Ale co to za HD - Polsat HD, TVN HD, TVS HD ??? Tym bardziej jak ktoś nie ma TV HD :-)

Programowo faktycznie więcej programów ale nie ma np TVN CNBS. Basic Plus bardziej mi odpowiada

aster proponuje np wifi za 1 pln, w UPC przy tekiej prędkośc - 15 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Max HD, Super HD, Canal+, Internet 25Mb, Telefon "Rozmowy Po Godzinach" i WiFi za 160,- PLN

(od marca będzie o 30,- więcej bo skończy mi się zniżka na C+)

...tak to jest, jeśli w budynku jest duża konkurencja, to raz, a dwa, to ceny które podajesz, to nie jest aktualna oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest aktualna bo dzisiaj się kontaktowałam z Handlowcem i z UPC i z Aster.

Po przejęciu Aster przez UPC u mnie w bloku konkurencji brak, więc teraz osoby jak ja ( z jedną kablówką na klatce) mogą zapomnieć o dobrych ofertach.

Myślę, że między innym właśnie tym się kierowało UPC i dobrze wie, że w wielu przypadkach będzie miało monopol i będzie mogło dyktować ceny.

Oby UOkik się nie zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc gdzie jest więcej niż jedna kablówka jest niewiele.

Jakby UOKIK miał brać pod uwagę to, że w bloku zostanie tylko jeden pdmiot, to nigdy nie doszłoby do żadnej konsolidacji.

Jest przecież Cyfra+, n, CP, TP, do tego kablówki takie jak MM czy Vectra, więc nie widzę powodu, dla którego umowa miałaby być zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą.

 

Konkurencję to mamy na rynku satelitarnym (C+, CP, n) bądź komórkowym (Plus, Era, Play, Orange) - klient praktycznie z każdego miejsca Polski może wybrać ofertę która mu się podoba. Problem kablówek polega na zasięgu. A miejsc, gdzie w jednym bloku jest kilku operatorów jest jak na lekarstwo. Dlatego konkurencją dla UPC nie są inne kablówki - jak niektórzy twierdzą, ale platformy satelitarne (tym bardziej, że sięgają po usługi telekomunikacyjne - np. CP, wkrótce N), a ostatnio także Telekomunikacja Polska.

 

A co do UPC... Ja UPC mam od kilkunastu lat, jeszcze jak nazywała się PTK. Z jakości telewizji i Internetu jestem zadowolony, ale to być może dlatego, że siec w moim regionie jest dobrze utrzymana. Klienci Aster na pewno zyskają na lepszej ofercie programowej - więcej kanałów TV (chociaż na razie brak m.in. Eurosportów HD). 8) A abonenci UPC pewnie telefonię komórkową i mobilną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc gdzie jest więcej niż jedna kablówka jest niewiele.

Jakby UOKIK miał brać pod uwagę to, że w bloku zostanie tylko jeden pdmiot, to nigdy nie doszłoby do żadnej konsolidacji.

Jest przecież Cyfra+, n, CP, TP, do tego kablówki takie jak MM czy Vectra, więc nie widzę powodu, dla którego umowa miałaby być zablokowana.

 

Nie do końca sie z tym zgodzę.Bo jeżeli tak jest jak piszesz, że w większości bloków jest tylko jedna kablówka to przecież taka konsolidacja/połączenie sieci kablowych tylko sprawę pogarsza a nie polepsza. Chociaż spece od Aster i UPC próbują wcisnąć bajer że oferta się poprawi i tak dalej. Jasne, pewnie się poprawi ale będziemy musieli za to nieźle zapłacić. UPC wydało na Aster grubą kasę ( ponad 2 miliardy zł) więc teraz musi im się to zwrócić.

 

A co do C+,n, CP to mieszkając w bloku nie zawsze jest możliwość podłączenia anteny bo to inny blok zasłania, nie ta strona świata albo spłódzielnia się nie zgadza i nie zawsze jest to takie prostę. I wtedy tylko ewentualnie pozostaje TP ....

 

Ja jednak mam nadzieję że UOKIK się nie zgodzi albo da jakiś warunek aby UPC nie miało monopolu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot. Tu nie ma mowy o żadnym monopolu.

To, że w niektórych miejscach, gdzie był jeszcze inny operator ceny obniżali, to jest inna bajka. Ceny pewnie zostaną zrównane do tych co są podawane na ich stronie internetowej.

Całość na pewno będzie więcej kosztowała, ale dlatego, że oferta UPC jest najbogatsza w Polsce i jest więcej, niż w Aster, opcji dodatkowych.

To tak jakby się złościć, że Mercedes z ful wyposażeniem jest droższy od Opla w podstawowej wersji. Oferta jest elastyczna, każdy wybierze co mu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co piszę i nie piszę głupot. Jeżeli chodzi o telewizję kablową to po tym połączeniu w wielu regionach UPC będzie monopolistą i będzie mogło dyktować cenę za usługi tel kablowej - bo już tak robi. A wiem to na swoim przykładzie.

Wracając do twojego stwierdzenia, które jest kompletnie bez sensu to jeżeli mam Opla w podstawowej wersji i jestem z niego zadowolona i chcę za niego tyle płacić ile płacę i nie chcę Mercedesa który dużo kosztuję i wcale nie mniej się psuje a ktoś mi na siłe wciska tego mercedesa. I nie mam za bardzo wyboru bo albo wezmę tego mercedesa albo zostanie mi rower. Twoim zdaniem to jest wolność rynku???

Konkurencja??? Twierdzisz że to nie jest monopol?

Wciska się ludziom kit że to połączenie jest dla ich dobra bo oferta się polepszy, tylko nikt nawet nie wspomina że konkurencja się zmniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21

 

Pisałam o tym wcześniej.

"

A co do C+,n, CP to mieszkając w bloku nie zawsze jest możliwość podłączenia anteny bo to inny blok zasłania, nie ta strona świata albo spłódzielnia się nie zgadza i nie zawsze jest to takie prostę. I wtedy tylko ewentualnie pozostaje TP ...."

 

Nie wszędzie spółdzielnia się zgadza na zamontowanie anteny.

Mam wrażenie że na tym forum wypowiadają się osoby dziwnie stojące za UPC i zwykła, proste argumenty do nich nie docierają :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a czy ceny tej samej kablówki są różne w zależności od osiedla czy są takie same dla całego miasta? Bo wydaje mi się, że to drugie, a wtedy przecież nie ma znaczenia czy w danym bloku jest kablówka jedna czy dwie czy ile - nie ma to wpływu na ceny, więc o monopolu mówić nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są ceny poniżej tych z cennika, bo chcą czymś skusić klientów innych kablówek. Potem cena wraca do normy, ale nie jest wyższa, niż w pozostałych rejonach miasta.

Nie będzie konkurencji w bloku i ceny dla wszystkich będą jednakowe, a czegoś takiego, monopolem nazwać nie można.

Poza tym, jak już pisałem, osiedli gdzie jest więcej niż jedna kablówka jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas końcowych odbiorców i tak zmiany będą z pewnością dopiero w połowie przyszłego roku a do tego czasu pewnie żadnych zmian w żadnej z usług które posiada jeszcze Aster.

 

Zastanawiam się tylko jak to będzie wyglądało w moim wypadku. Z końcem kwietnia kończy mi się umowa na promocyjnych warunkach i zamierzam z końcem lutego wybrać się do siedziby Aster w Krakowie. Jestem ciekaw czy jest szansa na lepszą ofertę niż do tej pory (obecnie pakiet basic+; Internet 5/10 mbs; pakiet C+; dekoder pvr) i płacę aż 193 pln co dla mnie jest ogromnym ździerstwem. Jeśli nie zaproponują lepszej stawki lub wzbogaconej to jakie rozwiązania proponujecie? Rozwiązać całkowicie umowę, wstrzymać sie do wprowadzenia zmian i podpisać umowę już z UPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrała Aster, ponieważ jak Ab Ater będą "zmuszali" przejść do pakietu np Select HD to będzie można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji.

Wszystko zależy jak to zorganizują.

Obecnie w Aster Basic + z dek SD mam za 38 pln, internet 5-10 MB jako druga usługa kosztuje jakieś 40 pln m-cznie+ C+ za jakieś 21pln daje około 100 pln + ten PVR - oferta w Wa-wie

W UPC jest sporo promocji i tak np: Select HD z internetem 10 MB jest za 97,5 + C+ za 27,9 +PVR za 20 pln co w sumie daje około 140 pln

 

Oczywiście pakiet Basic+ w Aster a Select HD w UPC znacznie się różnią ( są + i minusy jednego i drugiego)

W UPC w C+ masz C+ Gol a w Aster nie ma.

Np w Select HD nie ma TVN CNBS Biznes ale są za to kanały HD ( jezeli TVN HD, Polsat HD czy TVS HD można nazwać kanałami HD)

 

Moim zdaniem ja wybrałabym Aster bo:

- ponieważ nie mam TV HD to nie potrzebuję na razie kanałów HD

- jeżeli chodzi o internet to WIFI mam za 1 pln a nie za 15 pln jak przy większości Intern w UPC

- no i jest taniej i telewizja ( Basic +) bardziej mi odpowiada.

 

UPC na swojej stronie ma promocję więc coś można sobie dopasować. Oczywiście wybór należy do Ciebie i w zależności od potrzeb i portfela coś sobie dopasujesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie czytalem ze od nowego roku wylaczaja w analogu D. World i Kuchnia TV co chyba daje podstawe do bezkarnego zerwania umowy? Zastanawiam sie czy nie skorzystac. Orientuje sie ktos czy mozna wyslac to faxem? Trzeba podac cos konkretnego poza tym ze sie rezygnuje z powodu wylaczenia tych kanałow? Czy podpada pod to cala umowa jak mam tv z netem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...