Skocz do zawartości

Dłuższe "ECMy" w "Cyfrze+" - czy to możliwe???


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj czytałem, że "Sky Digital" poszedł w ślady "naszej" "TP" i zaczął używać dłuższych "ECMów", przez co zablokował piractwo i naszła mnie myśl czy byłoby możliwe wprowadzenie tych dłuższych "ECMów" też w "naszej" "Cyfrze+", bo wtedy czarno widzę dalsze używanie "splitterów", czy samej karty w czytniku własnego tunera???

 

Co na ten temat myślicie???

 

Sorki za czarnowidztwo :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by było to możliwe, bo Orange jako tako nie oferuje gołej karty, tak jak robi to Cyfra.

 

Cyfra oficjalnie zgadza się na korzystanie z innych urządzeń niż własne i precyzuje to nawet w regulaminie.

 

Orange z kolei oferuje kartę jedynie w zestawie (oficjalnie nawet mówi o "parowaniu", którego przecież nie ma). Zdaje się, że nawet ktoś dzwonił/pisał do nich dlaczego przestało mu ostatnio działać, to dowiedział się, że jest to ciężkie naruszenie regulaminu czy coś w tym stylu:

 

Witam.Przed momentem dzwoniłem dopytać się dlaczego tak zrobili.Swoje pytanie argumentowałem tym że płacę abonament,a karta nie jest parowana.Wtedy babka mnie poinformowała że legalny odbiór jest tylko na białym kiczowatym złomie,czyli SHD-85.Babka mówiła że złamałem poważnie regulamin,ponieważ wg. regulaminu mam korzystać z "dennego białka" i dlatego zablokowali coś na karcie,ale nie wie co takiego.

 

Z drugiej strony, inna osoba z Orange twierdzi, że można:

http://www.bankfotek.pl/view/1156711

 

Więc w przypadku Cyfry byłoby to kaskaderskie, bo tu nie ma tak jak w Orange garstki osób, tylko z własnego sprzętu korzysta potężny procent abonentów. Sami zobaczcie ile osób w sygnaturach ma Fergusony/Opticumy itd. To nie mogłoby się skończyć dobrze. Już raz kombinowali conieco z CAID (poprawcie jak się mylę) i skończyło się to rozdawaniem za pół-darmo modułów CAM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy,że Cyfra w regulaminie pisze o prawidłowej współpracy tylko z jej sprzętem i ma dekodery na wynajem czy sprzedaż.Moduł sprzedawali,ale co z tego jak nie odbiera prawidłowo nowego transpondera.Ponadto w planie jest jeszcze fuzja z N,a tu wie wiadomo co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu autor tego artykułu.

 

Technicznie jak najbardziej możliwe i do wykonania. W praktyce - od Seca Mediaguard się odchodzi.. wątpię żeby ktoś się bawił w takie unowocześnianie starego systemu. Ponadto wpierane są jeszcze stare terminale (Pioneer) które sobie nie poradzą z obsługą długich ECM.

Więc chyba można śmiało powiedzieć że takiej zmiany nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tu autor tego artykułu.

 

Technicznie jak najbardziej możliwe i do wykonania. W praktyce - od Seca Mediaguard się odchodzi.. wątpię żeby ktoś się bawił w takie unowocześnianie starego systemu. Ponadto wpierane są jeszcze stare terminale (Pioneer) które sobie nie poradzą z obsługą długich ECM.

Więc chyba można śmiało powiedzieć że takiej zmiany nie będzie.

Tak, ale zauwaz, ze w tym roku nie mozna juz kupic od C+ dekodera sd... I ogolnie w pismach informuje o mozliwosci zamiany na hd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zauważam. Ale ci co kupili dekodery SD 3 miesiące temu - mogą je jeszcze mieć kilka lat.

A przecież oni nie mogą pozostać bez wsparcia technicznego. No chyba że C+ wyda miliony na to żeby je im za darmo wymienić.

 

Dodam że jest możliwe inne zabezpieczenie - takie jak w przypadku C+ NL / TV Vlaanderen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...