Skocz do zawartości

Samsung UE46D8000 (D8090) a nowy tp. Cyfry+ 11411H


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam telewizor Samsung Smart TV UE46D8090 z wbudowanym tunerem satelitarnym - wersja softu 001020. Karta Cyfry+ umieszczona w module DiabloCam Wifi rev 2.5. (soft Underworld 2.19).

 

Informacje z menu Diagnostyka w telewizorze:

Poziom błędów: 630 (ok 30% paska)

Siła sygnału: 87%

Jakość sygnału: 69% (bywa często ok 75%)

 

Antena Triax TDS90

Konwerter Diavolo Monoblock Quad

 

Czy jest w stanie ktoś potwierdzić odbiór programów z tego tp. na tym telewizorze lub podobnym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam co prawda nizszy model i plasme ale tunery pewnie te same ;) W moim D6900 Tez mam problemy z odbiorem kanalow z w/w transpondera i paru innych. Co najlepsze niektore kanaly w hd z DVB-S2 smigaja bez zajakniecia. Popraw troche ustawienie anteny chociaz watpie zeby pomoglo. Obejrzyj filmik jak to u mnie wyglada i u jednego kolegi z innego forum.

 

Moj filmik

Filmik kolegi z HDTV.com.pl http://www.youtube.com/watch?v=9GU71N03 ... e=youtu.be

 

Mam prosbe. Wyszukaj kanalu Arte HD i sprawdz jak on lata. Jest to kanal FTA w HD z DVB-S2 ten powinien dzialac bez dyskusji. Wedug mnie to moze byc nasza jedyna szansa w walce o poprawione oprogramowanie do TV.

 

Parametry techniczne Arte HD:

Hot Bird 6 (13,0°E)

tp. 159 (11,681 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc u mnie Arte HD działa bez problemu. Poniżej informacje z menu diagnostyka:

 

Poziom błędów: 0

Siła sygnału: 87%

Jakość sygnału: 100%

 

Może wina leży po stronie modułu? Postaram się sprawdzić na jakimś tunerze sat, gdyż wiem że na obecnych ustawieniach anteny i karcie cyfry w czytniku bez problemu funkcjonowały mi programy z tp 11411H, natomiast dalej w tym samym odbiorniku wkładając kartę do modułu Diablo Wifi wówczas jeszcze rev 2.3 nie miałem obrazu ani dźwięku. Jeśli moduły z rev 2.5 będzie działał w tunerze to będę dalej myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=LUIRLpJbdDg

 

Udało się! Sukces ;P

 

Poprawne funkcjonowanie programów z tp. 11411H od Cyfry+ przy poniższej konfiguracji:

- tuner satelitarny wbudowany w TV Samsung Smart TV UE46D8000

- moduł DiabloCam Wifi rev 2.5 z wsadem Underworld 2.19 i tutaj ważne: w menu CI > Configuration > Stream Speed przestawić na HI i zrestartować TV - oczywiście karta Cyfry+ w slocie. Sprawdzałem później również na rev 2.3 przy tym samym wsadzie i działa bez problemu.

 

Dodatkowo, ale już chyba mniej istotne:

- antena Triax TDS 90

- konwerter Diavolo Monoblock Quad

- około 50m kabla Triset 113

 

Zero ścinek, zamrożeń obrazu przez przynajmniej 3-4 godziny, bo tak długo testowałem na jednym programie.

 

 

btw: Jeśli jesteś zainteresowany DiabloCam Wifi 2.3 daj znać na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo przeczytac, ze sie udalo :) Watpie zeby u mnie to byla wina modulu bo mam problemy nie tylko z 11411 cyfry ale tez z kanalem FTA jakim jest Arte HD. Stawiam wiec na problem z antena, kablem, konwerterem... sam juz nie wiem :/ Jak cos wykombinuje dam znac. Pytanko... jakis sklep internetowy gdzie mozna namierzyc ten konwerter o, ktorym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam,piszę w imieniu kolego który posiada tv Samsung UE46D8000 i zakupił do niego klawiaturkę Measy RC12 która nie chce działać ze Smartem,natomiast na komputerze i dekoderze GoldenMedia990 (Spark-Linux) działa,jest może jakaś aplikacja na niego do obsługi klawiatury?

 

RC12-E-0424-01.jpg

4_long_26489.jpg

http://www.measy.com.cn/product/showproduct49_en.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...