Skocz do zawartości

Famaval 85LH + multifeed


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam kupić antenę jak w tytule ze względu na rodzaj mocowania ( w całości metalowe ) i chciałbym zamontować dwa może trzy konwertery, niestety nie bardzo wiem czy uchwyt dla anten SP http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... famaval-sp będzie pasował do anteny w wersji LH. Nie chciałbym tworzyć cepelii :lol: czyli rękodzieła :lol: , chciałbym założyć uchwyt, konwertery i zapomnieć o sprawie. Ktoś z Was montował może taki zestaw ? Będzie to do siebie pasowało czy może wybrać inny uchwyt z asortymentu Hollexu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... d-na-rurke

 

Większe pole do regulacji, jak z głową zamocujesz to 5 konwerterów na wysięgniku zmieścisz :) Przy uchwycie który podałeś nie będzie możliwości dokładnego złapania ogniska anteny (albo będzie ciężej je złapać). Kurka tylko widzę że antena ma wysięgnik prostokątny - więc musisz poszukać uchwytu takiego 4306617700_1318784839.jpg

 

Ja na jednej szynie (ta długa pod spodem) z uchwytu mam 2 konwertery założone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;) ale mnie ona nie satysfakcjonuje :)

 

Muszę chyba doprecyzować ;) a więc nie interesuje mnie szukanie i kombinowanie z uchwytami bo nie mam na to czasu ani ochoty.

Chcę kupić wszystko w jednym sklepie ( np Hollex ), antenę, konwertery, uchwyty i kabel :) i za pomocą dwóch kluczy na krzyż wszystko zamontować i ustawić.

Zależy mi głównie na HB i dodatkowo Astra bo do tego antena ma służyć, opcjonalnie jeszcze jeden konwerter ale dla satelity na zachód od HB bo na wschód nie mam widoczności. To tylko gdyby się okazało że mam zachciankę na jakiegoś satelitę w pobliżu na stałe.

Mam w tej chwili starego laminasa 120 z siłownikiem i pozycjonerem ;) ale chcę go uwolnić z platformy i zaprząc do dosyłów czyli do tego do czego był przeznaczony ;) a nie być uwiązanym i nie móc sobie poszperać po satelitach bo akurat jakiś serial trzeba nagrać albo coś :lol:

 

Dlatego proszę o konkretną odpowiedź czy to będzie ze sobą grało a jeżeli nie to co zastosować ze sklepu Hollex żeby to "miało ręce i nogi" a nie kombinacje alpejskie ;)

Ew. jakiś inny sklep ale rzetelny, uczciwy i z rozsądnymi cenami, opisem towaru i wyborem asortymentu a nie z dwiema antenami na krzyż.

 

Najchętniej kupił bym wszystko w zwykłym sklepie ale w mojej metropolii w sklepach z tv-sat nawet nie wiedzą jakiego producenta mają anteny, nie wspomnę o parametrach, obydwa sklepy mają jeden typ anteny :/ masakra :/ z konwerterami to samo :/ jednym słowem nędza :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - tak to co podałeś będzie pasowało, ale jak pisałem - będzie problem żeby solidnie ustawić konwerter w ognisku wiązki :) W efekcie sygnał może nie być zadowalający w kiepską pogodę. Moim zdaniem będzie to zły wybór jeżeli chcesz dołożyć dwa konwertery. Odżałuj 5zł więcej, a w sklepie hollex takie uchwyty jak podałem powinni mieć, może aktualnie nie mają po prostu. Napisz, zapytaj, zamówią. Ja właśnie tak mam zmontowane konwertery i nie narzekam:

 

dsc00225h.jpg

 

A na tym uchwycie co podałeś nie zmieścił bym większej ilości konwerterów ani nie ustawił dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johnny - to co podałeś to też takie same kombinowanie z uchwytami, no może trochę mniej opcji kombinacyjnych, co wcale nie oznacza że będzie lepiej.

Ustal sobie najpierw listę satelitów, które chcesz odbierać, następnie porównaj ich kąty elewacji. Jak gdzieś wyjdzie 1°, może 1,5° lub więcej, to możesz mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...