Skocz do zawartości
  • 0

Płaska antena (flat)


lukaszg
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

przeprowadziłem się ostatnio do Szwajcarii - telewizja satelitarna jest tutaj mało powszechna a widok talerza na balkonie jest czymś niezwykle rzadkim. Dostałem pozwolenie jedynie na zainstalowanie takiej płaskiej anteny.

Dodatkowo mam obrotnicę tej samej firmy. Zależy mi na odbiorze 13, 19.2 oraz 28.2.

Z Hotbirda wszystkie kanały odbieram bez problemów oprócz TV Disco z 11642 H.

Jeśli chodzi o 28.2/28.5 to przez całą dobę mam BBC One, Two, Three, Four. Natomiast jest kilka transponderów z których często nie mogę odebrać niczego - musi być naprawdę dobra pogoda, wpływ ma też pora dnia.

Według mapek zasięgu z lyngsat transpondery które odbieram bez problemów i te które odbieram źle mają ten sam zasięg i ten sam FEC (np. Vintage TV 12523 H mogę odebrać bardzo rzadko a Bliss 11307 V działa zawsze).

Najciekawszą rzeczą jest jednak to TV Disco z HB - o ile w pozostałych kanałach widzę różnice w zależności od pory dnia i pogody to ten działa całkowicie losowo.

 

Co może być przyczyną? Słabsze transpondery? Wiem, że antena płaska jest taka sobie więc jeśli ten model tak ma to trudno.

Przy instalacji według instrukcji nie powinno być żadnego kąta skręcenia konwertera ( w tym przypadku całej anteny) bo obrotnica musi dostosować się do wielu anten - czy to też może być powodem słabszego odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

dzieki za odpowiedz,ale to mi nic nie dalo,dalej nie moge ustawic sygnalu na HB przez szybe,prubuje wszystkiego ale nic nie wychodzi.Ciekawe dlaczego Astra mi odbiera przez szybe-dziwne to,bede probowal dalej szukac sygnalu na Hot Birt przez okno-coz moze sie uda.pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!!

 

Mam ciekawy problem, mianowicie:

 

Odbiornik Dreambox 5620 podłączony bezpośrednio do konwertera - kanał TV Disco z częstotliwości 11,642 GHz, pol. H (satelita Hotbird) działa prawidłowo.

a podłączony poprzez diseca już nie (szatkuje obraz i skacze sygnał +- 10%). Wymieniłem diseka i nic się nie zmieniło. Podłączyłem za miast dreamboxa inny odbiornik i dalej to samo.

 

Co Koledzy na to???

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!!

 

To by się zgadzało gdyby pozostałe kanały, w tym HD (ten drugi odbiornik to dream 500HD) działają poprawnie. Ale spróbuje ,,pokręcić"

Witam!!

 

Kręcenie nic nie dało. Sygnał ustawiony na maxa. Jeszcze jedno antena lekko przesłonięta jest przez wierzbę, może to jest powód chodź w zimie kiedy nie mam liści jest dalej tak samo. Nie mam pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...