Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.17B3 dla 100/100E/200/120/220


kvasir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem ponownie poprzednią wersię oprogramowania 2.15B5, ta aktualna 2.17B3 zalecana ma zbyt wiele jak na moje potrzeby błędów-niedoróbek.

nowy soft 2.17b3, lista ze starego 2.15b5:

- brak info/epg na hbo hd i hbo2 hd, wcześniej było

- nie widzę różnicy w obrazie

- dźwięk ok

- kanały może trochę szybciej się przełączają...ale może się mylę

- nie nagrywam, więc się nie wypowiadam w tym temacie

- reszta ok, brak resetów, zacinek itp.

 

...to po paru godzinach grania (bez większych problemów jak dotąd 8) )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Podczas przechodzenia z różnych satelit od razu jest dany kanał -poprzednio był dopiero po wciśnięciu OK I góra lub dół

namieszałem ale chybia ze zrozumieniem...

 

Niestety te kanały wskakują na listę ostatnio oglądanych, co akurat nie bardzo mi się podoba, bo jak przechodzę w ten sposób o kilka sat. to wszystko po drodze tę listę zaśmieca.

Poza tym (100E) tak jak z poprzednim softem, zdarzył się już raz restart i raz zanik fonii. Co prawda przy skakaniu po jakichś dziwnych kanałach na Hispasacie bodajże czy gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część nagrań jest zakodowana, czy po prostu ma znak dolara przy nazwie nagrania?

ArtS

Ma znak dolara i jest zakodowana. Pojawia się informacja o zaplanowanym nagraniu, jeśli jesteś na innym kanale obraz zostaje zamrożony. W sofcie 2.15B5 po okienku informacyjnym przełączał kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 100E na tych tych kanałach i sofcie 2.15B5 (wgranym dwukrotnie, patrz niżej) akurat się nie restartował. Zresztą w czasie ponad miesiąca, gdy miałem wgrany ten soft, zdarzyło się to tylko raz, ale nie pamiętam, w jakiej sytuacji. Za to na 2.17B3, wkrótce po wgraniu, jeden restart już był na Hispasacie.

W ogóle z tymi restartami to mam wrażenie, że nie zależą od wersji softu, lecz bardziej od przypadku (czytaj błędów w oprogramowaniu, objawiających się losowo, zależnie od konfiguracji i danych z satelity).

W każdym razie, jeśli komuś tuner zaczął się restartować irytująco często, proponuję wgrać soft jeszcze raz. Ten sam albo nowszy, nieistotne :)

Mój przypadek wyglądał następująco:

Kupiłem 100E z jakimś starym softem 1.ileśtam. Chodził bez problemu parę dni, po czym wgrałem 2.15B5. Ustawiłem wszystko pod trzy pozycje (13, 18.2 i 28.2 na diseqc), przeskanowałem, poukładałem listy i cały wieczór było ok, ale od następnego dnia zaczął się restartować. Zawsze przy zmianie kanałów. Różnych, w dodatku za każdym razem innych, średnio raz na 20-30 zmian. Po paru dniach wgrałem znaleziony w sieci jakiś starszy soft z jedynką z przodu. Zero restartów, więc pomyślałem sobie co mi szkodzi, wgram jeszcze raz ten z dwójką, najwyżej przy resetach wgram znowu ten starszy. Tak też zrobiłem. Tym razem jednak najpierw odłączyłem antenę, usunąłem wszystkie kanały i ustawienia satelitów. Potem przywróciłem ustawienia fabryczne, wyłączyłem i włączyłem tuner, po czym wgrałem soft 2.15B5. Potem ponownie ustawienia fabryczne i konfiguracja wszystkiego od początku. Zapewne wiele tych czynności było nadmiarowych, bo w końcu samo wgranie powinno załatwić sprawę. Potem przez miesiąc, przy ciągłej rozbudowie z 3 do 13 konwerterów, wielokrotnym skanowaniu, kasowaniu, mieszaniu na listach i skakaniu po wszystkim, co się udało złapać, był tylko jeden restart.

Parę dni temu wgrałem 2.17B3, postępując podobnie jak poprzednio. No i ten jeden restart na Hispasacie był, ale zrezygnowałem z niego na rzecz 53E, więc nie mam okazji sprawdzić, czy to by się powtarzało. Na razie z restartami spokój. Jest natomiast to o czym pisałem parę postów wyżej: Nadal zdaża się, że raz na parę dni, przy zmianie kanału, znika fonia i by się pojawiła, trzeba samemu zrestartować tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że to jest jedna wielka loteria. Ewentualnie zależy to również od typu dekodera (mam 200). Na poprzednim sofcie tuner restartował się również na niektórych kanałach z 16,0E a wgrywany był tak jak zawsze (ustawienia fabryczne ->nowy soft->ustawienia fabryczne). Co więcej nie korzystałem wtedy z listy z poprzedniego softu tylko układałem nową. :)

 

Jeśli chodzi o jakość obraz na nowym sofcie, to mam wrażenie, że jest trochę lepiej niż poprzednio (ale to może być moja subiektywna opinia ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RKStefan widze ze masz Arive 120 Combo i 102E na którym według ciebie jest lepszy obraz ?

Według mnie zdecydowanie 102E. W ogóle wygląda na znacznie bardziej dopracowany model niż 120 Combo. Praktycznie od softu startowego prawie wszystko działało jak należy. Jedyny (jak dla mnie) minus, to szyfrowanie nagrywanego materiału, co uniemożliwia przenoszenie biblioteki nagrań między tunerami oraz obróbkę na komputerze. Obecnie odesłałem swoją sztukę do serwisu (feralna seria z "omdlewającymi" głowicami), zobaczymy w jaki stanie wróci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,piszę bo mam problem.Tuner nie zapamiętuje po jego wyłączeniu i ponownym włączeniu tzw.kanału startowego.Zdarza to się pierwszy raz właśnie przy nowym oprogramowaniu.Czy możecie mi pomóc?

PS.mam Arivę 200

mam to samo :cry: wybiera wręcz losowo kanał startowy. poprzednie softy były ok pod tym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jha - a w jaki sposób mamy Tobie pomóc? Skoro w opcji "kanał startowy" ustawiasz określony kanał, zapamiętujesz a po włączeniu tuner odpala się na innym to (jeśli aktualizacje przeprowadziłeś prawidłowo i zgodnie z zaleceniami) to pozostaje czekać na następny soft. A przy okazji - czy to aż tak istotne na jakim kanale właczy się tuner? U siebie (starszy soft) nigdy nie ustawiałem kanału startowego i zawsze włącza się na tym, na którym go wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na TVP HD (z modułu CAM Cyfrowego Polsat) co jakiś czas zdarzają się zacięcia obrazu. Na poprzednim sofcie nic takiego nie miało miejsca. Ponadto wczoraj A200 zawiesiła się po raz pierwszy na nowym sofcie przy przełączaniu kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał startowy nie działa poprawnie, gdy jest ustawiony co najmniej jeden timer.

ArtS

 

Dotąd nigdy nie ustawiałem kanału startowego, ale postanowiłem sprawdzić, jak to na 100E wygląda. Po włączeniu na chwilę pokazuje się nazwa ustawionego kanału, potem wpada w jakąś pętlę - zaczynają się cyklicznie wyświetlać nazwy (-), $-(-), ---(-), z różną liczbą znaków "-" i tak w kółko. W tle cały czas widoczny ekran powitalny z napisem Ariva, wszystkie timery wyłączone. Na szczęście reaguje na pilota i po ręcznym wybraniu czegoś dalej już jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś szwankuje. W przypadku mojej A200 kanał startowy działał poprawnie tylko wówczas, gdy nie było timerów. Jednak to było kilka wersji wstecz, więc nie wiem, czy takie zachowanie, jak opisałeś, to norma dla obecnego oprogramowania. Na wszeolki wypadek proponuje ponownie wrzucić oprogramowanie i zresetować ustawienia.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam najnowszy soft, czy u was tez tak jest ze jak ogląda sie jakis program i wejdzie w ustawienia a następnie ustawienia anteny i po kilku chwilach wyjdzie sie z tych ustawień żeby oglądać dalej program to dekoder sie zawiesza, to sie dzieje na najnowszym jak i poprzednim sofcie jeśli tak macie zgłaszajcie tą przypadłość do Fergusona mam to na Ariva 200 Combo i Ariva 120 Combo zdaje mi sie ze w innych modelach też występuje ten sam problem. W Arivie 102E i 202E nie ma z tym problemu wszystko chodzi dobrze choć maja inne softy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu jest z nagrywanym materiałem w obecnym oprogramowaniu, pozostaje zakodowany i nie ma możliwości obejrzenia na komputerze? Zakodowane pozostają treści z kanałów kodowanych czy także tych z FTA?

Obecnie posiadam oprogramowanie 2.14xx(dokłanie nie pamiętam) i tego problemu tam nie ma. Posiadam Arivę 220 Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...