Skocz do zawartości

Lubelszczyzna dobór anten


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mieszkam na lubelszczyźnie, muszę odbierać z dwóch nadajników oddalonych ode mnie o 30 km. :

Lublin *Raabego*

TV 4 Polskie Media S.A. 759,25Mhz 57 1kW h

TVN TVN S.A. 631,25 Mhz 41 1kW h

 

Lublin *Piaski*

POLSAT Telewizja Polsat S.A. 583,25 35 100 h

TVP1 Telewizja Polska S.A. 199,25 9 80 v

TVP2 Telewizja Polska S.A. 487,25 23 500 h

 

 

Jakich anten potrzebuję?

Jakich akcesoriów?

 

Mam na chwilę obecną 2 telewizory, jakąś antenę siatkowe sprzed X lat+kabel+ końcówkę do telewizora z jakimś zasilaczem. Odbieram polsat, tvp, jakotako, a tvn i tv4 bardzo słabo.

 

Wystarczy że dokupię jakąś antenę kierunkową np. http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm +symetryzator + rozgałęźnik (na chwilę obecną mam kable "skręcone na żywo") + zwrotnice? Nie do końca wiem jak podłączyć tą siatkową antęnę do tego zestawu (jak z dopasowaniem, wzmocnieniem, i tymi końcówkami z zasilaczami).

 

Jeszcze ostatnia kwestia, jeśli mam za krótki kable i muszę go przedłużyć (nie ma innej opcji wstawienia całego kabla) w jaki sposób połączyć dwa kable?

Z góry wielkie dzięki za wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O telewizji analogowej zapomnij, nie opłaca się dopierać pod tym kątem anten.

Interesować powinien jedynie kierunek "Piaski", gdzie masz MUX2 i za pół roku MUX1. W Lublinie jest jeszcze MUX3 ale nędzna moc.

 

Dwie opcje:

- poczekaj do maja, czerwca i przejdź w całości na DVB-T

- jak musisz teraz, to kanały TVP z systemu analogowego, reszta cyfrowe

 

Może być ta Yagi, ewentualnie logarytmiczna

Jeśli chcesz opcję nr 2, to będzie problem z TVP1. Nie dość, że w innym paśmie to jeszcze w innej polaryzacji. Sugeruję użyć logarytmicznej, może mimo ustawienia poziomego nie będzie większych problemów z odbiorem.

 

Obecną instalację, łącznie z okablowaniem, sugeruję zastąpić nowymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telewizor jest bez tunera to kupno osobnego sprzętu, koszt 100 -150 zł.

Generalnie polecam przyswoić trochę wiedzy o DVB-T.

 

Możesz do obecnej instalacji podłączyć tuner, może będzie odbierać bez żadnej ingerencji. Tylko odżałuj parę złotych i kup rozgałęźnik, bo na "skręconych kabelkach" tylko "decybele uciekają".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...